+

   

Naujienos

 

Pagrindinis Apie mus Ugdymas Suaugusiųjų ugdymas Naujienos Renginiai Nuotraukų galerija Parama mokyklai Dokumentai
Kelionės Archyvas

 

Akcija „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!”

Rinkite perdegusias dujošvytes lemputes bei senas baterijas, atiduokite perdirbti ir laimėkite bilietus į „Lietuvos Ryto“ arba „Žalgirio“ rungtynes, po kurių galėsite ne tik susitikti, pasikalbėti ir nusifotografuoti su krepšininkais, bet ir pakviesti juos į savo mokyklą!

Socialinė akcija „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ kviečia visos Lietuvos 9–11 klasių mokinius  rinkti pavojingas atliekas – perdegusias dujošvytes lemputes bei senas baterijas – ir atiduoti jas perdirbti. Akciją organizuoja ir vykdo Elektronikos platintojų asociacija (EPA), VšĮ „Problemų sprendimo centras“, įsitraukia krepšinio klubai Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos Rytas“, UAB „Žalvaris“, VšĮ „Ekošviesa“, AB „Danske Bank“ bei Lietuvos žurnalistų sąjunga, prekybos tinklas IKI.

Socialinė akcija bus vykdoma trimis etapais. I etapo metu (2013 m. lapkritį) moksleiviai bus skatinami rinkti baterijų atliekas, II etapo metu (2014 m. sausį) – dujošvyčių lempučių atliekas, o III etapo metu (2014 m. kovą) vėl bus renkamos baterijų atliekos. Kiekviename etape aktyviausiai pasirodžiusi klasė bus kviečiama į krepšinio rungtynes Vilniuje („Lietuvos Ryto“ namų rungtynės) arba Kaune (Kauno „Žalgirio“ namų rungtynės). Po varžybų moksleiviai susitiks su mėgstamais krepšininkais ir galės gauti jų autografus bei įsiamžinti bendroje nuotraukoje.

Nuskriausti neliks ir antrų-trečių vietų laimėtojai – jiems atiteks „Lietuvos ryto“ arba „Žalgirio“ žaidėjų parašais puošta atributika. Moksleiviai taip pat turės progą į savo mokyklą pasikviesti pasirinktos komandos krepšininkus ir pabendrauti su juo apie aplinkos apsaugą, sveiką gyvenseną ir sportą. Mokinius  aplankys ir „Danske Bank“ atstovai, kurie supažindins su asmeninių lėšų, investicijų, taupymo klausimais.

Kiekvienos savo regione tarpinį etapą laimėjusios mokyklos mokiniams akcijos partneriai dovanos iki 150 bilietų į vienas krepšinio rungtynes. Gegužę bus skelbiama vienintelė visų akcijos etapų mokykla-nugalėtoja. Ji įgis teisę pakviesti į savo paskutinio skambučio šventę pasirinktos krepšinio komandos narius.

Registracija į projektą vyks iki lapkričio 10 d. Paskubėkite – priimama tik po 10 mokyklų iš kiekvienos apskrities – iš viso 100 mokyklų.

Prisijunkime prie krepšininkų ir saugokime gamtą!

Daugiau informacijos galima rasti www.pscentras.lt arba tel. 8 603 38430.

 

 


,,2013 metų rugsėjo 2-oji"

 


Vasaros šventė mokykloje 

  Švelnus mamos prisilietimas ryte, takelis į mokyklą, tos pačios klasės, mokytojai, draugai, dvylika metų išsėdėtas suolas nebesulauks devyniolikos abiturientų, kurie liepos 12-ąją dieną gavo brandos atestatus. Džiaugiamės, jog mokiniai puikiai išsilaikė valstybinius ir mokyklinius egzaminus. Monika Balukevičiūtė mokyklą baigė su pagyrimu. Ištisus dvylika metų Erika Kiecoriūtė mokėsi tik labai gerai, tad mero padėkos žodis atiteko ir šiai mokinei. Vicemeras andrius Jozonis dėkojo ir mokytojams, o ypatingai Marytei Dižavičienei bei Jūratei Balukevičienei už puikų mokinių parengimą egzaminams. Kartu šventėje dalyvavo suaugusieji. Net trisdešimt trys mokiniai taip pat gavo brandos atestatus. Linkime didelės sėkmės tolimesniame gyvenime visiems abiturientams. Tiesaus kelio, šviesaus proto, stiprių rankų ir niekada neblėstančios kantrybės , mieli abiturientai.

 


Sveikatos takais 

  Vasara.... Kiek įdomių ir naudingų bei reikšmingų dalykų galima nuveikti. Vien jau braidžiojimas po upę. Akmenukai  smaigsto iki skausmo pėdas, tačiau vėsi upės tėkmė nuplauna jautrias vietas. Pievoje smilgos ir drėgna žolė laukia išsiilgusi žmogaus rankos. Perbraukiu ranka pievą. Pažadinu mažuosius gyvius, kurie laukia gaivaus vandens. O žemuogės lyste lenda į burną, viliodamos savo kvapais, spalva bei  aromatu. Vasara...Ir kaip nesidžiaugti tokiais sielos ir kūno malonumais.

  Gelvonų vidurinėje mokykloje vykdomas projektas „ Sveikatos takais“ leidžia mokiniams pajusti netradicinės pamokos svarbą ir naudą. Susiplanuojame. Čia kaip dramblį sunumeruoti ir pradėti didelį darbą. Mokiniai klasėse išsikelia   tikslus, kurie būtų susiję su sveikata.

  Baidarės jau laukia Širvintos pakrantėje. Mokytojas S. Miknevičius mokiniams rodo kuo sudėtingesnį kelią. Įdegę , įraudę, bet smagiai nusiteikę randa taip ilgai laukto kranto. Daug įspūdžių, o dar daugiau kūniško malonumo.

  Mokytoja J. Garnienė ir D. Savickienė mokinius palydėjo iki botanikos sodo Vilniuje. Tiek grožio ir estetikos vienoje vietoje įkvepia prasmingiems darbams.

  O kiek daug naudingos veiklos nuveikė mūsų mažieji pradinukai. Padedami mokytojų A. Dabravolskienės, V. Grudzinskaitės, R. Miknevičienės mokiniai susipažino su augalais, kurie auga ir bręsta  mokyklos aplinkoje. Išmoko gaminti herbarus, nustatyti ligotus augalus. Savo svajones išpildė ne ant popieriaus lapo, bet piešdami ant asfalto. Gamta buvo neįnoringa, tad mažieji visas dienas praleido kaitindamiesi saulės voniose.

  Gelvoniškiai K. Stankevičiaus padedami, numynė su dviračiais į Jaskaudžius, kur aplankė R. ir R. Puzinų sodybą. Didelį įspūdį mokiniams suteikė masyvūs senoviniai rakandai, kitame kambaryje gyvenančios lėlės. Šioje vietovėje gyvena ir dirba labai kūrybingi žmonės.

  Rubrikoje „ Mūsų mokyklos sveikatos šviesuoliai „ norėčiau parašyti apie kūno kultūros mokytoją Ž. Žygę. Tai mokytojas, kuris nežiūrėdamas savo laisvo laiko mokos sporto gudrybių, kurios pasireiškia varžybose, konkursuose, turistinėse popietėse  bei išvykose su dviračiais. Niekada neapsieiname be mokytojo pagalbos pravedant sporto  ir turizmo varžybas. Mokiniai mokytoją gerbia ir klauso nurodymų. Mokytojo pagalba pelnėmė ne vieną prizinę vietą Širvintų rajone, o kur dar varžybos respublikos mastu. Stengiamės dalyvauti visuose renginiuose. Ne išimtis ir dalyvavimas Upninkuose turizmo sąskrydyje. Mokiniai dalyvavo draugiškose tinklinio varžybose. Sveikatos savaitę vainikavo sportinės užduotys. „ Sveikapompoliados“ metu žaidė ir maži, ir dideli.

   Svarbu mokėti įvertinti savo sveikatą  ir ją stiprinti, nes dažnai jauni žmonės gyvena fizine ir psichine prasme užterštoje aplinkoje, kur vartojamas alkoholis, narkotikai, rūkoma, patiriama prievarta ir nuolat susiduriama su situacijomis, kurios nepasiruošusiems, neturintiems tvirtų nuostatų jaunuoliams gali būti pražūtingos. Mokykloje organizuojami  sveikatinimo renginiai įprasmina mokytojų darbą , suteikia mokiniams įvairesnės mokyklinės veiklos.

 Biologijos mokytoja metodininkė S.Bartulienė


Paskutinė diena mokykloje

 

  Seniai labai seniai , gal prieš kokį dvylika metų į milžinišką pastatą buvo suvesti mažuliukai vaikai. Jie baukščiai dairėsi vienas kitą, nepažindami naujos aplinkos, keistai besielgiančių žmonių bei naujai , menamos – mokytojos. Kas ji tokia? Kuo ji ypatingesnė nei mama? Dienos bėgo, o mažieji pipirai susidraugavo, o ir mokytoja, pirmoji mokytoja, tapo antroji mama. Jie mokėsi rašyti, skaityti, sportuoti, bendrauti, žaisti, dainuoti, įdomiai leisti laiką. Po truputį mokiniai paliko vaikystę, pereidami į naują periodą- paauglystę. Atsirado nauji jausmai , kas antram mokiniui pradėjo kaltis ragiukai, o ir pasaulis tapo šiek margesnis ir įdomesnis. Nauji potyriai, nauji klasiokai, nauji mokytojai, naujos klasės, o ir vadovėliai kitokie. Žvelgdama į savo vaikus mačiau savo paauglystę ir džiaugiausi, jog mano vaikai buvo smalsūs, energingi, stipriai karštakošiai, tiesiog spindintys jaunyste. Jaunystė- periodas, kuris kartais sugadina žmogų, o kartais padaro tokiu stipriu. Pirmoji meilė aplankė ir mano vaikus. Dalyvavimas tarptautiniuose projektuose, respublikinėse bei rajoninėse olimpiadose, konkursuose, varžybose suteikė mano mokiniams didesnių galių žengti į priekį bei pasitikėti savo jėgomis. Su nerimu ir dideliu skausmu laukiau paskutinės pamokos, ištisus metus. Džiaugsmas, nostalgija, nerimas ir smarkiai skaudanti širdis šiandien tarė man- jau kitą rugsėjį aš savo 19 mokinių nebematysiu. Dėkojau ir mokytojams, ir tėvams už gražius žiedus, kurie garsino  šeimas, mokyklą Lietuvoje bei Europoje. Mes tokie maži, bet pakankamai garsūs. Liepos mėnesį turėsime gausų egzaminų rezultatų derlių. Mažos svajonės taps realiomis studijuoti universitetuose, kolegijose, įgyjant norimą specialybę. Tegul žibintas, kuris nešė svajones į dangų, išsipildys su dideliu kaupu.

Klasės auklėtoja Sondra Bartulienė

 

 


Šauniausia vasaros savaitė – ranka pasiekiama

Kviečiame baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti šauniausiame vasaros projekte

„Moksleiviai – į Vyriausybę

  • Norėtum aptarti svarbiausius šalies klausimus su ministrais ir pačiu Premjeru?

  • Turi idėjų, kaip išspręsti opiausias problemas, ir nori jomis pasidalinti su aukščiausiais šalies vadovais?

  • Tikiesi užmegzti galybę naudingų pažinčių, kurios tikrai pravers ateityje?

  • Svajoji, kad vasaros atostogos po mokyklos baigimo būtų pačios šauniausios ir įsimintiniausios?

Jei mąstant apie tai nejučia imi šypsotis ir jau įsivaizduoji save kartu su ministru
 ar Premjeru skubantį į svarbų susitikimą, tuomet nebegaišk daugiau nė
 akimirkos – interneto naršyklėje įvesk adresą www.moksleiviaivyriausybeje.lt ir iki
 liepos 26 d. užpildyk čia esančią dalyvio anketą. Taip pat prie mūsų junkis Facebook paskyroje

 

Galbūt būtent Tu rugpjūčio 1 d. sulauksi skambučio, pranešančio,
kad patekai tarp 30-ies laimingųjų, kurie šias vasaros atostogas užbaigs darbuodamiesi Vyriausybėje

Linkime sėkmės ir laukiame  Tavo anketos!

„Moksleiviai – į Vyriausybę“ 2013 komanda

Kvietimas(Word)

Kvietimas(PDF)


Ir vėl lydėjo sėkmė

2013 m. gegužės 31 d. Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, buvo apdovanoti jaunieji menininkai. Čia ir vėl nuskambėjo Širvintų rajono Gelvonų vidurinės mokyklos abiturientės Monikos Balukevičiūtės pavardė. Mokinė pateko tarp 14 geriausiai fotografuojančių mokinių.

Olimpinės fotografijos konkursui 164 autoriai iš visos Lietuvos pateikė 487 darbus. Fotografijas vertino Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai Zenonas Nekrošius, Virgilijus Usinavičius, fotografė Laima Baranauskienė, VDA Fotografijos ir medijos meno katedros III kurso studentė Elzė Vareikytė. Džiugu, kad komisija konkurso laureate pripažino Moniką Balukevičiūtę, kuri konkursui pateikė nuotraukų seriją „Emocijų antplūdis traukiant virvę“. Gaila, kad Monikai neteko sudalyvauti apdovanojimo ceremonijoje, kurioje dovanas ir diplomus jauniesiems menininkams įteikė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas Edvinas Krungolcas. Tą pačią dieną mokykloje vyko kita svarbi šventė – Paskutinio skambučio šventė, kurios metu mokinės pasiekimai fotografijų konkursuose buvo taip pat pastebėti ir įvertinti.

Reikia pažymėti, kad šie metai Monikai buvo labai sėkmingi, ji sugebėjo nugalėti net trijuose šalies moksleivių fotografijų konkursuose, o viename iš jų pelnė  III laipsnio diplomą, taip garsindama ne tik mokyklą, bet ir rajoną. Savo ateitį mokinė sieja su fotografija ir reikia tikėtis, kad studijos Hanze universiteto Minervos akademijoje (Groningenas, Olandija), į kurią, praėjusi atranką bei sėkmingai išlaikiusi stojamąjį egzaminą, ji įstojo, padės pasiekti savo tikslą.

Gelvonų vidurinės mokyklos informacija

 


Naujas žvilgsnis į Vilniaus senamiestį

 ir ekskursija Bažnytinio paveldo muziejuje 

Niekam ne paslaptis, kad labai sunku sėdėti mokyklos suole, kai už lango šviečia skaisti saulė, dangumi slenka smulkučiai debesėliai, o gaivi žaluma taip ir kviečia išeiti į lauką... Tokiomis dienomis nejučia pasvajoji apie galimybę ištrūkti iš klasės, įkvėpti naujų kultūrinių vėjų ar kur nors paganyti akis.

Gegužės 28 dieną istorijos mokytoja Daiva Taučiuvienė suorganizavo pažintinę - kultūrinę ekskursiją 9-11 klasių mokiniams, kurios metu galima buvo apžiūrėti Vilniaus senamiesčio žymiausius paminklus ir apsilankyti Bažnytinio paveldo muziejuje. Vos atvykę į Vilnių gavome užduotis, kurioms atlikti neturėjome itin daug laiko, taigi sparčiu žingsneliu apėjome pagrindinius senamiesčio architektūros objetus, paminklus.

