Renginiai

 

Pagrindinis Apie mus Ugdymas Suaugusiųjų ugdymas Naujienos Renginiai Nuotraukų galerija Parama mokyklai Dokumentai
Kelionės Archyvas

 

 

Renginių planas

Sportas

Rudens gėrybių paradas

Ruduo į mokyklą įsiveržė lyg vėjas, besukdamas lapus ir, aišku, mūsų mintis... Šis metų laikas priverčia mus iš saulėtosios vasaros sugrįžti į realybę, pasinerti į nuobodžią kasdienybę ir vėl sukti galvas dėl prastų pažymių, namų darbų ir tėvų, anksti nutraukiančių saldų miegą. Tam, kad mokykla nepasidarytų monotoniškai neįdomi, siūlau keliauti į Gelvonų vidurinę mokyklą ir pasisvečiuoti 2013 m. spalio 17 dieną vykusiame renginyje „Rudens gėrybių paradas“. Gėrybės – tai turtas, kurį žmogus sukrauna pavasarį sėdamas, o rudenį nuimdamas.

Renginys neapsiribojo vien tik gėrybėmis. Jis įgijo kiek gilesnę prasmę, nes šventėje karaliavo pasakų herojai. Penktokai parodė spektakliuką, kuriame dominavo žmogus, pasižymįs darbštumu, apsukrumu bei meile savo žemei.

Koks ruduo be grybų? Vieniems grybauti sekasi labiau, o kitiems tenka nukabinus nosis keliauti iš miško tuščiais krepšiais. Devintokai suvaidino naują Just. Marcinkevičiaus kūrinio ,,Grybų karas“ versiją. Jei paklaustumėt, koks gražiausias grybas, atsakyčiau, jog nuo šiandien musmirė ir baravykas sudarytų labai gražų duetą. Savo meniškus gabumus mokiniai atskleidžia visai netikėtai, kai mes to nelaukiame.

Po kiekvieno pasirodymo auklėtojai su auklėtiniais atsakinėjo į klausimus ir atlikinėjo įvairias užduotis. Tai, mano manymu, sutvirtina klasės dvasią bei bendravimą.

„Ruduo nuspalvino manus jausmus, / droviu raudoniu papuošė senolį klevą. / Kurs susigėdęs dėl artėjančio nuogumo, / kol kas vešliu vainiku gina garbę savo... / Ruduo... Kam sujaukei jausmus? / Akim paglostau žiedą astro... / Myliu... Tik šitaip gyvenu... / Ir kvailas juokas suima dėl gėdos seno klevo. / Ruduo... Aš nežinau, kiek jūsų bus... / Kiek man likimas atrokavo. / Kažko ilgu, o gal skaudu... / Gal paprasčiausiai gaila savo klevo...“ Tikriausiai skaitydami šiuos žodžius kiekvienas pagalvosime, jog rudens nelaukiame, nes kiekvienas rudeninis klevas atima po dalelę iš žmogaus gyvenimo. Todėl ir siūlau pasidžiaugti savais nuopelnais, gražiomis gyvenimiškomis akimirkomis, mintimis, ir klevas nebus toks jau... blankus. Šeštokės šėlo scenoje su nuotaikingu šokiu, kuris privertė pamąstyti apie mokinių norą būti scenoje, jausti ją.

„Kai žiūriu į saulę, matau Jus, kai žiūriu į mėnulį, matau vėl jus, kai žiūriu į jūrą, matau vėl jus... Gal galit pasitraukt? 10-okai atkeliavo į Rudens paradą... Skambiai pakviečiau mūsų šauniąsias dainorėles, kurios savo gražiais balsais ir rudeniškais akcentais padainavo apie rudenį dainą. „Ruduo ruduo, krenta lapai auksiniai ir leidžiasi tyliai...“. Staiga pagalvoju, jog ruduo šiais metais mums tikrai dovanojo aksominį rudenį.

Graikų mitas pasakoja apie ožką Amaltėją, kuri savo pienu maitinusi motinos Rėjos išgelbėtą ir paslėptą mažąjį Dzeusą. Amaltėjos ragai buvę stebuklingi: iš vieno tryškęs nektaras, iš kito – ambrozija. Sykį ožka ragu užkliuvusi už medžio, ir ragas nulūžęs. Ragą radusios nimfos apipynė jį lapais, pripildė vaisių ir atidavė Dzeusui, kuris tada jau buvo užaugęs. Dzeusas pavertęs jį gausybės ragu ir grąžinęs nimfoms. Dabar iš rago biro visa, ko tik nimfos panorėdavusios. Po to ragas patekęs laimės ir sėkmės deivei Tichei, kuri iš jo barsčiusi dovanas žmonėms. Tai pabiro, tai pabiro iš gausybės rago septintokai, sukurdami nuostabų legendinį gausybės ragą, iš kurio byra vaisiai ir daržovės.

Dažnai mąstau, jog patys nuotaikingiausi ir prasmingiausi animaciniai filmai yra mūsų laikų. Kas tie mūsų laikų filmai? Ogi, pavyzdžiui, „Mikė Pūkuotukas ir Knysliukas“. Ar prisimenate Mikę Pūkuotuką ir svajingas mintis? Tas dūzgimas kažką reiškia. Toks dūzgiantis dūzgimas be niekur nieko nedūzgia. Jeigu girdžiu dūzgimą, vadinasi, kas nors dūzgia, o kiek žinau, dūgzti gali tiktai bitės. O bitės ir yra medui nešti.     Dėmesio - į Rudens paradą sudūzgė 8-okai. Tai dūzgimas, kuris nieko gero nežadėjo (žinant skaudžius bičių gėlimus), tačiau mokiniai maloniai nustebino.

Panaudoję šiuolaikines technologijas vienuoliktokai sukūrė nuotaikingą ir humoristinį filmuką. Pamaniau, jog turime daug gabių mokinių, su kuriais galima kurti, dalyvauti įvairiuose renginiuose, konkursuose. Svarbiausia, kad mokytojas norėtų, jiems padėtų, nukreiptų tinkama linkme. O jeigu mokinys pasiūlo savo iniciatyvą, tai tikrai yra kuo didžiuotis.

Žvilgsnio negaliu atitraukti nuo obels. Užburia nepaliaujamas bičių dūzgesys ir svaigina  raustantys klevų lapai. Margaspalviai drugiai tyliai perduoda džiugią žinią – vasara atiduoda vairą rudeniui, kviečiančiam pasinerti į voratinklių pinkles. Nelikime abejingi šiam šėlsmui ir mes. Atverkime duris į sodą, tvarkykime daržoves, sodinkime tulpes. O mūsų darbus telydi sėkmė ir mokykloje, ir bet kurioje įstaigoje, kur kiekvienas darbuotojas skaičiuoja savo rudenio klevus.

Biologijos mokytoja metodininkė Sondra Bartulienė


PRADINUKŲ FOLKLORO ŠVENTĖ GELVONUOSE

Pasidžiaugę pagaliau atėjusiu tikru pavasariu ir šiltais orais visi skuba į gamtą. Visus džiugina gėlių kvapai, paukštelių giesmės... pavasaris. O su juo ir artėjančių atostogų nuotaikos.

Gelvonų vidurinės mokyklos pradinukai vieną gražų rytmetį sulaukė svečių iš Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos.  Atvyko jie paviešėti pas mus ir atšvęsti folklorinio kolektyvo ,,Dagilėlis“ 15 metų sukakties. Mokinių etnografinį kolektyvą ,,Musinukai“ atlydėjo jų vadovė ir kelios pradinių klasių mokytojos. Svečiai buvo supažindinti su mokykla, priešmokyklinio ugdymo klase, visiems labai patiko mokyklos muziejus.

Po trumpos ekskursijos mokiniai patraukė į mokyklos kiemelį. Visus šventės dalyvius šiltai pasveikino mokyklos direktorė. Svečiai parodė nuotaikingą programėlę apie paukščius. Visi kartu mokiniai bandė pamėgdžioti paukščių balsus, minti mįsles, sakyti greitakalbes. Savo nedidelę programėlę parodė kolektyvo ,,Dagilėlis“ ansambliečiai ir Kazio Petreikio vadovaujamas mišrus vokalinis ansamblis. Mokiniai sukosi bendrame šokyje, ėjo ratelius. Mums noriai talkino šokių mokytoja Raminta. Esame dėkingi mokytojui Kaziui už trankią muziką. Buvo smagu pasilinksminus ir kartu visiems pasivaišinti mokyklos virėjų iškeptais kibinais ir svečių atsivežtomis vaišėmis.