Pats Vilniaus senamiestis visada žavi. Kartą jame pabuvojus, norisi grįžti vėl ir vėl. Galbūt traukia mums neįprastas miesto šurmulys, žmonių knibždėlynas, o gal žilos senovės laikus menančios siaurutės gatvelės ir seni pastatai. Stebina ne tik bažnyčių ir vienuolynų gausa tokiame, palyginti, nedideliame plote, bet ir tų statinių puošybos elementų ištaigingumas.

Pasivaikščioję po senamiestį ir atlikę paskirtas užduotis, sutartu laiku rinkomės prie Bažnytinio paveldo muziejaus, įrengto Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, durų. Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir vienuolyno ansamblis yra ypatingas ne tik įspūdinga Renesanso laikotarpio architektūra, bet ir savo nepakartojama istorija, glaudžiai susijusia su garsia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės magnatų Sapiegų gimine. Bažnyčios fundatorius - Leonas Sapiega.  1599 m. spalio 1 d. buvo pasirašytas vienuolyno fundacijos aktas, kuriuo pasižadama ne tik pasirūpinti deramu vienuolių išlaikymu, bet ir „nuo pamatų“ išmūryti katalikų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią, gyvenamuosius ir ūkinius pastatus. 

Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios pastatas nuo XVII a. - vietinės Vilniaus renesansinės architektūros pavyzdys. Muziejaus ekspozicija ne itin didelė, tačiau įspūdinga ir brangi. Joje eksponuojami Vilniaus Arkikatedros lobyno turtai buvo ne kartą dingę ir vėl atsiradę, dalis jų išliko, dalis - sunaikinti per kilusius neramumus, karus, tarybiniais metais, kai vienuolynas buvo visiškai apleistas ir neveikiantis. Mes buvojome bažnyčioje vykstančioje liturginių indų, relikvijorių, bažnytinės tekstilės parodoje, iš arčiau susipažinome su vienuolių gyvenimo kasdienybe, išmėginome net knygų perrašinėtojų darbą, kuris anaiptol nėra lengvas: teko įdėti nemažai pastangų, kad išgautume įmantrias gotikinio stiliaus raides su paprasčiausiu plunksnakočiu ir tušu. Pasidairę po vienuolyno teritoriją, aptardami tai, ką pamatėme ir išgirdome, ruošėmės keliauti namo.

Ši kelionė buvo labai įdomi ir turininga, be to, išsipildė svajonė išlėkti iš klasių, bent trumpam įsisukti į sostinės šurmulį, aplankyti jau žinomus bei mėgstamus objektus, pažvelgti į juos kiek kitu kampu nei įprastai, pamatyti naujų vietų ir su jomis susipažinti.

 

Gelvonų vid. mokyklos 11 klasės mokinės

Dovilė Ramaškevičiūtė ir Laura Rutkauskaitė

 


Akimirkos iš susitikimo su kariuomenės atstovais 2013-05-24


Gegužės 21 dieną mokykloje vyko paskaita vyresniųjų klasių vaikinams. Į svečius atvyko Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Iziumcevas. Svečias papasakojo apie ugniagesio profesiją, tarnybą ir kasdienybę. Į vaikinų klausimus viršininkas atsakė labai vyriškai ir konkrečiai. Susitikimo dalyviai buvo supažindinti su gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema, kiekvienas gavo korinio transliavimo aktyvinimo atmintinę.


Mokykla – namai, į kuriuos norisi grįžti

Ketvirtadienis buvo neįprasta diena Gelvonų vidurinėje mokykloje. Mokyklą ne pirmą kartą aplankė buvęs mokinys, kuris ją baigė 1954 metais. Inžinierius, alpinistas, fotomenininkas Romualdas Augūnas. Ne vienas, o kartu su žmona ir seserimi, kuri irgi buvo mūsų mokyklos mokinė.

Vienas pirmųjų Lietuvos alpinistų. 1958 m. kartu su Lietuvos komanda įkopė į Elbrusą. 1964 m. vadovavo Lietuvos alpinistų komandai, kuri įkopė į 6080 m aukščio Pamyro viršukalnę (Tadžikija) ir pavadino ją Lietuvos viršūnės vardu. [2] Taip pat dalyvavo kopiant į Čiurlionio viršūnę ir Donelaičio viršūnę, 1969 m. įveikė Žalgirio viršūnę. 1979 m. Tian Šanio kalnuose pavadino viršūnę Nemuno viršūnės vardu. Alpinizmo instruktorius. Daugelio straipsnių apie alpinizmą autorius.

1969 m. baigė Kauno politechnikos institutą, įgijo inžinieriaus statybininko specialybę.  19611991 m. dirbo įvairiose pareigose Komunalinio ūkio projektavimo institute. 1991–2004 m. UAB „Arfa“ direktorius. Nuo 2003 m. Nacionalinio fotografijos meno fondo direktorius.

Fotografuoti pradėjo 1958 m. pirmą kartą išvykus į kalnus. 1969 m. Vilniaus profsąjungų kultūros rūmuose surengė pirmąją savo darbų parodą. Nuo 1970 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Nuo 1997 m. Tarptautinės meninės fotografijos federacijos menininkas fotografas. 2005 m. suteiktas Lietuvos meno kūrėjo statusas. Nuo 2008 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės narys.

Susitikime su mokiniais svečias papasakojo apie savo pomėgiu keliauti, fotografuoti, apie mokymosi metus Gelvonų vidurinėje mokykloje. Parodė alpinistų kai kuriuos reikmenis(virvę, kablius, „primusą“). Juos padovanojo mokyklos muziejui, kaip ir nuotraukas – paveikslus iš aukščiausiųjų viršukalnių, fotoalbumus. Juk Kitais metais bus 50 metų nuo pirmųjų kelionių į kalnus pradžios.

Įdomu buvo išgirsti atsakymus į dominusius klausimus. Po susitikimo svečius jaunieji mokyklos gidai pakvietė į mokyklos muziejų. Smagu buvo matyti džiugesį svečių veiduose. Juk taip gera pabūti ten, iš kur prieš daugelį metų išėjai į gyvenimą – mokykloje. Po gidų pasakojimo gerb. R. Augūnas pasirašė svečių knygoje.

Tikimės dar ne vieno susitikimo. Gyvenimo pamokos vertingos, skatinančios siekti tikslų, įkvepiančios.

Indrė Jasaitytė, 10 klasės mokinė

 

 


Darom...

Mūsų mokyklos bendrabučio gyventojai ir būrelis vyresniųjų klasių mokinių aktyviai dalyvavo pavasarinėje švarinimo akcijoje „Darom 2013“. Mokiniai pasiūlė tvarkyti labai gražią vietą prie Širvintos upės esančio vandens malūno. Pilnas mokyklinis autobusiukas talkininkų vyko „laisvinti“ gamtos nuo šiukšlių. Pasiskirstę darbo barais, visi kibo į darbus. Dalis mokinių išvalė apie 500 metrų upės pakrantės. Mažieji talkininkai valė pliažą: rinko upės suneštus pagalius, lygino smėlį. Vyresnieji mokiniai projektavo ir gamino šiukšliadėžę. Neturėdami vinių, lentų, naudodamiesi kirvukais ir Dariaus benzininiu pjuklu, jie sugebėjo padaryti originalų gaminį. Kažin ar dar yra Širvintos upės pakrantėje iš ievų šakų, žilvičių, karklų pinta šiukšliadėžė. O svarbiausia, kad mokomės tvarkyti ir saugoti gamtą.


Kartų dialogas Gelvonuose

Dažnai mes mėgstame kalbėti apie mokslą, apie tai, kokią reikšmę jis gali turėti kiekvieno iš mūsų gyvenime. Kalbame ne tik apie patį mokslą, bet ir apie žmones, kurie mus moko: vertiname juos, kritikuojame ir bandome suprasti. Tai žmonės, kurie mūsų gyvenime atlieka išties didžiulį vaidmenį, tačiau dažnai pamirštame, kad moko ne tik tie, kurie prieš mus stovi įprastas keturiasdešimt penkias minutes.

2013 m. gegužės 3 d. Širvintų rajono Gelvonų vidurinėje mokykloje vyko netradicinės pamokos: neskambėjo skambutis, visos klasės buvo atviros, o mokytojais tapo mokiniai ir jų tėveliai, tetos, dėdės, seneliai. Taip, Jūs teisingai perskaitėte. Mokiniai mokė savo tėvus, senelius, tetas, dėdes, o pastarieji – vaikus.

Šių pamokų tikslas – dalintis žiniomis ir įgūdžiais, mokytis bendrauti su kitos kartos atstovais. Pamokų metu jaunimas ir tėveliai, seneliai, tetos, dėdės turėjo galimybę keistis idėjomis, patirtimi, tobulinti socialinius įgūdžius, artimiau susipažinti, pamatyti vienas kitą kitokioje aplinkoje. Po pamokų vyko šventė, kurią vedė mūsų mokyklos aštuntokas L. Jakimavičius ir jo mama D. Jakimavičienė.

Šventės metu mokiniai ir mokytojai pristatė savo veiklos rezultatus. O pažiūrėti tikrai buvo į ką. Pirmieji pasirodė penktokai, kurie pagal mamoms skirtą dainą šoko pačių kurtą šokį. Tada pasaką apie mamą – angelėlį sekė ir pačių gamintus inkilus rodė šeštokai. Nuo šių neatsiliko ir septintokai, kurie demonstravo jaunosios ir vyresniosios kartos drabužius, kvietė paragauti pyrago, kurį kepė pagal senelių išbandytą receptą.

Kaip sekėsi įminti krepšių pynimo paslaptis, aiškino aštuntokai. Mokiniai ne tik pademonstravo, kaip pinami krepšiai, bet ir įrodė, jog šie dirbiniai gali būti ir puiki krepšinio (Lietuvoje populiaraus žaidimo) dalis.

Devintokės mūsų mokykloje garsėja savo meniniais sugebėjimais: jos ne tik gražiai piešia, bet ir gamina labai gražius rankdarbius. Tikriausiai tuos gabumus jos paveldėjo iš savo mamų ir močiučių.

Kiek kitaip gegužės trečiosios pusdienį praleido dešimtokai. Jie nusprendė apsilankyti pas kalvį. Kalvystės meistras Antanas Tatarėlis iš Zubelių kaimo demonstravo dar tėvo įsigytus įrankius, aiškino šio amato subtilybes, parodė, kaip paprastas geležies gabalėlis gali tapti meno kūriniu.

Ne vien dirbdami galime kažko išmokti. Mokytis galime ir ilsėdamiesi. Būtent vienuoliktokai atvėrė išminties lobių skrynią ir papasakojo daug įdomių senolių pastebėjimų.

Labai daug gyvenimiškos patirties tėvai ir seneliai vaikams perduoda ir per liaudies dainas, ratelius, žaidimus arba sekdami pasakas. Patys mažiausieji mokyklos mokiniai šoko, dainavo dainas, skirtas mamoms, kartu su tėveliais ir seneliais deklamavo eiles, grojo.

Po jauniausių mokinių pasirodymo renginio vedėjai perskaitė eilėraštį, skirtą mamai, ir pakvietė mokyklos mokinius pasveikinti visas mamas su artėjančia Motinos diena ir įteikti sages, kurias pagamino dvyliktokės ir vienuoliktokės.

Šventė tuo nesibaigė. Liaudies dainų padainuoti ir mus jų pamokyti iš Ukmergės atvyko folklorinis ansamblis ,,Bočiai“. V. Naraškevičienė (buvusi mūsų mokyklos mokinė) ir A. Juzėnienė (buvusi mokyklos darbuotoja), kolektyvo narės,  nuoširdžiai džiaugėsi, jog ir vėl turėjo galimybę apsilankyti pas mus. Ansamblio atlikėjai ne tik dainavo, bet ir mokė šokti ratelius. Vaikams ši renginio dalis labai patiko, nes po ilgo laiko tarpo vėl galėjo pamankštinti rankas ir kojas.

Apie daug ką galima pasikalbėti, daug ką galima  kartu nuveikti, kai vieni turi didžiulę patirtį ir išmintį, o kiti – jaunystę ir norą pažinti pasaulį. Todėl mums reikia kuo dažniau susiburti draugėn: kartu padirbėti, susėsti prie vieno stalo, dažniau atverti savo patirties skrynią, kurioje slepiasi tiek daug nesuskaičiuojamų turtų. O tie nesuskaičiuojami turtai nėra vien močiutės skrynioje rasti vėriniai, mezginiai, išsiuvinėti rankdarbiai, tai yra ir pagarba kitam žmogui, meilė, jautrumas bei kitos tikrosios vertybės.

Jurgita Striškienė

 


Grožio ir kultūros olimpiada 

Berniukai pjauna, drožia, virina, kala, o merginos siuva, mezga, siuvinėja, gamina skanų maistą. Ar ne tai mes atliekame kiekvieną savo gyvenimo dieną? Sugedus kranui kviesim santechniką, sulūžus suolui – dailidę, o kai norėsime pasigaminti cepelinus – virėją? Ir taip kiekvieną dieną. Nežinia, kiek reikėtų uždirbti paprastam žmogui, kad sumokėtų meistrams, kurie įveiktų šiuos darbus.

Technologijos gali būti ne tik  inforamacinės. Mokykloje per technologijų pamokas mokytojai mokinius moko praktiškų dalykų, kurie pravers kiekvieną akimirką. Vieni mokinukai, būna, tik susipažįsta su šiais dalykais, o kitus mokinius gauname jau su talento gyslele. Pastarieji puikiai orientuojasi kūryboje,  gali patarti savo draugams, o tai yra puikūs padėjėjai mokytojams ir pavyzdžiai draugams. Noriu pasidžiaugti, jog Gelvonų vidurinėje mokykloje, nors ji nėra miesto vidurinė, turime puikių mokinių, su kuriais aktyviai dalyvaujame technologijų olimpiadose.

Šiemet olimpiadoje dalyvavo taip pat gausus būrys gelvoniškių. 12-os klasės mokinei Virginijai-Onai Kudelytei  atiteko didelė garbė dalyvauti respublikinėje technologijų parodoje Kaune. Olimpiados tema „Pažvelk į pasaulį kitaip“ paremta ekologiškumo, savitumo principu.

Respublikinė technologijų olimpiada vyko Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre, kurio darbuotojai rajono nugalėtojus pasitiko su šypsenomis, dideliu paslaugumu, dviejų dienų užimtumu,  kūrybingais seminarais. Susidarė įspūdis, jog mes esame Ispanijoje ar kitoje šiltųjų kraštų šalyje, nes tiek gerų žmonių niekur nebuvome sutikę. Virginija dalyvavo taikomojoje meno kryptyje ir dekoravo kepurę. Su nekantrumu laukėme rezultatų. Visų 73-ijų olimpiados dalyvių širdys mušė vienu ritmu ir greitai.

Lemiama akimirka... Skelbiami laimėtojai. Kiekvienam norėjosi nugalėti. Įsiminė vienos merginos sakinys: „ Kaip sudalyvavau, taip, bet aš vis tiek pavariau“. Išrinkti trys darbai, kurie pelnė originaliausių darbų padėkas. Širdis suspurdėjo, kai išgirdau , jog tai mano Virginija. Juk didelė sėkmė būti pastebėtam. Pagalvosite, o ar nenorėjome pelnyti prizinės vietos? O kas gi jos nenori? Raminau mokinę ir sakiau, kad jos talentingo gyvenimo pradžia tik prasideda.