Išvykdami svečiai pažadėjo pratęsti šių dviejų kolektyvų draugystę ir kitais  metais. Visiems labai patiko pabūti kartu.

Kolektyvo ,,Dailėlis“ nariai


Žemės diena mokykloj 

 Atrodo, visai neseniai klykavo žąsys, palikdamos mūsų kraštus, ieškodamos šilumos bei prieglobsčio žiemai. Pasinėrę į darbų sūkurį nepamatėme, kaip pavasaris užklupo. O kartu su šiltesne saule-  Žemės diena. Mokykloje akcentuojame , kad šią dieną turime paminėti visada. Tai lyg taikos sutartis tarp žmogaus ir Žemės. Pamokų metu biologijos mokytoja S.Bartulienė vedė viktorinas temomis apie dramblius, uraganus, šalis, augalus, žemę. Mokiniai  turėjo galimybę dirbti darniai grupėse, sužinoti apie pasaulio įdomybes. Juk tema – Žemė. Technologijų mokytoja J. Garnienė su mokinukais gamino gėles iš antrinių žaliavų ( plastikiniai buteliai). Technologijų mokytojas J. Stankevičius kėlė „ namelius“ – inkilus varnėnams. Jau mokyklos aplinkoje iškelta 160 inkilų. Dailės mokytojos B.Juzėnienės vadovaujami mokiniai piešė piešinius , kurių tema Žemės globa. Ypatingai daug darbų atliko 9- os klasės mokinės: K.Turkutė, M.Makauskaitė, M.Vaitonytė, B.Samušytė. Merginos atliko matematinį projektą, sukūrė koliažą tema „ Žmogaus darbų pasekmės“. Darbas dalyvauja ŠŠC parodoje „ Žemė – žmonių planeta“. Įvairios sentencijos apie Žemę skambėjo dešimtokų raštuose. Kvietėme pažiūrėti ir stebėti ,kaip atliekamas V.Kudelytės darbas tema „ Saugokime......,kad nereikėtų palikti“. 12-kė dalyvaus respublikinėje technologijų olimpiadoje „ Pažvelk į pasaulį kitaip“. Aptarimo metu dėkojome už dalyvavimą civilinės saugos dienos renginiuose, paskelbėme mokinius, kurie aktyviai dalyvavo viktorinoje. Akcentavau, jog Žemę , kurią privalome globoti, nešiukšlinti, nedeginti turime globoti visada.


 Konkurso ,,Laiškas policininkui" apdovanojimų renginys


PIRMOKŲ ŠIMTADIENIO
POPIETĖ GELVONUOSE

Išlydėję paukščius į tolimas šalis gyvenome viltimi juos išvysti pavasarį. O jis ateis dar negreit.
Už lango jau baltuoja laukai, šoka savo linksmąjį šokį snaigės. Žiema. O koks džiaugsmas vaikams..
Gelvonų vidurinės mokyklos - 1-2 klasių mokiniai visą savaitę stropiai ruošėsi popietei. Juk gruodžio pradžioje sukanka lygiai 100 dienų, kaip pirmokėliai ir priešmokyklinės grupės vaikai lanko mokyklą. Visą savaitę mokiniams buvo vedamos integruotos pamokos. Jos visos siejosi su skaičiumi -100. Per matematikos pamoką mokiniai skaičiavo iki 100, per lietuvių kalbos- rašė diktantą, per dailės- technologijas buvo aplikuojamas šimtakojis.
Pirmokai net dainelę išmoko apie šimtakojį. Žodžiu visi dirbo kūrybiškai ir su ugnele. Ant klasės durų puikavosi išpuoštas skaičius ,,100". Paskutinę, integruotų pamokų savaitės dieną, vyko bendra muzikos ir šokio pamoka- popietė. Jos metu 1-2 klasės mokiniai kartu su priešmokyklinės klasės vaikučiais dainavo daineles, šoko, mynė mįsles.
Buvo rašomi palinkėjimai pirmokams. O antrokai padovanojo rusų l. pasaką ,,Ropė". Pirmokėliams buvo įteikti ,,Pirmaklasio pažymėjimai". Visiems labai patiko priešmokyklinės grupės vaikų atlikta daina ir aišku dovanėlės, kuriomis buvo apdovanoti pirmokai. Dovanėlių pirmokams įteikė ir mokyklos direktorė Ona Valančienė, kuri kartu su pavaduotoja ugdymui stebėjo savotiškas pirmokų krikštynas. Šventės įspūdžiais buvo dalinamasi prie bendro pradinukų vaišių stalo. Mokiniai ragavo šiai progai iškepto mokytojos pyrago, bei kitų skanėstų, kurių buvo priruošusios mokinių mamos.
Vaikams buvo smagu, o juk švenčių ir bendro pasibuvimo kartu niekuomet nebus per daug.

Audronė Dabravolskienė
Gelvonų vidurinės mokyklos
pradinių klasių vyresnioji mokytoja

 


Vakaronė su tėvais
Niūrų ir lietingą 2012 m. lapkričio 23-osios vakarą į Širvintų rajono Gelvonų vidurinę mokyklą rinkosi tėveliai. Tėveliai mokinių, kuriuos mes mokome. Toks susibūrimas mūsų mokymo įstaigoje tampa tradicija, nes tai jau nebe pirmas mokytojų ir tėvų susitikimas. Šio susitikimo tikslas – pažinti vienas kitą.
Pažintį pradėjome nuo žaismingo prisistatymo: kiekvienas turėjome pasivadinti kokiu nors augalu ar gyvūnu. Daug juoko ir teigiamų emocijų sukėlė kaimyno ,,vardas“ arba ,,pavardė“. ,,Gyvūnus“ ir ,,augalus“ suvienijo bendras komandinis pavadinimas. Toks susipažinimo būdas lėmė sėkmingą vakaro pradžią.
Po pažinties laukė pirmoji užduotis – suvaidinti situaciją. Po pirmųjų pasirodymų vėl pasigirdo juoko pliūpsniai. Abejingų tikrai nebuvo. Kiekviena komanda pasirodė labai šauniai. Pasirodo, kiekvienas turime bent po lašelį aktorinių sugebėjimų.
Trečia užduotis buvo sunkesnė: turėjome atsakyti į mokinių paruoštus klausimus. Mūsų vaikai ir mokiniai tikrai išmintingi ir apsukrūs: uždavė išties sunkius klausimus.
Po žinių patikrinimo turėjome pagaminti paveiksliuką iš laikraščių. Atlikdami šią užduotį galėjome prisiminti pirmą klasę, bet po užduoties paaiškėjo, jog esam verti tik ,,nulinukų“ vardo. O mes svajojome būti gudresni net už penktokus!
Vakarą užbaigėme linksmomis dainomis, kurias turėjome patys dainuoti. Ir ši užduotis pasirodė nesunki ir linksma. Žodžiu, nuobodžiauti neteko. Smagu, kad tokios nuomonės buvo ne vienas iš susirinkusiųjų.