Rankų kruopštumo, taiklios akies, geros širdies, tikslaus sumanymo  niekas nepakeis, tai lieka žmogaus viduje. Tai yra didelė investicija. Kaip ir vertybiniai popieriai: investuosime šiandien, o po daugelio metų gausime rezultatą. Mokiniai, kuriuos ruošiame šiandien parodys rezultatus po kelerių metų, kai dirbs įstaigose.

Technologijų mokytoja S.Bartulienė

 

      


Paminėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Vasario 15 – ąją mokykloje vyko renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Šventėje dalyvavo visi mokiniai ir mokytojai. Renginio vedėja Evelina Žudytė sakė, kad šią svarbią datą minime norėdami pasakyti, jog mums svarbi tėvynė ir gimtoji kalba. Pagerbdami V. Mykolaitį – Putiną, mokiniai skaitė jo eilėraščius apie gimtinę. Raiškiai ir nuoširdžiai deklamavo Virginija Kudelytė, Sonata Jasaitytė, Laura Rutkauskaitė, Dovilė Ramaškevičiūtė, Brigita Samušytė, Gytis Daunoravičius. Žiūrovus linksmino mokytojo Kazio Petreikio vadovaujami dainininkai. Smagu buvo klausytis ir mažųjų dainorėlių, ir aukštesniųjų klasių vaikinų atliekamų dainų. Renginyje rašinius apie gimtąjį kaimą skaitė ir nuotraukas demonstravo Erika Kiecoriūtė, Miglė Vaitonytė ir Meda Makauskaitė. O penktokė Reda Čižiūnaitė skaitė savo sukurtą eilėraštį, kuriame išsakė šiltus jausmus gimtinei. Pabaigoje renginio vedėja pasiūlė klausytis Marijono Mikutavičiaus dainos ,,Mano žemė“ ir paragino visus dainuoti kartu.
Mokytoja Marytė Dižavičienė
 


Užgavėnės 2013


Šimtadienis
,,Palikti po pamokų“


Vasario 8 diena. Gelvonų vidurinėje mokykloje vyko dvyliktokų šimtadienis.
Tai pati smagiausia mokyklinė šventė, kurią tikriausiai abiturientai prisimins dar ilgą laiką.
Šiais metais dvyliktokai buvo palikti po pamokų. Tam, kad atsiskaitytų už visus
dvyliką metų, pasitaisytų spragas, pasiruoštų egzaminams, o svarbiausia gerai praleistų laiką.
Rytinėje dalyje buvo patikrintos abiturientų žinios, sugebėjimai, fizinis pasirengimas...
Jie puikiai atliko pateiktas užduotis, atsipalaidavimui šiek tiek pažaidė. Geriausiai pasirodžiusieji buvo apdovanoti.
Vakare rinkomės 16.00 val. Dvyliktokus iškilmingai pasveikino mokyklos direktorė Ona Valančienė,
klasės auklėtoja Sondra Bartulienė. Eteriu sveikinimus atsiuntė pirmoji mokytoja Violeta Grudzinskaitė.
Visus, kurie nepasididžiavo ateiti, linksminome dainomis, šokiais ir smagiomis užduotėlėmis.
Abiturientus pasveikino dešimtokai. Dvyliktokai rodė savo sugebėjimus dainuoti, šokių judesiukus, kalbos lankstumą. Dvyliktokų triūsas buvo įvertintas Pusatestačiais.
Mes, vienuoliktokai, kaip dovaną gavome Testamentą.
Dabar mes atsakingi mokyklos šeimininkai.
Vakarą baigėme valgydami šimtadienio tortą ir šokiais šviesos muzikai skambant...
Vienuoliktokai

 

 

Seminaras ,,Mokymo(si) motyvacijos stiprinimas"


Kiekvienas rajono gyventojas gali paremti Gelvonų sporto bazės renovaciją

 Gelvonų moksleiviai dėkoja Kalėdų karavano organizatoriams. Tryliktą kartą iš sostinės pajudėjęs ponios Almos Adamkienės paramos ir labdaros fondo bei
„Coca-Cola HBC Lietuva“ organizuojamas Kalėdų karavanas ir su juo atvykęs Kalėdų senis antradienį pradžiugino širvintiškius.

Gelvonų vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Žilvinas Žygė pasidžiaugė, kad šiųmetis Kalėdų karavano tikslas – Gelvonų mokyklos sporto bazės atnaujinimas.
 Prie to prisideda kiekvienas šalies gyventojas, nusipirkęs „Coca-Cola“ produkcijos, mat nuo kiekvieno nupirkto butelio gaiviųjų gėrimų keli centai keliaus į specialią sąskaitą.

Pasak mokytojo, tik nuo pirkėjų priklausys, kiek bus surinkta pinigų. Šįmet viena šalies mokyklų iš Kalėdų karavano gavo ar tik ne 30 tūkst. litų?

- Labai norėtume atnaujinti stadiono bėgimo takelius, – sakė Žilvinas Žygė. – Yra ir kitų sumanymų, tik jų kol kas neatskleisiu…
   Padėkoti Kalėdų karavano organizatoriams į Širvintas atvyko apie 40 gelvoniškių su mokytojais ir direktore Ona Valančiene.
 Prie jų prisidėjo daug širvintiškių, kurie linksmai šoko ir dainavo pritardami grupės „Tele-Bim-Bam“ nariams ir jų vadovei Neringai Čereškevičienei.
Susirinkusieji galėjo įlipti į Kalėdų karavano sunkvežimius, gauti dovanų ar jų palikti kitiems,
mat Kalėdų karavano misija – paremti kaimo mokyklas bei vaikų globos namus suaukotomis lėšomis ir daiktais.
.
„Širvintų krašto“ informacija

 

 

Mokyklos muziejaus atidarymo šventės akimirkos (2012.12.14.)

.

 


Žiema atėjo ir pas mus


Iš kvadrato varžybų


Fotografijų paroda „Žemės spalvos“

Šalies vaikų ir jaunimo fotografijų paroda ,,Žemės spalvos“, skirta tarptautinei akcijai ,,Išvalykime pasaulį“, kasmet sulaukia daug kūrybingų dalyvių. Šios parodos organizuojamos nuo 2000 metų. Šiais metais spalio 12-25 d. Lietuvos neformaliojo švietimo centre vykusioje parodoje dalyvavo 252 mokiniai. Pateikta virš 1000 kūrybiškų, originalių bei meniškų darbų. Tarp jų buvo Monikos Balukevičiūtės, Širvintų rajono Gelvonų vidurinės mokyklos mokinės, darbai. Už kūrybiškas nuotraukas ji apdovanota Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomu, leidyklos ,,Šviesa“, Gamtos fotografų klubo ,,Žaliasis skėtis“ dovanomis.

 


,,24 valandos“ Gelvonų vidurinėje mokykloje
Spalio penktoji – Tarptautinė Mokytojų diena. Šią dieną tikriausiai mėgsta ne tik mokytojai, bet ir mokiniai: smagu, kai vyksta nerimtos pamokos, kai nežinai, ką paruošė ,,pavaduojantys“ mokytojai, kai gali savo kailiu pajusti, lengva ar sunki mokytojo duona.
Širvintų rajono Gelvonų vidurinės mokyklos mokytojai bei mokiniai – ne išimtis. Nuo pat ankstyvo ryto koridoriuje prie mokytojų kambario stoviniavo mokiniai su gėlėmis ir laukė, kada galės jas paduoti klasės auklėtojui ar auklėtojai, mėgstamam mokytojui ar mokytojai. Pedagogams gėlės – pati geriausia padėka už sunkų darbą.
Bet... Mokytojų diena nebūtų mokytojų diena, jei viskas baigtųsi vien gėlėmis. Vos įėjusius į mokytojų kambarį tikrųjų pedagogų laukė staigmena – prieblandoje ant šilku ir jūros kriauklėmis dekoruoto stalo degė žvakutės. Tad iki pirmojo skambučio mokytojai turėjo puikią galimybę atsipalaiduoti ir atsiriboti nuo visų kasdienių rūpesčių.
Tik iki pirmojo skambučio... Jam nuskambėjus, duris pravėrė dvyliktokai ir pakvietė mokytojus švęsti profesinę šventę. Pedagogai vyriausiųjų mokyklos mokinių buvo iškilmingai palydėti į koridorių, kuriame buvo paruošta staigmena. Iš pradžių mokiniai iškilmingai tarė sveikinimo žodžius ir įteikė gėlių mokytojams, o tada mokytojai pakviesti pažiūrėti laidos ,,24 valandos“ transliaciją.
Laidą vedė žurnalistė Erika Kiecoriūtė (mokyklos abiturientė), kurią į Gelvonų vidurinę mokyklą išsikvietė kolegomis nepatenkinta biologijos mokytoja Sondra Bartulienė. Žurnalistai nebūtų žurnalistais, jei nebūtų išsiaiškinę, kas yra kas. Uždavė keletą klausimėlių ir mokytojams, kad sužinotų, ar tiesą kalba jų kolegė, tad pedagogai galėjo pasižiūrėti iš šalies ir į save. Laidai abejingų nebuvo: mokytojai juokėsi iki ašarų, o jaunesni mokyklos mokiniai klausėsi taip įdėmiai, kad galėjai išgirsti musę skrendant (deja, musė išsigando pedagogų juoko). Žodžiu, pirma pamoka neprailgo.
Vėliau tradiciškai valdžią į rankas perėmė mokyklos vyriausieji mokiniai – laidos ,,24 valandos“ žurnalistai. Tuo tarpu mokytojai buvo pakviesti į informatikos kabinetą, kuriame laukė vaišės, kitų laidų peržiūra ir, savaime suprantama, dar viena juoko dozė. Žodžiu, tiek vieniems, tiek kitiems liūdna nebuvo. Gal tik šventės organizatoriai dvyliktokai ir jų auklėtoja Sondra Bartulienė privargo, bet, tikėkimės, nuovargis suteikė ir džiaugsmo.
Taip, daug kas galvoja, kad mokytojo darbas – pavydėtina profesija. Ilgos atostogos, trumpa darbo diena. Tačiau iš tiesų kasdieninis pedagogo darbas be galo varginantis: turi prisiimti atsakomybę už vaiko išsilavinimą ir patį ugdymą. Tad taip gera nors kartais atsipalaiduoti nuo visų rūpesčių, o dar geriau, kai tai padaryti padeda kažkas iš šono. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie Mokytojų dienos šventės organizavimo.
Jurgita Striškienė

 

 


Lietuvos istorijos paskaitos mūsų mokykloje

Šiuo metu Gelvonų vidurinėje mokykloje vykdomas projektas „Gelvonų krašto muziejus – edukacinis krašto bendruomenės centras Nr. LEADER-10ŠIRVINTOS-01-003“. Vienas iš jo tikslų yra parengti mokyklos muziejaus gidų komandą. Geras gidas tai ne tik sugebantis komunikuoti, tiksliai ir vaizdžiai reikšti savo mintis žmogus. Jam būtinos ir gilios savo krašto bei valstybės istorijos žinios. Gegužės 28 dieną mokykloje įvyko istorijos paskaita. Ją skaitė Lietuvos iatorijos instituto LDK istorijos skyriaus vedėja dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė ir jos kolegos – dr. Rūta Čapaitė bei dr. Darius Vilimas. Paskaitoje lektoriai apžvelgė Vytauto laikų kasdienį gyvenimą, XVI a teismų reformas LDK, XVIII a. II pusės ATR žlugimo aplinkybes. Joje ne kartą nuskambėjo ir Gelvonai bei iš mūsų krašto kilusių bajorų Šveikovskių pavardė. Šios paskaitos metu mokiniai pagilino savo istorijos žinias. Jos pravers ruošiantis tapti gerais mokyklos muziejaus gidais.

 

 


Pavasaris – nuostabus metų laikas. Žaliuoja medžiai ir pievos, žydi gėlės. Gamta kviečia naujiems darbams, siekiams. Šiomis dienomis abiturientai gyvena skirtingomis nuotaikomis – prasidėję egzaminai, atsiskaitymai, apsisprendimo akimirkos dėl stojimo į aukštąsias mokyklas ir šalia viso to – paskutinis skambutis. 2012 m. gegužės 25 d. Širvintų rajono Gelvonų vidurinėje mokykloje taip pat įvyko Paskutinio skambučio šventė. Šventę dvyliktokams organizavo mokyklos vienuoliktokai ir jų auklėtoja S. Bartulienė.
Skambant grupės ,,Vidurnaktis“ dainai ,,Tolimas kelias“, mokiniai imitavo šokį, kurio metu iš klasės po vieną buvo vedami abiturientai. Skambant mokyklos varpeliui, negausų jų būrį į spalvingai išpuoštą salę įvedė pirmokai. Salėje jau laukė mokytojai, mokiniai ir dvyliktokų pasveikinti atėję tėveliai.
Vyriausieji ir jauniausieji mokyklos mokiniai netruko susėsti, kai tolumoje pasigirdo dviejų merginų balsai. Rausvai apsivilkusios šviesiaplaukės šventę pradėjo nostalgiškais prisiminimais apie pirmą klasę: trumpas suknytes, kaspinus, kurie užgoždavo veidą, eilių deklamavimą be priekinių dantukų, stiprią dvyliktoko ranką ir t.t. Prisiminimus pakeitė gražūs pirmokų žodžiai, o jų žodžius – nuoširdi pirmosios mokytojos V. Grudzinskaitės kalba.
Padėkojusios mokytojai už palinkėjimus, renginio vedėjos E. Kiecoriūtė ir E. Žudytė tęsė savo naivoką, bet gana linksmą pasikalbėjimą apie tai, ko mokėsi per biologijos pamokas, kodėl vasarą sninga žiedadulkėm ir pan. Padiskutavusios šia tema, merginos pakvietė žodį tarti mokyklos direktorę O. Valančienę. Mokyklos vadovė padėkojo abiturientams už gražias akimirkas, už nuopelnus mokyklai.
Po direktorės kalbos šviesiaplaukės ėmė diskutuoti apie tai, kokios spalvos Žemėje daugiausia. Nors, jų nuomone, dažniausia spalva yra rožinė (rožiniai būna bateliai, segtukai, sijonai, suknelės, rankinukai ir t.t.), tačiau pradinukai savo daina ,,Juodas katinas“ įrodė, kad taip tikrai nėra.
Rausvos spalvos mėgėjos nepamiršo priminti, kad mokykloje be draugų, suolų, ąžuolų, mažųjų susirinkimų ir pan. dar be galo svarbus yra auklėtojas. Auklėtojas – tai žmogus, į kurį dažniausiai gręžiasi akys, kuriame ieškome paguodos, pagalbos ir supratimo. Savaime suprantama, kad žodis buvo suteiktas pirmajai dvyliktokų auklėtojai M. Dižavičienei. Jai kalbant, ne vienam abiturientui nubyrėjo graudi ašara. Neabejingi jos žodžiams liko ir kiti salėje sėdintieji. Kalbą tarė ir dabartinis klasės auklėtojas K. Petreikis. Graudžius auklėtojų žodžius pakeitė smagios vienuoliktokių ir devintokių dainos.
Mokykla – ne tik vadovėliai, pamokos, kontroliniai, o pirmiausia kalbėjimasis, buvimas bendruomenėje, atradimo džiaugsmas. Gaila, kad daugiau nebus jokių kontrolinių, namų darbų, vėlavimo ar bėgimo iš pamokų - tik paskutinįkart čirškiantis mokyklos skambutis. Visi jiems linkime sėkmės. Tegul paskutinis skambutis netampa blogu ženklu, o tik gera linkinčiu prisiminimu!
Jurgita Striškienė