Jurgita Striškienė


Netradicinė pamoka, skirta Maironiui

Šiemet visa Lietuva mini lietuvių poeto Jono Mačiulio – Maironio 150 – ąsias gimimo metines. Radijo, televizijos laidose, įvairiuose renginiuose dažnai girdime šio poeto eilėraščius.
Mūsų mokykloje taip pat buvo paminėtas Maironio jubiliejus. VIII – XII klasių mokiniai visą savaitę studijavo poeto biografiją, skaitė jo kūrybą, mokėsi dainuoti dainas pagal Maironio žodžius. XII klasės mokinės Erika Kiecoriūtė ir Virginija Kudelytė parengė išsamų pranešimą ,,Ką mums reiškia Maironis?“. Jos taip pat lankė pradinių ir V - VII klasių mokinius, pasakojo apie poeto gyvenimą, skaitė eilėraščius.
Spalio 26 d. VIII – XII klasių mokinius pakviečiau į netradicinę lietuvių literatūros ir muzikos pamoką. Visi susidomėję klausėsi Erikos ir Virginijos paskaitėlės. Maironio eilėraščius skaitė mokytoja Jurgita Striškienė, 9 klasės mokiniai Andrius Daraškevičius, Miglė Vaitonytė, Meda Makauskaitė, Brigita Samušytė, 12 klasės mokinės Evelina Žudytė ir Sonata Jasaitytė. Dainas ( pagal Maironio žodžius) ,,Oi, neverk, matušėle“, ,,Milžinų kapai“atliko vaikinų grupė. Mišri grupė atliko dainas ,,Eina garsas“ ir ,,Už Rasenių ant Dubysos“ ( Maironis šį eilėraštį taip ir pavadino - ,,Daina“). Visus juos dainuoti mokė muzikos mokytojas Kazys Petreikis. Paskui vyko viktorina. Geriausiai į klausimus atsakė X klasės mokinė Rūta Daunoravičiūtė ir XII klasės mokinė Erika Kiecoriūtė. Pamoką baigėme daina ,,Lietuva brangi“, kurią giedojome stovėdami.

Lietuvių kalbos mokytoja Marytė Dižavičienė


Sveikata per turizmą
“ Kad miške sužinotumėte kur Pietūs, reikia pažiūrėti į medį. Jeigu tas medis - palmė, jūs jau Pietuose.” Gelvonų vidurinės mokyklos mokiniai pietuose neatsidūrė, tačiau turizmo dieną paminėjo gražiai, įsimintinai, efektingai ir sveikuoliškai. Pirmąją dienos pusę keliavome po Gelvonų seniūniją. Kaip mes keliavome? O gi mažoje salėje, susėdę ant grindų demonstravo kiekviena klasė surinktą medžiagą apie Gelvonų seniūnijos miškus, kaimus, dvarus, ežerus, piliakalnius, kapavietes, upes bei mokyklas. O pasirodo, kad seniūnija turi daug įsimintinų vietų, neatrastų objektų, prisiminimuose atgijo mokytojų jausmai. Mokiniai džiaugėsi Širvintos upe. Paklausiau kiek žmonių yra keliavę Širvintos upe baidarėmis, plaustais? Atsakymai buvo vienareikšmiški – pasirodo daugelis. Štai ką reiškia gyventi šalia upės. Po kiekvieno mokinių pranešimo netikėtai iškildavo viktorinos klausimas. Viktorinoje keliavome po pasaulį : upės , ežerai, kapavietės , paminklai. Valanda netruko praeiti. Toliau sekė turizmo varžybos. Lyg ir lijo, lyg ir vėjas pūtė, lyg ir nepastebėjome, kaip visos rungtys buvo įveiktos. Adrenalinas plūdo į kiekvieno mokinio kraują. Svarbu laimėti, pasirodyti kuo geriau. Netradicines rungtis paruošė S.Miknevičius ir Ž.Žygė. Mokiniai šaudė, statė palapinę, kūrė laužą, “vertė” lazdas, keliavo malkomis, teko pabūvoti net ir pelkėje. Tai buvo ne laikui, o kokybei. Turime ir nugalėtojus, kurie keliaus į Kernavę. Kops į piliakalnius, žvalgysis ekologiniame take, Kernavės muziejuje dalyvaus edukacinėse programose. Organizatoriai užtikrino, kad diena ugdytiniams prabėgtų įdomiai. Mokytojams pavyko suorganizuoti įspūdingą veiklą. Mokiniai…… Gal po daugelio metų supras, kad stengėmės organizuoti veiklą, kurios jau gal niekada nebus. Ar tai mums pasisekė? Žiūrėsime, nes mokykla dalyvauja “Turistiškiausios mokyklos “ rinkimuose. Jei mums pasiseks, rašysime, nes turėsime kuo pasigirti. Jei kils noras aplankyti Gelvonų vidurinę mokyklą, prašau. Turime kuo didžiuotis. Pas mus greitai duris atidarys muziejus. Turime ką parodyti, pašnekėti ir diskutuoti. Turizmas – tai prasminga laisvalaikio praleidimo forma, kurioje semiamės naujų idėjų, žinių ir sveikatos stiprinimo būdų.
Biologijos mokytoja metodininkė Sondra Bartulienė
 