 


Mažosios Velykėlės Gelvonų vidurinėje mokykloje
Pirmasis sekmadienis po šv. Velykų vadinamas Atvelykiu. Šią dieną vėl dažomi kiaušiniai (anksčiau kaime dažydavo visus kiaušinius, kuriuos per savaitę sudėjo vištos), ridenami margučiai, supamasi sūpynėse. Kiaušinius per Atvelykį daužo tik vaikai.
Iki Atvelykio būtinai reikia aplankyti savo krikštavaikius ir apdovanoti juos gražiais margučiais, įvairiais niekučiais, žaisliukais. Per Atvelykį reikia pasimatyti su giminėmis, jeigu dėl kažkokių priežasčių nepasimatyta per Velykas. Žinoma, didžiausias džiaugsmas vaikams, nes tik jiems kabinamos sūpuoklės, tik jiems marginami kiaušiniai, o neretai dar ir Velykė užsuka… Tą dieną dažytus kiaušinius daužyti gali tik vaikai, todėl Atvelykis dar vadinamas Mažosiomis Velykėlėmis (Vaikų Velykomis).
Šiandien senosios tradicijos baigiamos išguiti iš mūsų gyvenimo, todėl labai smagu, kad jas atgaivinti bandoma mūsų mokykloje. 2012 m. balandžio 10 d. Gelvonų vidurinės mokyklos mokiniai iš namų nešėsi nuspalvintus popierinius kiaušinius, klijavo juos ant vieno didžiulio kiaušinio, kuris dabar puikuojasi mokyklos fojė. Pasibaigus penkioms pamokoms, mokiniai, kurie atsinešė margučius, galėjo išbandyti savo laimę ir ridenti kiaušinius su kitais mokiniais. Nugalėjo draugystė.
Smagu, kad ir mūsų mokykloje puoselėjamos senolių tradicijos, kad nepamirštame šios šventės prasmės ir būtinybės. Juk pats šventės pavadinimas primena, kad mes kartu su gamta atgimstame, o su atgimimu turėtume sau ir visiems palinkėti dvasinės ramybės nelengvoje šiandienos kasdienybėje.
Gelvonų vidurinės mokyklos
Jaunųjų žurnalistų būrelis

 


Šv. Velykų belaukiant
,,Artėja svarbi diena krikščionių gyvenime - Jėzaus Kristaus prisikėlimas. Šiandien mes susirinkome, kaip kitados susirinkdavo krikščionys, norėdami prisiminti įvykius, kuomet Žemėje dar gyveno Dievo sūnus Jėzus Kristus. Tad pabūkim kartu ir dar kartą išgyvenkim tuos neužmirštamus įvykius. O mūsų susitikimą pradėkime malda”, - tokiais žodžiais 2012 m. kovo 26 d. Gelvonų vidurinės mokyklos tikybos mokytoja J. Mačiulienė pradėjo susikaupimo valandėlę.
Valandėlė buvo skirta visiems, norintiems dar kartą nors trumpam sustoti ir susimąstyti apie tai, kas mums yra svarbu. Susimąstyti ir apie tai, kas yra Gavėnia. Ar liūdnas šis laikas? Kai mes susimąstome apie Jėzaus kančią, Jo nuveiktą darbą, artėjam prie Kančios, Mirties ir Prisikėlimo slėpinio, artėjam prie Jo Kryžiaus ir artėdami pamatome savo nuodėmę, išgyvename skausmą dėl tos nuodėmės, tada gimsta atgaila, gimsta troškimas susitaikyti su Dievu. Gavėnia yra meilės istorija – neeilinė meilės istorija, atskleidžianti mums, kad visuose mūsų sunkumuose ir kančiose esame ne vieni. Esame amžinai sujungti su Jėzumi. Artėja ta valanda, kuomet įvyks didysis stebuklas - Jėzaus Kristaus prisikėlimas.
Sukaupimo valandėlės metu mokiniai turėjo progą pasiklausyti gražių eilių, kurios simbolizavo Jėzaus Kristaus kryžiaus kelio skaudžias stotis, mokytojos pasakojimo, taip pat galėjo pasižiūrėti ištraukas iš Jėzaus Kristaus gyvenimo.
Valandėlės pabaigoje mokytoja padėkojo susirinkusiesiems už maloniai praleistą laiką ir palinkėjo, kad kartu su pavasariu į mūsų namus ateitų ramybė, šiluma ir džiaugsmas. Taip pat priminė, kad nepamirštume savo tradicijų ir papročių, nes tik tada mes išliksime saviti ir perimsime savo tautos dvasinį paveldą.
Jurgita Striškienė


 


Nesislėpkime ,,šešėlyje” ir mes
2012 m. kovo 30 d. Gelvonų vidurinė mokykla sulaukė svečių iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI). Apsilankymas nebuvo netikėtas, nes panašių svečių jau esame sulaukę ir anksčiau.
Kristina Klingytė, kuri yra atsakinga už viešuosius ryšius Vilniaus apskrities Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, ir VMI Širvintų skyriaus viršininkas Valentinas Žiūra vedė trumpą pamoką apie mokesčius ir šešėlinę ekonomiką. Susitikimo metu kalbėta apie šios ekonomikos žalą.V. Žiūra paaiškino mokiniams, kaip iš mokesčių kaupiamas rajono biudžetas.
Apsilankymo metu VMI atstovai apdovanojo M. Balukevičiūtę – 11 klasės mokinę. Ji buvo viena iš keturiolikos mokinių, kuri atsiliepė į kvietimą dalyvauti fotografijų konkurse ,,Išlįsk iš šešėlio”. Fotografuojantys moksleiviai atsiuntė daugiau kaip 80 originalių nuotraukų, atspindinčių, kaip jie įsivaizduoja šešėlinę ekonomiką Lietuvoje. M. Balukevičiūtei atiteko specialus Vilniaus AVMI darbuotojų simpatijų prizas.
Keliaudami po mokyklas Vilniaus AVMI atstovai skaito paskaitą apie šešėlinės ekonomikos žalą, dėkoja konkurse dalyvavusiems moksleiviams, įteikia jiems diplomus ir atminimo dovanėles. Mokesčių inspekcija moksleiviams pristatoma ne kaip kontroliuojanti institucija, bet pirmiausia kaip partnerė ir patarėja mokesčių klausimais. Moksleiviai raginami atkreipti dėmesį į gaunamus prekių ir paslaugų įsigijimo kvitus, o pastebėjus pažeidimų bendradarbiauti su mokesčių inspekcija ir ją informuoti.
Gelvonų vidurinės mokyklos
Jaunųjų žurnalistų būrelis



Lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiada
2012 m. balandžio 23, 24 d. vyko respublikinė Lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiada. Joje dalyvavo 25 mokiniai iš užsienio lietuviškų ir 128 mokiniai iš Lietuvos mokyklų. Olimpiada vyko Anykščiuose, kurie paskelbti Lietuvos kultūros sostine. Olimpiadoje dalyvavo dvi Širvintų rajono mokinės – Gelvonų vidurinės mokyklos dešimtokė Laura Rutkauskaitė ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos trečiokė Aurėja Jutelytė.
Lietuvos mokyklų mokiniai šalies etape turėjo atlikti autentiškas Vilniaus universiteto dėstytojų parengtas užduotis, rašyti esė nurodyta tema. Užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai Anykščiuose atliko kitokias – kalbos vartojimo, rašymo, kalbėjimo ir meninio skaitymo – užduotis. Visas atliktas užduotis tikrino kompetentinga Vilniaus universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotojų ir lietuvių kalbos mokytojų komisija.
Dvi dienas trukusioje lietuvių kalbos šventėje vyko įvairių renginių tiek mokiniams, tiek mokytojams. Kovo 23 - iosios rytą po registracijos buvo olimpiados atidarymas. Mokiniams atliekant pirmąsias užduotis, mokytojai galėjo leisti laiką Anykščių koplyčioje (Kamerinių menų centre), kur Antano Baranausko ir Antano Vienuolio – Žukausko memorialinio muziejaus darbuotojai pristatė edukacines programas. Papietavę olimpiados dalyviai atliko kitas užduotis, o mokytojai dalyvavo seminare. Pirmosios dienos programa baigėsi vakarone su Anykščių kultūros centro etnografiniu ansambliu „Valaukis“ (vad. Regina Stumburienė) ir Anykščių Antano Baranausko vidurinės mokyklos mokiniais. Kovo 24-ąją olimpiados dalyviai stebėjo spektaklį „JIS IR JI“ (pagal J. Biliūno ir J. Janulaitytės-Biliūnienės laiškus ir kūrybą), dalyvavo uždaryme ir aptarė olimpiadą gardžiai užkandžiaudami.
Labai džiugu, kad turėjome galimybę dalyvauti šioje olimpiadoje ir mes. Dalyvaudami olimpiadose, mes ne tik parodome savo žinias, sugebėjimus, bet ir tobulėjame.

Jurgita Striškienė

 

 


Kovo 11-oji


Seminaras ,,Kaip valdyti pinigus, kad neskaudėtų galvos“

2012 m. kovo 2 d. į Gelvonų vidurinę mokyklą atvyko Asmeninių finansų instituto direktorė Odeta Blažienė. Viešnia vaizdžiai papasakojo, kaip valdyti šeimos finansus, kada pradėti svajoti ir planuoti studijas bei mokesčius už jas.  Seminare dalyvavo 8-12 klasių mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai. Manome, kad po seminaro kai kuriems dalyviams tikrai nustos skaudėti galvą.

Nuotr. K. Stankevičiaus


Vasario 16-osios minėjimas

2012 m. vasario 15 d. nuo pat ryto Širvintų rajono Gelvonų vidurinėje mokykloje jautėsi šventinė nuotaika. Visi ruošėsi vasario 16-osios minėjimui. Pirmiausia šią šventę paminėjo mažiausieji, o vėliau – vyresnieji.
Nuskambėjus šeštam šios dienos skambučiui, į mokyklos foje susirinko priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniai. Mirgėte mirgėjo trispalvės vėliavėlės. Savo renginuką mažieji pradėjo Lietuvos valstybinio himno giedojimu. Tada pereita prie gražių žodžių ir posmų apie tėvynę bei jos praeitį. Jie jauniausių mokyklos mokinių lūpose skambėjo labai nuoširdžiai. Mokiniai ne tik deklamavo eiles, bet ir šoko ratelius, dainavo dainas.
Pasibaigus jaunėlių pasirodymui, jų vietą užėmė vyresnieji. Renginio vedėjai M. Paliukėnas, M. Kudelis ir G. Martikonytė skaitė Just. Marcinkevičiaus eiles apie duoną, lietuvišką žodį ir laisvę. Nuoširdžius ir skambius posmus keitė šeštokių šokiai, ketvirtokių ir devintokių dainos.
Pasibaigus minėjimui, fojė liko tuščia. Čia pasiliko tik tai, kas žmogui svarbiausia: duona, M. Mažvydo ,,Katekizmas“, kuris laikomas lietuviško žodžio simboliu, ir trispalvė vėliava. Tokią akimirką sustoji ir pagalvoji: ,,Kaip gerai, kad esu laisvas...“
Gelvonų vidurinės mokyklos
Jaunųjų žurnalistų būrelis
 

 

 











 

Kelionės, išvykos

 

Kuriamas mokyklos istorijos ir krašto muziejus. Kviečiame visus: mokytojus (ir nebedirbančius), mokinius, jų tėvelius, prisidėti prie jo eksponatų gausinimo. Prisidėti galite rinkdami ir dovanodami nuotraukas (kitoje pusėje būtina nurodyti metus, kada fotografuota ir ką joje matome), uniformas, vadovėlius, sąsiuvinius, kitus mokyklinius reikmenis. Taip pat rašydami prisiminimus apie mokyklinius metus, įsimintiniausius įvykius, klasės draugus, mokytojus, kartu dirbusius kolegas. Iš anksto dėkojame už Jūsų pagalbą.
Istorijos mokytoja Daiva Taučiuvienė
 


 

Mokyklos tarybos posėdis

2012 m. sausio 19d. 15 val. Gelvonų vidurinėje mokykloje vyko išplėstinis Mokyklos tarybos posėdis. Jo metu mokytojai, tarybos nariai ir mokinių tėvų atstovai buvo supažindinti su Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų bendrojo plano projektu (su šiuo dokumentu galima susipažinti Savivaldybės interneto svetainėje www.sirvintos.lt ), lentelėmis, priedais ir aiškinamuoju raštu. Posėdžio metu mokyklos direktorė O. Valančienė pateikė 2011 mokslo metų ataskaitą, aptarė vidaus tvarkos taisykles (vidaus taisyklių aprašas skelbiamas mokyklos tinklapyje), einamuosius reikalus.
 


Akimirkos iš susitikimo su psichologu Evaldu Karmaza 2011-12-07


 

Pamoka mažiesiems
2011 m. lapkričio 17 d. Širvintų rajono Gelvonų vidurinės mokyklos mažiausieji mokiniai sulaukė svečio (kai kam jau gerai pažįstamo) iš Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos. Juos aplankė Vilniaus apskr. PGV Širvintų PGT VPPP viršininkas, Vilniaus tarnybos majoras Jonas Jočys. Svečias leido trumpam atsipūsti mažųjų mokinių mokytojoms ir pamoką vedė pats. Pamoka buvo skirta prisiminti svarbiausias priešgaisrinės saugos taisykles, supažindinti vaikus su namuose, mokykloje, bibliotekoje ir t. t. tykančiais pavojais.
Pamoka pradėta aktualia diskusija gaisro tema. J. Jočys klausinėjo mokinių, kuris iš jų yra matęs gaisrą, kokios gali būti gaisro priežastys, per kiek laiko įsiplieskia ugnis ir pan. Mažieji noriai atsakinėjo į klausimus, diskutavo, dalijosi patirtimi. Aktyviausiai diskusijoje dalyvavo priešmokyklinės grupės auklėtinis Ferdinandas Vaitonis, antros klasės mokinys Eividas Amankavičius ir ketvirtokas Svajūnas Strazdas.
Mokiniai ne tik diskutavo, bet ir žiūrėjo filmukus, kurių metu buvo aiškinama, kaip elgtis gaisro metu. Pažiūrėję filmukus, vėl diskutavo, kaip reikėtų elgtis ištikus nelaimei ir ką daryti, kad tų nelaimių išvengtų.
Pamokos pabaigoje J. Jočys įteikė mokiniams dovanėlių, padėkojo už šiltą priėmimą, aktyvų dalyvavimą. Mokiniai taip pat neliko skolingi: padovanojo savo piešinį ir padėkojo už apsilankymą bei įdomią pamoką.
Gelvonų vidurinės mokyklos žurnalistai


 


„Augsiu aktyvus 2011“

Ei, nebūk apsnūdęs, eikš, pajudink kojas!
Niekada neliūdi, tie, kurie sportuoja.
Išsigandęs sprunka liūdnas snaudulys,
kai kas nors sušunka: ,,Nagi, viens, du, trys!"
Strakt pastrakt kojytės, pliaukšt papliaukšt delnai,
žaisti ir lakstyti reikia būtinai!

.

 


Lietuvos Respublikos Kostitucijos egzamino 2011 akimirkos.

.
Double-click to add photos

 

 


 

2010-2011 M. M. OLIMPIADŲ, KONKURSŲ, SPORTINIŲ VARŽYBŲ NUGALĖTOJAI IR PRIZININKAI

RAJONE

Eil. Nr.

Mokytojas

Pavadinimas

Užimta vieta ir dalyviai

  1.  

Sondra Bartulienė

Lietuvos mokinių 44-osios biologijos olimpiados rajoninis etapas

L. Rutkauskaitė, 9 kl. - 1 vieta

E. Kiecoriūtė, 10 kl. - 3 vieta

Lietuvos mokinių technologijų olimpiados rajoninis etapas

J. Sargelytė, 12 kl. - 3 vieta

  1.  

Jūratė Balukevičienė

Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiados rajoninis etapas

G. Jatkauskaitė, 11 kl. - 3 vieta

  1.  

Audronė Dabravolskienė

 Piešinių konkursas ,,Mano mokytojas“

Ž. Kanopkinaitė, 3 kl.- 2 vieta

Mokslinių-kūrybinių darbų konkurso ,,Mūsų sielos kaip drugeliai – laisvi ir margi“

E. Švedaitė, 3 kl. - 3 vieta

  1.  

Marytė Dižavičienė

Vaikų ir jaunimo kūrybinių darbų konkursas ,,Tėviškės padangėje“

E. Kiecoriūtė, 10 kl.- 2 vieta

Lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiados rajoninis etapas

E. Kiecoriūtė, 10 kl. - 2 vieta

  1.  

Jūratė Garnienė

Lietuvos mokinių 49-osios chemijos olimpiados rajoninis etapas

L. Rutkauskaitė, 9 kl.- 2 vieta

E. Kieciriūtė, 10 kl. - 3 vieta

Lietuvos mokinių technologijų olimpiados rajoninis etapas

V. Kudelytė, 10 kl. - 2 vieta

 

  1.  

Birutė Juzėnienė

Vaikų ir jaunimo piešinių konkursas ,,Igno Šeiniaus kūrinių veikėjai mano akimis“

M. Makauskaitė, 7 kl.- 3 vieta

Lietuvos mokinių dailės olimpiados rajoninis etapas

J. Sargelytė, 12 kl. - 3 vieta

  1.  

Regina Miknevičienė

 Piešinių konkursas ,,Mano mokytojas“

L. Ragauskaitė, priešm. gr.- 1 vieta

  1.  

Sigitas Miknevičius

Rajoninis informacinių technologijų žinių konkursas

S. Jasaitytė, 10 kl.- 3 vieta

 

 

Rajoninis greitojo spausdinimo konkursas

M. Balukevičiūtė, 10 kl. - 1 vieta, L. Radzevičiūtė, 11 kl. - 2 vieta

G. Jatkauskaitė, 11 kl. - 3 vieta, B. Juzėnaitė, 12 kl. - 2 vieta

  1.  

Irena Palaimienė

Lietuvos mokinių 60-osios matematikos olimpiados rajoninis etapas

L. Rutkauskaitė, 9 kl. - 1 vieta

  1.  

Kęstutis Stankevičius

Lietuvos mokinių technologijų olimpiados rajoninis etapas

M. Kudelis, 10 kl. -2 vieta

R. Negru, 9 kl. - 3 vieta

  1.  

Jūratė Stankevičienė

Lietuvos mokinių rusų kalbos olimpiados rajoninis etapas

I. Kojalaitė, 10 kl. - 1 vieta

  1.  

Danguolė Savickienė

Lietuvos mokinių 23-osios geografijos olimpiados rajoninis etapas

V. Čiesiūnas, 9 kl. - 2 vieta

L. Rutkauskaitė, 9 kl. - 3 vieta

E. Kiecoriūtė, 10 kl. - 2 vieta

  1.  

Jurgita Striškienė

Lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiados rajoninis etapas

L. Rutkauskaitė, 9 kl. - 1 vieta

V. Čiesiūnas, 9 kl. - 2 vieta

  1.  

Daiva Taučiuvienė

Lietuvos mokinių istorijos olimpiados rajoninis etapas

M. Balukevičiūtė, 10 kl. - 1 vieta

S. Jasaitytė, 10 kl. - 2 vieta

  1.  

Žilvinas Žygė

Lengvosios atletikos varžybos

Merginų komanda -2 vieta (G. Bartkevičiūtė, 8 kl., R. Daunoravičiūtė, 8 kl., S. Jasaitytė, 10 kl., V. Kudelytė, 10 kl., J. Sargelytė, 9 kl.)

Vaikinų komanda-2 vieta (G. Balsevičius,11kl., M. Kudelis, 10 kl., A. Onaitis, 12B kl., R. Vitkauskas, 12A kl., A. Žemblauskas, 12A kl.)

G. Balsevičius, 11 kl. - 1 vieta 400 metrų bėgimo rungtyje.

A. Žemblauskas, 12A kl. - 2 vieta 1000 metrų bėgimo rungtyje.

R. Vitkauskas, 12A kl. - 2 vieta rutulio (5 kg) stūmimo rungtyje.

A. Onaitis, 12B kl. - 2 vieta šuolio į tolį rungtyje.

R. Daunoravičiūtė, 8 kl. - 1 vieta 800 metrų bėgimo rungtyje.

V. Kudelytė, 10 kl. - 1 vieta 400 metrų bėgimo rungtyje.

G. Bartkevičiūtė, 8 kl. - 3 vieta 100 metrų bėgimo rungtyje.

Merginų komanda - 1 vieta estafetiniame bėgime 4x100

Vaikinų komanda - 1 vieta estafetiniame bėgime 4x100

Kaimo vietovių mokyklų mokinių 1995 g. m. ir jaunesnių, tinklinio varžybos

Vaikinų komanda -1 vieta (D. Amulis, 8 kl., E. Amulis, 8 kl.,

V. Čiesiūnas, 9 kl., M. Mačiūta, 9 kl., T. Minderis, 9 kl., R. Negru, 9 kl., Ž. Rutkauskas, 8 kl., K. Smailys, 9 kl., M. Žakavičius, 9 kl.

 

Čiobiškio krepšinio turnyras, skirtas Valstybės atkūrimo dienai paminėti

Vaikinų komanda - 2 vieta (V. Čiesiūnas, 9 kl., M. Kudelis, 10 kl., L. Rutkauskas, 10 kl., M. Ščavinskas, 11 kl., D. Valantavičius, 10 kl.)

Rajono bendrojo lavinimo mokyklų 5-6 klasių mokinių ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos“

1 vieta – (Ž. Cekanauskas, 5 kl., R. Macas, 5 kl., R. Markauskaitė,

5 kl., A. Radzevičius, 5 kl., E. Sargelytė, 5 kl., E. Amulis, 6 kl.,

K. Berdovaitė, 6 kl., S. Čereškevičius, 6 kl., I. Ivanovaitė, 6 kl.,

L. Jakimavičius, 6 kl., L. Jatkauskaitė, 6 kl., L. Liuiza, 6 kl.,

E. Medutytė, 6 kl., R. Vindašiūtė, 6 kl.)

 

Rajono bendrojo lavinimo mokyklų pradinių klasių mokinių ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos“

1 vieta –( E. Mikučionytė, 2 kl., M. Cekanauskaitė, 3 kl.,

L. Ivanovaitė, 3 kl., Ž. Kanopkinaitė, 3 kl., D. Karaciejus, 3 kl.,

 J. Medutis, 3 kl., G. Vindašiūtė, 3 kl., E. Švedaitė, 3 kl.,

 D. Kanopkinas, 4 kl., T. Makauskas, 4 kl., K. Maželytė, 4 kl.,

O. Miknevičius, 4 kl., D. Smailys, 4 kl.)

 

Rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių smiginio varžybos

Merginų komanda – 1 vieta (A. Čereškaitė, 11 kl., L. Radzevičiūtė, 11 kl.)

Vaikinų komanda – 3 vieta (G. Balsevičius, 11 kl., M. Kudelis, 10 kl.)

Rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių virvės traukimo varžybos

1 vieta – (G. Balsevičius, 11 kl., V. Čiesiūnas, 9 kl., M. Kudelis, 10 kl., R. Negru, 10 kl., R. Negru, 9 kl., M. Ščavinskas, 11 kl., D. Valantavičius, 10 kl., L. Rutkauskas, 10 kl., A. Onaitis, 12 kl.)

Rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių krepšinio varžybos 3x3 į vieną krepšį

1 vieta – (V. Čiesiūnas, 9 kl., M. Kudelis, 10 kl., L. Rutkauskas, 10 kl., M. Ščavinskas, 11 kl., D. Valantavičius, 10 kl.)

Estafetinis bėgimas aplink Gelvanės ežerą, skirtas 122-osioms Igno Šeiniaus gimimo metinėms

1 vieta – (G. Bartkevičiūtė, 8 kl., R. Daunoravičiūtė, 8 kl.,

I. Sėjūnaitė, 10 kl., M. Kudelis, 10 kl., V. Kudelytė, 10 kl.,

M. Mačiūta, 9 kl., R. Negru, 10 kl., R. Negru, 9 kl., E. Žudytė, 10 kl.

Rajono pradinių klasių lengvosios atletikos trikovės varžybos

1 vieta – (T. Makauskas, 4 kl.-asmeniniuose rezultatuose-1vieta,

D. Kanopkinas, 4 kl., J. Medutis, 3 kl., O. Miknevičius, 4 kl.,

G. Sergelis, 4 kl., D. Smailys, 4 kl.)

2 vieta – (M. Cekanauskaitė, 3 kl.-asmeniniuose rezultatuose-2 vieta, L. Ivanovaitė, 3 kl., Ž. Kanopkinaitė, 3 kl., K. Maželytė, 4 kl., E. Mikučionytė, 2 kl., G. Vindašiūtė, 3 kl.)

 

 

ZONOJE, RESPUBLIKOJE

 

Eil. Nr.

Mokytojas

Pavadinimas

Užimta vieta ir dalyviai

 

Henrikas Ašembergas

Lietuvos mokinių informacinių technologijų konkursas Bebras

A. Daraškevičius, 7 kl. - pateko į geriausiųjų 50-tuką

 

Sigitas Miknevičius

Lietuvos mokinių informacinių technologijų konkursas Bebras

M. Balukevičiūtė, 10 kl.- pateko į geriausiųjų 50-tuką

L. Liuiza, 6 kl. - pateko į geriausiųjų 50-tuką

 

Žilvinas Žygė

Lietuvos mokinių kaimo vietovių olimpinio festivalio lengvosios atletikos rungčių finalinės varžybos

G. Balsevičius, 11 kl. – 400 m. bėgimo rungtyje - 3 vieta

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų 4 klasės ir žemesnių ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ zoninės varžybos

3 vieta – E. Mikučionytė, 2 kl., M. Cekanauskaitė, 3 kl.,

L. Ivanovaitė, 3 kl., Ž. Kanopkinaitė, 3 kl., D. Karaciejus, 3 kl.,

J. Medutis, 3 kl., G. Vindašūtė, 3 kl., E. Švedaitė, 3 kl.,

D. Kanopkinas, 4 kl., T. Makauskas, 4 kl., K. Maželytė, 4 kl.,

O. Miknevičius, 4 kl., D. Smailys, 4 kl., M. Grygelevičiūtė, 4 kl.

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų 5-6 klasių ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ zoninės varžybos

1 vieta – E. Amulis, 6 kl., K. Berdovaitė, 6 kl., S. Čereškevičius, 6 kl., I. Ivanovaitė, 6 kl., L. Jakimavičius, 6 kl., L. Jatkauskaitė, 6 kl., L. Liuiza., 6 kl., E. Medutytė, 6 kl., R. Vindašiūtė, 6 kl.,

 Ž. Cekanauskas, 5 kl., R. Macas, 5 kl., R. Markauskaitė, 5 kl.,

A. Radzevičius, 5 kl., E. Sargelytė, 5 kl.

 

 

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų zoninės krepšinio varžybos 3x3 į vieną krepšį

3 vieta - (V. Čiesiūnas, 9 kl., M. Kudelis, 10 kl., L. Rutkauskas, 10 kl., M. Ščavinskas, 11 kl.)

 

 

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų 5-6 klasių ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ tarpzoninės varžybos

3 vieta - E. Amulis, 6 kl., K. Berdovaitė, 6 kl., S. Čereškevičius, 6 kl., I. Ivanovaitė, 6 kl., L. Jakimavičius, 6 kl., L. Jatkauskaitė, 6 kl., L. Liuiza., 6 kl., E. Medutytė, 6 kl., R. Vindašiūtė, 6 kl.,

 Ž. Cekanauskas, 5 kl., R. Macas, 5 kl., R. Markauskaitė, 5 kl.,

A. Radzevičius, 5 kl., E. Sargelytė, 5 kl.

 

Sigitas Miknevičius

Nacionalinio konkurso ,,Blaivi klasė 2010“ finalininkai

8 klasės mokiniai: G. Alsevičiūtė, D. Amulis, E. Amulis, G. Bartkevičiūtė, R. Daunoravičiūtė, P. Jakimavičius, I. Jasaitytė, K. Juzonytė, Ž. Kanopkinaitė, S. Kvietkauskaitė, O. Miknevičiūtė, M. Paliukėnas, Ž. Rutkauskas, V. Vaitkutė, D. Vindašius.

 


Paskutinis skambutis 

Čia pražydo pirmoji draugystė,
Čia skambėjo gražiausia daina,
Neskubėki, sustoki, jaunyste,
Su draugais, mokykla mylima.
Balti vieškeliai kviečia išskristi
Su kilniausiais troškimais visus.
Mokslo dienos - džiaugsmų karalystės
Liks širdy kaip akordas šviesus.
Liks širdy paskutinis varpelis,
Išlydėjęs pro klasės duris,
Žodis mokytojų tyras ir geras
Ir draugų nuostabiųjų būrys.

 

Penktadienį (gegužės 27 dieną) nuskambėjo paskutinis skambutis. Mes, mokytojai, rodos, jau pripratom prie to skambesio, bet vis tiek stovėjom liūdni ir susimąstę... Kodėl? Sunku pasakyti... Dažniausiai sunku išsakyti tai, kas brangiausia, o brangu buvo viskas: juokas, šypsena, ašara, net melas...

Akivaizdu, kad liūdna buvo ne tik mokytojams, bet ir mokiniams. Sulaikyti ašarą akyse buvo sunku. Gražūs mokytojų, mokinių žodžiai užgavo jautrią širdies stygą ne vienam abiturientui, ne vienam jų tėveliui ar mamytei. Rodos, daug kartų girdėtos mintys tą dieną įgavo naują prasmę. Ne vienas suprato, kad pereina į naują – suaugusiųjų – gyvenimo etapą.

Šiemet Gelvonų vidurinę mokyklą baigė 57 abiturientai. Smagu, kad užauginome tokią gražią ir šaunią jaunuolių kartą, bet tuo pačiu ir liūdna, kad taip greitai turime su ja atsisveikinti. Norėtųsi dar kartu pabūti, pakalbėti, bet laiko jau nebeliko...

.

Mokyt. Jurgita Striškienė, nuotraukos autorės


Turistinis žygis dviračiais

„LDK kunigaikščių pėdomis“

Kernavės miestelis žinomas visoje Lietuvoje. Tai pirmoji Lietuvos sostinė. Senoliai piliakalniai, šalia jų vingiuojanti Neris, miškas ir giedras dangus – daugelio lietuvių svajonė vasaros atostogoms. Mūsų klasė sugalvojo aplankyti Kernavę. Čia vykome dviračiais, viena iš populiariausių transporto priemone. Žygiui ruošėmės visą savaitę. Visi nekantriai laukėme birželio pirmosios – pirmos vasaros dienos ir kelionės į Kernavę. Išvažiavome anksti ryte, kol dar nekaršta. Pasiėmę gerą nuotaiką ir dar šį bei tą iškeliavome.