Lik sveika, mokykla, aš su vasara einu...
2012 m. birželio 8 d., gerai pailsėję po tris dienas trukusios stovyklos, Širvintų rajono Gelvonų vidurinės mokyklos mokiniai vėl sugužėjo į klases. Čia jie galėjo pasidalinti patirtais įspūdžiais, smagiai pasijuokti iš savo nuotykių ir padiskutuoti įvairiomis temomis.
Netrukus, niekieno neraginami, mokiniai susirinko mokyklos kieme, kuriame turėjo vykti mokslo metų užbaigimo šventė. Greta Alsevičiūtė posmais apie pavasarį pradėjo renginį. Po gražių ketureilių ir šeštokų ,,Svirpliukų polkutės“ sveikinimo ir padėkos žodį tarė mokyklos direktorė O. Valančienė. Gražių žodžių nepašykštėjo ir mokyklos pavaduotoja ugdymui J. Stankevičienė. Tuo tarpu biologijos mokytoja S. Bartulienė įteikė nominacijas aktyviausiems stovyklos ,,Saulėšvaita“ dalyviams. Po iškilmingų apdovanojimų aštuntos klasės mokinės B. Samušytė ir M. Vaitonytė daina ,,Aleliuja“ ,,atpirko“ visus mūsų nusižengimus, padarytus per mokslo metus.
Po gražios dainos, renginio vedėja G. Alsevičiūtė pranešė, jog atėjo visų mėgstamiausias laikas – vasara. Ir iš tiesų, šeštokėms šokant ,,Gėlių valsą“, horizonte pasirodė įvairiaspalviais žiedais nubarstyta Vasara (E. Žudytė). Pasibaigus šokiui, ji priėjo prie mokinių ir ,,uždavė“ namų darbus. Ilgai laukta viešnia priminė mokiniams, kad jiems atostogų nebus, nes turės lankyti Vasaros mokyklą. Po Vasaros pasisakymo šeštokai sušoko ,,Vakaruškas“, o G. Alsevičiūtė pakvietė visus iškilmingai sugiedoti Lietuvos himną ir geriausiai besimokančius mokinius nuleisti mokyklos vėliavą.
Jeigu paklaustumėte mūsų mokyklos mokinių, koks metų laikas jiems geriausias, jie, be abejonės, atsakytų, jog vasara! Vasara – tai ilgi trys mėnesiai, saulė, vanduo, miestas ir draugai. Saulėtomis dienomis galima būti prie ežero, džiaugtis jūra ar ramiai ilsėtis namuose, todėl su giliu džiaugsmu pranešame, kad pagaliau prasidėjo atostogos, ir siūlome visiems susikurti jas tokias, kad šaltais žiemos vakarais būtų gera jas prisiminti.
Širvintų rajono
Jaunieji Gelvonų vidurinės
mokyklos žurnalistai
 