                      Pravažiavome pro daug kaimų, kelis miestelius. Ties Musninkais pabraidžiojome Musėje. Kelionė praėjo gana sklandžiai, nepaisant kelių techninių nesklandumų, kuriuos greitai pašalinome, tikslą pasiekėme per tris su puse valandos, sukorėme apie 40 kilometrų! Įsikūrėme ant nuostabiojo Baltojo kalno, čia įrengtoje patogioje poilsiavietėje. Šalia mūsų stovyklos eina sveikatingumo takas, kuriame gausu originalių skulptūrų. Kalno papėdėje teka Neris, deja, ji tokia užteršta, todėl apie maudynes net negalvojome. Kurį laiką.... po ilgos dienos vaikinai vis dėl to įbrido į upę.

Vakare linksmai leidome laiką: Žaidėme futbolą, važinėjomės dviračiais, dairėmės po apylinkes, aplankėme piliakalnius, lakstėme po pievą, gaminomės maistą, kūrenome laužą ir tiesiog plepėjome. Žodžiu, gerai ir turiningai leidome laiką. Visi drauge džiaugėmės puikiu oru, žavia panorama ir vieni kitų draugija.

                      Šis turistinis mums buvo kaip gamtos pažinimo ir kūno kultūros pamokos: vaikinai beieškodami malkų sutiko gyvatę, greičiausiai, žaltį, matėme kelis driežus, buvome atakuojami gausybės uodų, klausėmės lakštingalų ir kitų paukščių giesmių. Nusilakstėme žaisdami futbolą ir gaudynes.

                      Lakstydami ant piliakalnių nusikėlėme į žalą senovę, į tuos laikus, kai Pajautos slėnyje buvo kaimas, o ant Pilies kalno stūksojo kunigaikščio pilis. Tada Neries vanduo buvo švarus ir skaidrus, žmonės jį naudojo būtiniausioms reikmėms, jokiu būdu neteršdami jos... Nuo Aukuro piliakalnio, buvusios religinių apeigų vietos, matyti nuostabus upės vingis, žalias Kriveikiškio slėnis. Prieš daugelį amžių į tą patį upės vingį ir slėnį žvelgė Lietuvos valdovas. Saulei leidžiantis ar kylant, visados grožėjosi ir gynė ją.

                      Kernavėje srovi sena neogotikinė bažnyčia, yra klebonija – muziejus, etnografinis muziejus. Pasivaikščiojome po miestelį, net oras buvo mums palankus: Gelvonuose smarkiai lijo, o pas mus neiškrito nei lašo vandens. Apsilankėme skulptūrų galerijoje „Šulinys“. Surengėme foto sesiją kieme, klausėmės menininko , skulptoriaus H. Orakausko pasakojimų apie savo kūrinius.

                      Grįžę iš miestelio į stovyklą pavakarieniavome, žaidėme įvairius žaidimus. Tikėjomės, kad nemiegosime kiaurą naktį, tačiau nakties vėsa ir dienos nuovargis daugelį bent trumpam užmigdė. Paryčiais stovyklą gaubė tirštas rūkas ir paslaptinga tyla, net menkiausias garsas netrikdė tylos ir ramybės. Palapinėse smagiai sau ilsėjomės, tik auklėtoja ir Valentinas kurstė laužą.

                      Ryte atsikėlę ir susitvarkę patraukėme namo, prieš akis ilgas kelias. Atgal važiavome trumpesniu keliu, todėl priešpiet jau buvome Gelvonuose. Grįžome linksmi, šiek tiek nuvargę, gerų įspūdžių kupini.

                      Žygis buvo nuostabus. Už tai, kad sutiko važiuoti su mumis, norėčiau padėkoti klasės auklėtojai Birutei Juzėnienei. Labai Jums AČIŪ už rūpestį!

 

Laura Rutkauskaitė,

Gelvonų vidurinė mokykla, 9 kl.


Verslumas - gyvenimui 

                      Mes, Gelvonų vidurinės mokyklos 5 klasės mokiniai, nuo birželio pirmosios atostogaujame. Tačiau ankstyvą rytą visi susirinkome į mokyklos kiemelį. Šiandien projekto ,, Verslumo ugdymas 5-6 klasėse“ vykdymo paskutinė diena. Sulaukėme mūsų kuratorės Daivos Nazarovienės, ir visi patraukėme į Liukonis, prie upės. Ant nugaros kuprinės, iš kurių sklinda malonus dešrelių kvapas. Naktį sapnavome laužą, maudynes - viskas pildosi.

                      Tačiau iš pradžių – darbas. Aplink laužavietę susėdome komandomis. Pristatėme savo idėjas, jų realumą, reikalingumą, įgyvendinimo laikotarpį. Po to prasidėjo sportinės varžybos. Kovojome ne kiekvienas už save, bet kaip tikra darni komanda. Puikiai sekėsi ir ,,išlikimo“ užduotys.

                      Atlikę didelius darbus, nusipelnėme ir poilsio. Puikūs pietūs lauko sąlygomis, gaivus upelio vanduo ir pabaigoje apdovanojimai. Mūsų auklėtojai Jūratė Garnienė bei Žilvinas Žygė paruošė puikias nominacijas: ,,Drea Tream“ komanda apdovanota už darnų komandinį darbą,  ,,Turbo“ komanda- už aktyvumą ir greitį, ,, Svajoklių „ komandai atiteko apdovanojimas už geriausią idėją, ,, Žiniukų“ komanda- už žinias ir pasirengimą, o ,,Nestandarto“ komanda- už originalumą.

                      Ačiū mokyklos direktorei O.Valančienei už parašytą projektą, auklėtojams J.Garnienei  ir Ž.Žygei už pagalbą jį įgyvendinant , Daivai Nazarovienei už įgytas žinias.  

Monika Grygelevičiūtė

Gelvonų vidurinės mokyklos

5 klasės mokinė

 

 

 


Tradicinis estafetinis bėgimas rašytojo Igno Šeiniaus metinėms paminėti

Gražią saulėtą balandžio 13-osios dieną vyko Širvintų rajono bendrojo lavinimo mokyklų estafetinis bėgimas aplink Gelvanės ežerą,  skirtas 122-osioms rašytojo Igno Šeiniaus gimimo metinėms paminėti. Estafetinį bėgimą jau daugelį metų rengia Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinė mokykla. Šį kartą  dėl apdovanojimų varžėsi 4 komandos. Vienoje komandoje – 5 merginos ir 5 vaikinai. Sportininkams reikėjo įveikti 7 kilometrų trasą, padalintą į 10 etapų.

Antrus metai iš eilės greičiausiai trasą įveikė Gelvonų vidurinės mokyklos bėgikai V. Kudelytė, R. Daunoravičiūtė, G. Bartkevičiūtė, I. Sejūnaitė, E. Žudytė, D.Valantavičius, M. Kudelis, M. Mačiūta, Ruslanas ir Rimvydas Negru. Nugalėtojų laikas – 22 min. 17 sek. Bėgikus ruošė kūno kultūros mokytojas Ž. Žygė. Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos bėgikai  atsiliko 6 sekundėmis ir buvo antri.  Trečiąją vietą užėmė Širvintų „Atžalyno“ pagrindinė mokykla – 22 min. 40 sek. ir ketvirtieji liko Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos bėgikai – 23 min. 23 sek.
Nugalėtojus ir prizininkus sveikino ir apdovanojimus teikė Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos direktorius Pranas Kamienas, atsargos policijos komisaras, TSRS sporto meistras, daugkartinis  ilgųjų nuotolių bėgimo čempionas ir rekordininkas Laimutis Didžiokas.
Švietimo ir sporto skyriaus
vyr. specialistas Borisas Sockis


Vasario 16-osios minėjimas mūsų mokykloje

Kiekvienais metais Lietuvoje minima Vasario 16 – oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Mūsų mokykla, kurios vienas iš tikslų – ugdyti dorus ir pareigingus Lietuvos piliečius, šią dieną taip pat paminėjo.

Taigi 2011 m. vasario 16 – osios rytas prasidėjo nuotaikingai. Daugelį labai nudžiugino sutrumpintos pamokos. Kaip žinome, niekas šiame pasaulyje nevyksta be priežasties. Pamokos taip pat buvo sutrumpintos ne šiaip sau – dalis mokinių turėjo išvykti į svečius pas musninkiečius, kurie pakvietė draugiškai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Kitas dalykas, kuris mokinius nudžiugino, pertraukų metu leidžiama liaudiška muzika, žodžiu, mokykloje tvyrojo nuotaikinga atmosfera.

Pamokos netruko prabėgti. Visi susirinkome koridoriuje, kelios mokinės perskaitė, kas yra ir ką mums reiškia ši šventė, raiškiai padeklamavo eilėraščius, skirtus valstybinei šventei paminėti. Visa mokykla sudainavome itin populiarią dainą ,,Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“. Smagu, jog šią dainą žino ir traukia ne tik dideli, bet ir maži mūsų valstybės piliečiai.

Renginuką vainikavo Gelvonų vidurinės mokyklos direktorės Onos Valančienės padėkos žodis. Ta pačia proga mūsų mokyklos vadovė padėkojo ir mokiniams, kurie olimpiadose užėmė prizines vietas, mokytojams, kurie ruošė šiuos mokinius. Iš apdovanojimų matyti, kad mokykla nors ir mažais žingsneliais, bet ryžtingai ir užtikrintai siekia užsibrėžto tikslo – ugdyti dorus ir pareigingus piliečius.  

Lietuvių kalbos mokytoja Jurgita Striškienė


Anykščiuose

2011 m. sausio 6 dieną mes, t.y. Gelvonų vidurinės mokyklos mokytojų kolektyvas, nusprendėme pasisvečiuoti Anykščiuose. Programa turėjo būti labai įdomi ir turininga, visi su nekantrumu laukėmė, ar mūsų lūkesčiai pasitvirtins.

Pirmas ekskursijos etapas - Anykščių Antano Baranausko vidurinė mokykla. Įėję į mokyklą vieningai pastebėjome, jog pastato išplanavimas toks pats, kaip ir Širvintų ,,Atžalyno“ pagrindinės mokyklos. Bet ne veltui sakoma, kad dviejų tokių pačių dalykų pasaulyje nebūna, vėliau pamatėme, kad to panašumo tik tiek ir tebūta. Anykščių Antano Baranausko vidurinė mokykla ypatinga savo meno kūriniais: piešiniais išdailintos koridorių, klasių sienos. Joje dirba šaunus mokytojų kolektyvas, pamatėme daugelio jų darbo vietas, su keliais iš jų teko ir susipažinti. Aplankytoji mokykla neseniai atšventė trisdešimties metų jubiliejų. Šis skaičius rodo, kad mokykla dar visai jauna, bet jau pakankamai stipri savo mokiniais, mokytojais, jų darbais.

Aplankę mokyklą, patraukėme į vieną iš Anykščių senovinę sodybą, pasižiūrėti, kaip yra kepama duona. Norinčių pasižiūrėti, kaip kepama Niūronių Aukštaitiškoje sodyboje duona, patiems minkyti, suformuoti duonos kepalėlį ir iškeptą parsivežti namo tiek daug, kad užsakymai čia jau priimami  metams į priekį. Naminės duonos kepimo edukacinės programos sumanytoja N. Kačkuvienė duonos kepimo išmoko prieš 15 metų iš savo mamos, kuri sunkmečiu duoną kepė namuose. Niūronyse gyvenanti moteris Aukštaitiškoje sodyboje sukasi nuo ankstyvo ryto, kartais per dieną priima ir su duonele išlydi per šimtą lankytojų. Mums ji taip pat paliko didžiulį įspūdį: moteris gražiai nupasakojo duonos kepimo ritualus, pademonstravo, kaip ją reikia kepti, leido ir patiems išbandyt savo jėgas.

Kol duonelės kepė, aplankėme Arklio muziejų, daugelis dalykų jau buvo girdėta, kadangi esame mokytojai, tad kai kurie čia yra lankęsi jau ne kartą. Tačiau turėjome galimybę išgirsti išsamią čia saugomų daiktų istoriją. Aplankę muziejų, grįžome pirkelėn, kurioje mūsų laukė įspūdingos vaišės: buvo kaimiškos duonos, kmynų arbatos, sūrio, medaus, krosnyje keptų bulvių, - žodžiu, tikras gardumėlis. Pasivaišinę patraukėme savais keliais.

Anykščių švietimo centre mūsų taip pat jau laukė. Čia išklausėme paskaitą „Mikroklimato kūrimas mokykloje“, kuri buvo trumpa, glausta, įdomi ir reikalinga, nes tai svarbiausias dalykas, kuris lemia gerus mokytojų, mokinių, kitų darbuotojų tarpusavio santykius ir mokymosi bei mokymo rezultatus.

Mūsų lūkesčiai pasitvirtino – kelionė tikrai buvo įdomi, turininga ir linksma. Esame tikrai dėkingi edukacinės kelionės organizatoriams už naudingai ir tikrai nenuobodžiai praleistą dieną bei tikimės ateityje panašių renginių.


Seminaras

Gruodžio 9 dieną mokykloje vyko seminaras „Šiuolaikinės pamokos planavimas ir organizavimas“. Jį vedė Mokyklų Vertinimo Agentūros direktoriaus pavaduotoja Monika Bilotienė.
          Seminare buvo kalbama apie dalykų integraciją, mokinių motyvaciją, pasiekimų vertinimą, naujus mokymo metodus. Lektorė pateikė įdomios medžiagos apie mokymosi strategijas, demonstravo filmuotas lietuvių kalbos ir muzikos pamokas, organizavo jų aptarimą. Seminaras buvo naudingas ir jauniems ir patyrusiems mokytojams.


 

„Gera daryti gera“

            Tai bandymas dar kartą visiems pagalvoti apie ką nors gera prieš Šv.Kalėdas.

 Tokiu pavadinimu buvo organizuotas piešinių konkursas mokykloje. Mokinių tarybos dėka dalyvavo net 60 mokinių.

Dalyvaudami šiame konkurse mokiniai domėjosi skurdo įveikimo būdais, socialine atsakomybe ir kaip konkrečiais veiksmais galima padėti nepasiturintiems žmonėms, šeimoms, tiems, kam reikia pagalbos.

Konkurso rėmėjas ir organizatorius buvo Baltijos labdaros fondas.

Visi dalyvavę konkurse buvo pavaišinti ir dar gavo dovanų.

Į respublikinį konkursą „10vaizdų: pagalba nepasiturintiems“ buvo išsiųsti 3 darbai: Lauros Rutkauskaitės, 9 kl., Miglės Vaitonytės, 7 kl. ir Andriaus Daraškevičiaus, 7 kl. Pastarasis tapo respublikos laureatu ir gavo pilną maišą dovanų.

Mokyklos prizininkai:

Vieta

5-8 kl. grupė

9-12 kl. grupė

I vieta

Brigita Samušytė, 7 kl.

Jovita Sargelytė, 12 kl.

II vieta

Kristina Turkutė, 7 kl.

Aistė Čereškaitė, 11 kl.

III vieta

Meda Makauskaitė, 7 kl.