Tu mane sušildai, tu mane glaudi…

Motule, ant Tavo rankų supaus aš,
Ant Tavo rankų išvydau pirmą saulės spindulį.
Ant Tavo rankų lyg plaštakė
Mane aplankė sapnas...
Tokiais žodžiais 2012 m. gegužės 4 d. Širvintų rajono Gelvonų vidurinėje mokykloje buvo pradėtas Motinos dienai skirtas renginys ,,Tu mane sušildai, tu mane glaudi“. Šventės vedantieji E. Švedaitė ir J. Medutis pasakė daug gražių sveikinimo žodžių susirinkusioms mamoms ir priminė, jog šią dieną bus renkama šauniausia mama.
Šauniausios mamos rinkimai prasidėjo nuo padėkos mamoms, kurios išdrįso dalyvauti konkurse. Drąsuolėms buvo palinkėta drąsos, kūrybinių minčių, pasitikėjimo savimi. Kad komisija, kurią sudarė mūsų mokyklos direktorė O. Valančienė, pavaduotoja J. Stankevičienė ir bibliotekininkė R. Ramaškevičienė, nesusipainiotų, mamytėms buvo prisegtos gėlytės su vardais. Vedantieji, pristatę vertinimo komisiją, priminė, jog kiekviena konkurso užduotis bus vertinama 5 balų sistema.
Konkursą sudarė šešios užduotys, tarp kurių mokiniai atliko muzikinius numerius (ruošė mokytoja R. Maslinskienė), šoko ratelius, dainavo dainas (ruošė K. Petreikis, R. Miknevičienė). Pirmiausia kiekviena mama turėjo papasakoti apie savo laisvalaikį. Antroji užduotis buvo kiek sunkesnė. Ją atliko vaikai (reikėjo eiti pėdutėmis ir sakyti gražius žodelius apie savo mamas), bet taškai už atliktą užduotį buvo skiriami mamoms.
Trečia užduotis – žaidimas ,,Op!“ - buvo skirta mamų miklumo, orientacijos patikrinimui. Bene įdomiausia buvo ketvirta užduotis (ji nebuvo vertinama), nes mamos turėjo nupiešti savo vaikų portretus. Portretai buvo sukabinti ant sienos. Po renginio visi galėjo jais pasigrožėti.
Penktoji užduotis ,,Atgaivinkim prisiminimus apie savo vaikystę“ tikriausiai buvo įdomiausia vaikams, nes mamos dalijosi prisiminimais apie jų vaikystę. Gana linksma buvo ir šeštoji rungtis, kuri vadinosi ,,Vardų rungtynės“, nes mamos turėjo pasakyti kuo daugiau žodžių iš savo vardo raidės.
Laikas netruko prabėgti. Atėjo laikas apibendrinti konkurso rezultatus. Mokyklos direktorė O. Valančienė, kuriai buvo suteiktas žodis, paskelbė šauniausią mamą. Ja tapo Liuda Švedinė. Mokyklos bibliotekininkė R. Ramaškevičienė taip pat tarė sveikinimo žodį mamoms. Po gražių padėkos ir sveikinimo žodžių nuskambėjo bendra visų priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokinių daina, vaikai įteikė pačių pagamintas dovanėles mamoms.
Renginio įspūdžiai buvo aptarti prie šventinio priešmokyklinio ugdymo, pradinukų bei jų mamyčių stalo. Smagu, kai turime tokia gražią šventę, smagu, kad randame laiko artimiesiems, bet dar smagiau, kad šalia turime tokias nuostabias ir šaunias mamas.
Gelvonų vidurinės mokyklos
Jaunųjų žurnalistų būrelis

 

[photogallery/photo00002082/real.htm]

Tiksliųjų mokslų savaitė

Tikriausiai retas moksleivis į klausimą „Koks jūsų mėgstamiausias mokomasis dalykas?“ atsakytų, kad fizika, matematika ar informatika. Tikslieji mokslai daugeliui yra sunkiai įkandamas riešutėlis. Siekiant panaikinti mitą, kad tikslieji mokslai negali būti smagūs ir suprantami visiems, ši savaitė Gelvonų vidurinėje mokykloje buvo paskelbta tiksliųjų mokslų savaite. Tiksliųjų mokslų mokytojai parodė jų dėstomų dalykų linksmąją pusę: sprendėme ir kūrėme galvosūkius, piešėme ir net dainavome. Į iš pažiūros rimtus dalykus pažvelgėme kitu kampu.
Tiksliųjų mokslų savaitę vainikavo viktorina. Ją, vadovaujami mūsų mokyklos direktorės O. Valančienės, suorganizavo aštuntokai. Viktorinoje dalyvauti galėjo visi 5 – 10 klasių mokiniai. Komandos turėjo pademonstruoti ne vien matematikos žinias, bet ir vokalinius, piešimo sugebėjimus. Pasitelkdami aštrų protą ir logiką mokiniai turėjo atlikti penkias užduotis. Užimti buvo ir žiūrovai: kol komandos sprendė užduotis ir galvosūkius, sėdintieji salėje dainavo dainas, kurios turėjo būti bent kiek susijusios su tiksliaisiais mokslais (net nepagalvotum, kad jų yra tiek daug), atsakyti į užduotus suktus klausimėlius ir parodyti savo matematines žinias. Žodžiu, linksmai leidome laiką ir netgi šio to išmokome.
Renginio pabaigoje paaiškėjo geriausiai matematiką išmananti komanda. Visi dalyviai buvo apdovanoti smagiomis atminimo dovanėlėmis. Tokių popiečių metu ne tik naudingai praleidžiamas laikas, bet net ir sunkios pamokos tampa smagiomis ir mėgstamomis. Esame labai dėkingi, kad mūsų mokykloje vyksta tokie renginiai.
Laura Rutkauskaitė
 