Sonata Jasaitytė, 10 kl.

 Iškilmingos liniuotės metu, dalyvaujant visiems mokiniams ir mokytojams, padėkas ir prizus įteikė mokyklos direktorė Ona Valančienė.

Esame dėkingi Baltijos labdaros fondui už kanceliarines ir piešimo priemones, saldumynus, skirtus paremti šį konkursą.

Dailės vyr. mokytoja Birutė Juzėnienė

   

Sveiki,

Norime trumpai pristatyti, kaip sekėsi dalyvauti Idėjų Padėjėjų  skelbtoje akcijoje. Spalio 22 d. Gelvonų vidurinėje mokykloje vyko „Sveikatos miesto mugė“. Į renginį rinkosi mokiniai, mokytojai, mokinių tėveliai, svečiai. Renginį pradėjo svečiai iš Širvintų pradinės mokyklos. Mokiniai skambia daina pasveikino „Sveikatos miesto mugės“ dalyvius. Po to renginio dalyviai buvo supažindinti su Maltos ordino pagalbos tarnybos veikla ir jo organizuojamomis akcijomis. 5-12 klasių mokiniai dalyvavo nuotraukų „Sveikiausia klasė“ konkurse. Po to vyko konkursas „Sportinio šokio ritmu“, dainos apie sveiką gyvenimo būdą pristatymas. Visos klasės pristatė savo nuveiktus gerus darbus. Daug išradingumo pareikalavo pateiktų situacijų pristatymas. Ne vieną mugės dalyvį sudomino konkurso „ABR – tai kaip ABC“ pristatymas. „Sveikatos miesto dalyviai pagal ištrauktos daržovės pavadinimą gamino patiekalus, jais prekiavo.

Gautos ir paaukotos lėšos buvo pervestos į Maltos ordino sąskaitą. Viso 90, 75 lt.


Originalių idėjų metas arba kuo gyvena mūsų mokiniai 

  Neseniai praūžė renginys, kuriame įvairių klasių mokiniai dainavo, šoko ir šiaip įdomias mintis realizavo. Tuo užsidegę 8-os klasės mokiniai įsitraukė į Ukmergėje vykstantį konkursą „Blaivi klasė 2010“. Šiame konkurse iš Širvintų rajono užsiregistravo Musninkų ir Gelvonų vidurinės mokyklos. 8-os klasės mokiniai su auklėtoju S. Miknevičiumi žada mūsų mokyklai įvairių netikėtumų. Į svečius  atvyko iš Ukmergės visuomenės sveikatos biuro S. Markevičienė, kuri pateikė tikslių žinių apie žalingus įpročius. „Girtų akinių pagalba mokinys Žilvinas pamatė, jog vartoti svaigalus neverta. Akinius užsidėjus  žmogaus kojos -  nebeklauso.  

  Mokykla įsitraukė į „ Sveikatiados „ projektą. Jau lapkričio 9 dieną visose Lietuvos mokyklose vyko renginiai susiję su mityba. Su 8-os klasės komanda suorganizavau 6-7 klasėms linksmas estafetes. Tai žinių patikrinimas apie sportą, lindimas tuneliu, lankstumo pratimas , linksmasis obuolys, kurį labai sunku pagauti . Na ,o  koridoriaus gale buvo suorganizuota kėglinė.

  „Sveikatiados „projektas pasiūlys naujų idėjų veiklai, o iš 8-okų laukiame naujų pergalių – „Blaivios klasės „ konkurse. 

Biologijos mokytoja metodininkė S.Bartulienė

 


Sveiki ir saugūs gamtoje 

Einu per pievą, o ji tokia žalia, minkšta, gaivi. Rasos lašeliai blizga prieš saulę sukeldami mažas vaivorykštes, kuriose žaidžia skruzdėlės, mažieji voriukai, prakrypuoja didysis vabalas. Jų čia tiek daug, jog bijai koją ne vietoje padėti, tai ir šuoliuoji dideliais žingsniais. Bėgdama pro šalį pamatau raudonuojančias žemuoges, jų tiek daug, jog pačios lyste lenda į burną. Atsigulu ant pievos. Taip gera jau seniai bebuvo. Žydri debesys slenka sudarydami įdomias figūras. Prasėlina tigras, išlenda Dzeusas su didele šake, pagalvoju, jog jie tokie lengvi ir purūs. Ir staiga dangus apsiniaukia, prapliumpa tūkstančiai lietaus lašelių, o aš guliu ir nejudu. Tai vasara, tokia ilgai laukta, mylima, įdomi ir kvepianti.

Vasara...Vaikams ji ypatinga. Birželio mėnesį Gelvonų vidurinėje mokykloje vyravo džiugūs veidai. Mes keliausime į stovyklą. Išsiruošėme 50 mokinių iš 5-12 klasių. Keliavome 10 km nuo Gelvonų iki Liukonių. Pakeliui mokiniai atliko praktines  užduotis, mokytojai įvertino . Saulė šią dieną buvo negailestinga. Matome, jog daugelis vaikų nepasiruošę dideliam fiziniui krūviui. Mūsų tikslas – stiprinti mokinių sveikatą. Mokiniai maudėsi, nors upė buvo srauni, tačiau gelbėjimosi liemenės padeda išsaugoti kūną virš vandens. Berniukai gamina „tarzankę“, šokinėja į vandenį, o mokytojai stebi nuo kranto. Taip smagu būtų įšokti, atsigaivinti,vaikystę prisiminti, pamąstome ir tai jog gali ir neišeiti šuolis, stebėjome toliau. Artėja vakaras. Programoje folklorinė programa . Visi berniukai ir mergaitės pynė vainikus.Mokytoja paaiškino vainikų prasmę. Berniukai niurzgėjo, tačiau, išpynė vainikus, pritaikė savo galvelėms. Kiekvienam padėjau, apie daug ką kalbėjom. Ši valanda buvo bendravimo. Susipažinome su mokiniais iš naujo, juk su kiekvienais metais tampa brandesni. Mokiniai šoko, pasakojo istorijas, dainavo ir staiga užklupo lietus, smarkus, galingas, tiesiog vasariškas.Kitą dieną mokiniai spotavo, atliko įdomiai – juokingas estafetes, žaidė su mokytojais tinklinį. Noriu pasigirti, mes nepralenkiami, laimėjome. Labiausiai mokiniai laukė naktinio žygio. Mokytojams didelį nerimą kėlė ar mokiniai suras pagal žemėlapį pateiktas užduotis. Tačiau nakties viduryje lamingi parbėgo visi. Gerai kai viskas baigiasi laimingai. Džiugu, jog mokiniai šypsosi, liūdna, kaip suaugusieji tampa nesuprasti. Mokytojo darbas – bendrauti su vaikais, tačiau vaikai nevisada įvertina mokytojo triūsą.

Noriu padėkoti auklėtojams dalyvavusiems stovykloje, tėveliams už patikėtus mums vaikus. Patarlė byloja „Norėjome kaip geriau, o išėjo kaip visada“. Gerų ir saugių atostogų. 

Sondra Bartulienė

stovyklos vadovė

 

Šiek tiek pavargę, bet laimingi

Stovyklos atidarymas

Jautėmės, lyg per Jonines

Didžiosios lenktynės


,,Vasarą pasitinkant“ 

Nuskambėjus paskutiniems mokslo metų akordams, po visų ataskaitinių renginių ,mes  Gelvonų vidurinės mokyklos pradinukai  ir mokytojos susiruošėme į nepakartojamą išvyką-į Anykščius.Susirinkome visi puikiai nusiteikę, apsšarvavę kantrybe, bei didelio smalsumo vedami pajudėjom Anukščių link.Oras puikus, nuotaika taip pat, pirmoji stotelė-,,J. Biliūno ,,Laimės žiburys“. Mokiniai su nekantrumu laukė progos , kada gi galės užkopti   į  ,,Laimės žiburį“ ir sugalvojus norą (šiukštu neatsisukti atgal) pasiekti kalno viršūnę. Džiugu buvo matyti susikaupusius mokinių veidelius, kaip jie tikėjo tuo..Toliau aplankėme Jono Biliūno tėviškę-Niūronių kaime. Mus sutikusi sodyboje besidarbuojanti moteris papasakojo apie sunkią, bet įdomią Jono Biliūno vaikystę.Sekanti stotelė-,,Arklių muziejus“. Vaikams labai patiko ekskursija po muziejaus teritoriją, gido pasakojiomas. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su kalvystės amatu, kai kurie mokiniai išbandė kūjo tvirtumą, dar kiti bandė drožti ratų stipinus, klausėsi įdomaus medžio drožėjo pasakojimo. O kur dar pasijidinėjimas arkliu, pietūs po dideliu klevu, laikas bėgo , kylame ir vykstame į Anykščių miestą, kur aplankėme ,,Anykščių šilelio“autoriaus Antano Baranausko klėtelę,apžiūrėjome paveikslų parodą, kur buvo eksponuojami  Stanislovo Petraškos paveikslai iš akmens dulkių . Vaikams paliko nepakarojamą įspūdį gidės pasakojimas, ir trumpas filmukas, kuris  parodė kaip buvo kuriami tie paveikslai.Paskutinioji stotelė- vienas iš didžiausių riedulių Lietuvoje-,, Puntuko akmuo“. Vaikai bandė apkabinti akmenį –galiūną, visi sustojome bendrai nuotraukai.  Pavergę, bet puikios nuotaikos traukėme namų link. Manome, kad ši pažintinė kelionė paliko gerą įspūdį, mokiniai netik keliavo, o keliaudami daug patyrė, bet ir išbandė savo sugebėjimus , ištvermę, kantrybę.

                 Pradinių klasių mokytojos Violeta Grudzinskaitė ir Audronė Dabravolskienė


 Žygis

Š.m birželio 1-2 dienomis Gelvonų vidurinės mokyklos 11 klasės mokiniai ir jų auklėtojas Kęstutis Stankevičius leidosi į žygį baidarėmis, kurio maršrutas - Liukonys-Upninkai. Išvykos metu jiems teko plaukti Širvintos bei Šventosios upėmis. Oro sąlygos buvo palankios. Keli bendraklasiai apsivertė su baidarėmis ir sušlapo. Buvo daug juoko. Upės vanduo buvo šiltas ir vasariškai gaivinantis.

Į žygį leidomės 9.00 val. 17.00 val. atplaukę į Upninkus įsirengėme stovyklavietę, pasistatėme palapines. Kiti kūrė laužą, ieškojo malkų, ėjo atnešti geriamo vandens.Vėliau ant laužo gaminome vakarienę. Netikėtai buvo užklupęs vasariškas lietutis, bet jis mūsų neišgąsdino - buvo tik dar smagiau. Po vakarienės visi susirinkome prie laužo, pradėjome kalbėti ir džiaugtis vieni kitais - juk linksma savame rate. Sutemus keli bendraklasiai pradėjo pasakoti baisias istorijas, todėl visą naktį nemiegojome ir gąsdinome vieni kitus.

Išaušus rytui, visi suskubome ruoštis namo. Nors ir nemiegojome visą naktį, ryte visi jautėmės gerai, buvome linksmi ir žvalūs. Nors mūsų išvyka ir buvo gana trumpa, bet visi liko patenkinti, dalijosi smagiais prisiminimais ir gera nuotaika. Išvykos metu turėjome tik vieną problemą - uodus. Norėtume dar kartą leistis į tokį žygį. Tad linkime visiems patirti tai, ką mes patyrėme.

 Vienuoliktokai


Išvyka į sostinę arba Pažintinė kelionė po Vilniaus senamiestį 

                      Pagaliau išaušo ilgai laukta birželio antroji diena. Mes, aštuntos klasės mokiniai, labai jos laukėme, nes norėjome nuvykti į Vilnių. Rusų kalbos mokytoja Jūratė Stankevičienė suorganizavo mums šią išvyką.
                      Štai mes jau sėdime mokykliniame autobuse ir važiuojame į sostinę - į Vilnių! Labai šaunu! Visi linksmai šnekučiuojamės, aptarinėjame maršrutą.

                      Pasiekiame Vilnių, išlipame iš autobuso ir patraukiame Katedros link. Katedros aikštėje pasivaikštome, apžiūrime Katedrą, varpinę, kunigaikščio Gedimino paminklą, pasisukiojame ant plytelės su užrašu „STEBUKLAS“, kad išsipildytų mūsų troškimai, ir keliaujame toliau. Einame Piles gatve link Prezidentūros ir Vilniaus universiteto. Gatvėje pilna įvairiais suvenyrais apkrautų prekystalių. Gražu akiai, malonu širdžiai, bet brangoka. Ir kokių grožybių čia esti: gintarinių papuošalų, lininių servetėlių, pirkinių maišelių, suvenyrinių lietuvaičių statulėlių, puodelių ir dar daug smulkmenėlių.

                      Prieiname Prezidentūrą. Vėliavos iškeltos linksmai plevėsuoja – vadinasi, Prezidentė yra viduje. Mes į vidų ar bent į kiemelį neiname. Netoli prezidentūros yra ir Vilniaus universitetas. Tyliai pasvajojame, kad galbūt baigę mokyklą studijuosime šiame universitete. Malonių minčių vedami judame link Rotušės aikštės. Čia ilgai neužsibūname, reikia dar daug vietų aplankyti. Einame į Šventosios Dvasios vienuolyno cerkvę. Mokytoja mums papasakoja, kad šioje cerkvėje yra trijų kankinių, nukankintų už savo tikėjimo išpažinimą, relikvijos. Tai vyko XVI amžiuje, todėl beveik nieko iš tų relikvijų neliko. Labai puošnus rusiškų cerkvių vidus. Sienas ir altorių puošia brangios, paauksuotais rėmais ikonos. Pasižvalgę einame toliau Aušros vartų gatve link pačių Aušros vartų. Daugelis iš mūsų pirmą kartą lankomės šioje stebuklinga ir šventa laikomoje vietoje. Giesmes gieda Lietuvos lenkų vaikai, o mes tik apžiūrinėjame. Mokytoja mums pasakoja apie čia vykstančias pamaldas ir kitokius renginius. Tokioje vietoje būdamas pajunti kažką tikrai neįprasto, gal net stebuklingo…

                      Mūsų laikas pamažu senka, turime skubėti, nes liko dar daug vietų, kurias būtina pamatyti, taigi nieko nelaukę ir paspartinę žingsnelį einame į šv. Onos Bažnyčią -  nuostabiausią Gotikos stiliaus architektūros šedevrą Lietuvoje. Iš lauko ji atrodo labai didelė, graži, įspūdinga, o jos vidus gana kuklus. Šalimais stovinčią Bernardinų bažnyčią taip pat aplankome. Ji restauruojama, taigi mums nepavyko pamatyti viso jos grožio. Vėliau nueiname į dar vieną cerkvę - ištaigingesnę ir puošnesnę nei pirmoji, kurią aplankėme.

                      Viskas. Mes jau apžiūrėjome tai, ką buvom suplanavę, galime ramiai važiuoti namo. Eidami į autobusą dar nusifotografuojame prie Gedimino paminklo. Linksmi ir kupini įspūdžių dardame namo. Esame labai dėkingi savo rusų kalbos mokytojai J. Stankevičienei už puikiai  praleistą dieną sostinėje.

 

Laura Rutkauskaitė


GEOGRAFIJOS PAMOKA GAMTOJE 

Netradicinės pamokos mums visada naudingos. Jau šį pavasarį su geografijos mokytoja suplanavome geografijos lauko praktikos užduotis. Gelvonų apylinkėse graži gamta, jų kraštovaizdis tinkamas atlikti kai kurias geografijos užduotis.

Į kelionę išsiruošėme ankstų birželio rytą, nusiteikėme, kad reikės suplukti ne vieną kilometrą pėstute, bet tai mūsų nė kiek netrikdė. Kelionės maršrutas vedė pro Mikalajūnų kaimą, Sabališkį. Tikslas buvo nuvykti prie upės. Nužingsniavę pasidalijome užduotis. Rytis matavo upės tėkmės greitį, buvo pasiruošęs visas reikiamas priemones. Mergaitės „iš akies“ matavo upės vandens temperatūrą, vėliau, kad pasitikslintume, matavome termometru. Paklaida išties buvo nedidelė. Tokiu pat principu „iš akies“ matavome medžių aukštį, kamieno apimtį, pateiktą plotą nustatėme „iš akies“, vėliau išmatavome metru.

Nustatėme, kad aplink upę vyrauja lapuočiai medžiai. Dirvožemis nederlingas, vietomis vyrauja jaurinis, vietomis molingos vietovės. Reljefas pasireiškia ryškiais nelygumais, kalvomis. Vaikščiodami po Liukonių apylinkes atradome gražių gamtos kampelių. Ši lauko praktika įrodė, kad kasmet ją vykdydami atrandame vis naujų, savitų gamtinių objektų. 

6 kl. mokinė Miglė Vaitonytė

Matuojam medžio aukštį „iš akies“

Rieduliai puošia kraštovaizdį

Liukonių gandralizdis

Matuoju upės tėkmės greitį


„Darom 2010“ ne kitiems – DAROM sau

 

Balandžio 16 dieną, penktadienį, mes, Gelvonų vidurinės mokyklos mokiniai dalyvavome akcijoje „Darom 2010“. Po pamokų su auklėtojais visi išsiruošėme į akcijos koordinatoriaus Kęstučio Stankevičiaus mums paskirtas zonas. Išsidalijome maišus, pirštines ir nuoširdžiai kibome į darbą - rinkome šiukšles visame Gelvonų miestelyje ir Liukonių kaime.

Kaip ir kiekvienais metais stebėjomės, kiek šiukšlių žmonės palieka pakelėse, pievose, netgi prie savo kiemų. Mes jas visas surinkome – mokyklos kieme atsirado didelė maišų krūva.

Akcijos metu išmokome rūšiuoti šiukšles. Mokytojai mums paaiškino, kokias atliekas į kokius maišus krauti. Į mėlynus maišus krovėme atskirai stiklinius butelius ir stiklainius, plastikinius butelius ir maišelius, skardines.

Darbo turėjome visi – ir pirmokai, ir dvyliktokai. Visai nepavargome, atvirkščiai – jautėmės naudingi savo gimtajam miesteliui. Parėjusius į mokyklą, mus pasitiko direktorė Ona Valančienė ir visiems padėkojo už pilietiškumą. Išsiskirstėme namo nutarę, kad parėję tvarkysime savo kiemus. 

Gelvonų vidurinės mokyklos jaunieji žurnalistai


Aštuntokai surinko visas šiukšles iki Gelvonų miestelio pabaigos. Po darbo jie vis dar pašėlę ir linksmi

Darbštuoliai septintokai – ne baltarankiai. Jie rinko šiukšlės nuo Gelvonų miestelio pabaigos iki senojo etnografinio Mikalajūnų kaimo.

Žavingos akimirkos 

 Kovo 31 d – balandžio 1 d. Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada „Augame Lietuvai, kuriame Tėvynei“. Tradicinė mokinių technologijų olimpiada, globojama Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro, kasmet pritraukia vis daugiau technologijomis besidominčių mokinių. Šiais metais joje dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš 104 Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų. Olimpiada ne tik ugdo mokinių bendruosius technologinius gebėjimus, bet ir skatina jų kūrybiškumą, kritišką mąstymą, bendravimo ir savarankiškumo įgūdžius, taip pat domėjimąsi moderniomis technologijomis. Širvintų rajoną atstovavo Gelvonų vidurinės mokyklos 11 klasės mokinė Jovita Sargelytė. Olimpiadoje dalyvauti mokinę paruošė technologijų vyr. mokytoja Sondra Bartulienė. Kadangi buvo keturios veiklos grupės, tad užsirašėme į floristiką. Į olimpiadą vežėme darbą pritaikytą temai „Augame Lietuvai, kuriame Tėvynei“. Matomai savo sėkme giliai širdyje tikėjome, tai ir darbą pavadinome „Sėkmės laivai“. Technologijų olimpiada vyko dvi dienas. Pirmąją dieną tiek mokiniai, tiek mokytojai dirbo pagal kūrybinės veiklos grupes (konstrukcinių medžiagų technologijos, tekstilės ir aprangos, taikomojo meno ir amatų (pynimas, vėlimas, floristika) ir mitybos); antrąją dieną mokiniams ir mokytojams vyko seminarai keturiose srityse: grožio, verslo, socialinės gerovės ir sveikatos. Viso renginio metu jautėme, jog esame svečiai. Nuolat mus supo šiluma, paslaugumas ir didelis dėmesys. Išskirtinis, šiais metais, buvo olimpiados uždarymas. Jis vyko Kauno arkivyskupijos konferencijų salėje. Visi susirinkusieji džiaugėsi garbingais svečiais, kurie sveikino olimpiados dalyvius. Sveikinimo žodį tarė ir Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Jis džiaugėsi kūrybingais, iniciatyviais ir veikliais jaunais žmonėmis. Taip pat sveikino artėjančios Kristaus prisikėlimo šventės, Šv. Velykų, proga ir linkėjo Dievo palaimos. Artėjo apdovanojimų akimirka. „Sėkmės laivai“ mūsų neapvylė. Netikėjau, o kartu ir laukiau kaip Jovitos Sargelytės pavardę ištarė kaip II vietos nugalėtoja. Ši žavinga akimirka tiek mano širdyje, tiek Jovitos išliks ilgam. Tą dieną į mokyklą vežėme puikią žinią. Mes – sidabro medalio nugalėtojos. Kad pasiektume įspūdingų dalykų, privalome ne tik veikti, bet ir svajoti, ne tik planuoti, bet ir tikėti.

Technologijų vyr. mokytoja Sondra Bartulienė


Prieš apdovanojimą

Jovita Sargelytė – II vietos nugalėtoja

Gelvonų vidurinės mokyklos aštuntokas – vienas iš geriausiai Lietuvos respublikoje

mokančių lietuvių kalbą 

Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose kovo 19 dieną apdovanoti trečią kartą vykusio nacionalinio lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai ir jų mokytojai. Atminimo dovanas ir diplomus jiems įteikė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės pavaduotoja Virginija Baltraitienė ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis.

Nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“ savo lietuvių kalbos žinias, naudojant informacines technologijas, pasitikrinti panoro beveik aštuoni su puse tūkstančio 6-10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Mūsų rajone taip pat atsirado dalyvavusių šiame konkurse. Iš Gelvonų vidurinės mokyklos dalyvavo 20 mokinių, iš Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos – 18, iš Širvintų „Atžalyno pagrindinės mokyklos – 9, iš Barskūnų pagrindinės mokyklos – 5, iš Zibalų pagrindinės mokyklos – 2 ir iš Čiobiškio vaikų socializacijos centro – 4. Iš viso konkurse dalyvavo beveik 8,5 tūkst. mokinių iš visos Lietuvos, iš 621 mokyklos.

Labiausiai džiugina tai, kad Gelvonų vidurinės mokyklos mokinys Valentinas Čiesiūnas tapo šio konkurso prizininku. Tarp aštuntokų jis yra antras. Valentiną konkursui parengė lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Danguolė Palkevičienė.

Konkurso organizatoriai pastebėjo, kad konkursui tapus tradiciniu moksleiviai pradėjo jam skrupulingiau ruoštis. „Išrinkti nugalėtojus buvo sudėtinga. Šiemet itin daug moksleivių visas užduotis atliko teisingai, todėl reikėjo atsižvelgti į užduočių atlikimo laiką“, - sakė kalbinių technologijų plėtojimu užsiimančios bendrovės „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas.

Gelvonų vidurinės mokyklos aštuntokui Valentinui Čiesiūnui atminimo dovaną ir diplomą įteikė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės pavaduotoja Virginija Baltraitienė

Valentinas Čiesiūnas ir jį konkursui parengusi lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Danguolė Palkevičienė

Seime. Mama Daiva Čiesiūnienė džiaugiasi sūnaus laimėjimu


 

Mūsų mokyklos dvyliktokai konferencijoje ,,Tavo sėkmės kelias 2010 m.”

Š.m.vasario 26 d. Ukmergės technologijų ir verslo mokykla priminė Vilniaus ,,Litexpo“ parodų rūmus, kur prieš keletą savaičių mūsų mokyklos abiturientai vyko susipažinti su būsimomis studijų programomis. Tačiau čia jaukiau, mažesnė erdvė, o pasiūla atitiko mūsų poreikius. Mokykla svečius priėmė sporto komplekse. Atvyko abiturientai ir 10-okai iš Ukmergės, Širvintų, Kėdainių, Jonavos, Anykščių ir Molėtų rajonų, jų tėvai ir  mokytojai. Mes turėjome galimybę iš arčiau susipažinti su šalies aukštosiomis mokyklomis, pabendrauti su jų atstovais, daugiau sužinoti apie studijų programas, mokymosi galimybes, būsimąsias profesijas.
Ne visi mokiniai gali apsilankyti sostinėje rengiamose studijų, mokslo ir karjeros mugėse, parodose, atvykti į aukštųjų mokyklų organizuojamas atvirų durų dienas, todėl konferencija,,Tavo sėkmės kelias“ Ukmergėje labai patogi.
Susirinkusiuosius pasveikino  mokyklos direktorius Jonas Cesevičius. Jis kalbėjo, jog tokie renginiai yra labai reikalingi abiturientams, būsimiesiems studentams, kurie kaip tik šiuo metu turi pasirinkti savo gyvenimo kelią. ,,Reikia taikytis prie dabartinės ir prognozuojamos situacijos darbo rinkoje tiek Lietuvoje, tiek Europoje - ir tuomet bus lengviau apsispręsti”, - sakė ir sėkmės priimant sprendimus mokiniams linkėjo direktorius.
Konferencijoje studijų galimybes pristatė šių aukštųjų mokyklų vadovai, priėmimo komisijų darbuotojai ir studentai:
• Vilniaus kolegijos;
• Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos;
• Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos;
• Vilniaus Pedagoginio Universiteto;
• Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto;
• Mykolo Riomerio Universiteto;
• Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos;
• Kauno kolegijos;
• Vytauto Didžiojo Universiteto;
• Kauno Technologijų Universiteto;
• Lietuvos Žemės Ūkio Universiteto;
• Utenos kolegijos;
• Šiaulių Universiteto;
• Kauno technikos kolegijos;
• Kauno Medicinos Universiteto.

Konferencijoje prisistatė ir renginio organizatoriai – Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos atstovai.
Kiekviena mokykla būsimuosius studentus viliojo skirtingais ir išradingais būdais. Renginio dalyviai galėjo tiesiogiai pabendrauti su aukštųjų mokyklų atstovais, kurie atsakė į mokinių ir jų tėvų klausimus, besidomintiems dalino lankstinukus, kitą informacinę medžiagą, dovanojo įstaigų atributikos.
Konferencijoje pranešimus tema ,,Lietuvos ekonomikos ir  profesijų raida artimiausiais 5-10 metų“ pristatė Daiva Liugienė, Lietuvos darbo biržos Darbo pasiūlos ir paklausos skyriaus vedėjo pavaduotoja; dr. Arūnas Pocius, Darbo ir socialinių tyrimų instituto gyventojų užimtumo probleminės grupės vyr. mokslinis darbuotojas; Rūta Žukauskaitė, LR švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento Profesinio mokymo ir orientavimo skyriaus specialistė.
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti valdybos pirmininko pavaduotojas, Kauno technologijų universiteto Elektros ir valdymo įtaisų katedros docentas, Priėmimo skyriaus vedėjas Saulius Raila pateikė informaciją apie priėmimo į aukštąsias mokyklas 2010  metais sąlygas.
 Pasibaigus konferencijai, Ukmergės bei aplinkinių rajonų mokiniams buvo surengta ekskursija po mokyklą, kurioje didelį įspūdį paliko nauja praktinio mokymo bazė, moderni sporto salė, mokyklos bendrabutis. Susitikome mūsų mokyklos mokinę ir buvusią mūsų mokyklos mokytoją Liną Drazdienę.
Norime įstoti į savo ,,svajonių“ mokyklas.  Dėkojame savo mokyklos direktorei Onai Valančienei, nemokamai leidusiai pasinaudoti mokyklos transportu.

                                                12 klasės auklėtoja Birutė Juzėnienė

. Mūsų abiturientai domėjosi priėmimo į aukštąsias mokyklas 2010 metais sąlygomis.

Mokiniams buvo surengta ekskursija po mokyklą, kurioje didelį įspūdį paliko nauja praktinio mokymo bazė, moderni sporto salė, mokyklos bendrabutis

 


Išvyka į boulingo klubą

 

            Šiek tiek atšilus orams ir nurimus pūgoms, vasario 3 dieną mes, visi Gelvonų vidurinės mokyklos septintokai su auklėtoju, važiavome į APOLLO boulingo klubą. Šią linksmą pramogą mes laimėjome nugalėję konkurse „Linksmiausia Širvintų krašto klasė“.

            Iš mokyklos išsivežtą gerą nuotaiką dar padidino UAB „Danielita“ direktorė Lina Duliūnaitė, su kuria susitikome Širvintose. Ji palinkėjo mums gero kelio ir nerūpestingai praleisti laiką. Vilniuje mūsų jau laukė ponia Živilė Pinskuvienė. Ji buvo su mumis visą tą linksmą laiką.

            Na štai, linksmybės prasidėjo. Tiesą pasakius, šį žaidimą daugelis žaidėme pirmą kartą. Čia labai padėjo ponios Živilės patirtis. Ji kaip tikra šio žaidimo profesionalė visiems aiškino taisykles, įvedė mūsų vardus į kompiuterius, rodė judesius ir stebėjo mus žaidžiančius prie trijų takelių. Turbūt yra lengviau pačiam žaisti, nei aiškinti žaidimo paslaptis.

Ko tik nebuvo žaidimo pradžioje. Tai rutulį paimi per daug sunkų, tai paslydęs nugriūni, tai savo eilę pražiopsai. Mes nuoširdžiai įsitraukėme į žaidimą – negano to, praalkę buvome pavaišinti mums užsakytomis trimis milžiniškomis picomis, gėrimais. O tos dvi žaidimo valandos prabėgo greičiau nei pačios lengviausios pamokos. Kiekviename žaidime visada būna nugalėtojai. Nors šauniausiai pasirodė berniukų komanda, tačiau nugalėtojai jautėmės visi. Visi už komandinius rezultatus dar gavome ir skanių dovanų. 

            Ačiū visiems, padovanojusiems mums tokią linksmą pramogą. Mes tikrai pasidarėme dar šaunesni nei buvome. Iki kitų konkursų.

Gelvonų vidurinės mokyklos septintokai. 

7 klasės mokiniai su ponia Živile Pinskuviene ir auklėtoju Sigitu Miknevičiumi

Žaidimo akimirka

 


 

 

į viršų