Konkursas „Sveikuoliu sveikuoliai“
Kovo 13 dieną, antradienį, Gelvonų vidurinės mokyklos 11 klasės komanda iškeliavo į Vilniuje Simono Daukanto progimnazijoje vykstančio konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ antrąjį etapą. Šiame etape dalyvavo septynios komandos iš visos respublikos. Konkursą sudarė dvi dalys: teorinė bei praktinė.
Konkurso pradžioje kiekviena komanda turėjo parodyti iš anksto pasiruošta pristatymą. Visos komandos stengėsi pasirodyti išskirtinai ir padaryti įspūdį komisijai. Vieni šoko, antri dainavo, treti vaidino, o dar kiti šiaip linksmai žygiavo. Mūsų komandos prisistatymas prasidėjo eilėmis apie dvi obuolio puses bei linksmu šūkiu. Pabaigai buvome paruošę linksmą ir nuotaikingą dainą apie mūsų aktyvią veiklą mokykloje. Prisistatymus komisija vertino tribale sistema. Toliau komandų laukė žinių apie prevenciją, sportą, žalingus įpročius ir sveiką gyvenimo būdą patikrinimas. Gavusios lapus su klausimais visos komandos nedelsdamos puolė atsakinėti, ne išimtis buvome ir mes. Tarpusavyje draugiškai pasitarus, greitai atsakėme į pateiktus klausimus Šią užduotį komisija taip pat vertino tribale sistema. Kad niekam nebūtų nuobodu panašias užduotis turėjo atlikti komandas lydintys mokytojai bei sveikatos priežiūros specialistai. Konkurso teoriniai daliai pasibaigus komandos nekantriai žvilgčiojo į rezultatų lentą.
Toliau laukė jaudriosios užduotys. Komisija, dalyviai ir visi kiti žiūrovai persikėlė į sporto salę. Praktinę konkurso dalį sudarė trys sportinės rungtys. Pirmosios rungties metu komandoms reikėjo kuo greičiau sudėlioti kamuoliukus į lankus. Visi iki vieno stengėsi tai padaryti kuo geriau. Antroji užduotis reikalavo ne tik greičio, bet ir vikrumo: kiekvienas komandos narys turėjo per salę su šaukštu rankoje pernešti stalo teniso kamuoliuką. Suklysti negalėjome juk tai kainavo balus, nes komisija visas sportines rungtis taip pat vertino. Paskutinioji užduotis buvo paprasta, bet neprasta: kiekvienas komandos narys turėjo nubėgti iki žymeklio ir sugrįžti atgal. Net nepastebėjome kaip greitai pasibaigė ir šį konkurso dalis.
Komandų laukė apdovanojimai. Nekantraudami sužinoti galutinius rezultatus, visi konkurso dalyviai sustojo nusifotografuoti bendrai nuotraukai. Netrukus prasidėjo apdovanojimų „ceremonija“. Kiekviena komanda gavo prizus: padėkas, kalendorius bei originalų futbolo kamuolį. Deja mūsų komandai nepavyko pasiekti pergalės, tačiau pasitenkinome ir ketvirtąja vieta. Taigi, kupini įspūdžių ir dar didesnio noro sveikai gyventi, grįžome namo.
 


Užgavėnių akimirkos

[photogallery/photo00022929/real.htm]

 


„SVEIKOS GYVENSENOS PIRAMIDĖ“

Vasaris – sveikatos mėnuo. Gelvonų vidurinėje mokykloje buvo paskelbta sveikos gyvensenos savaitė „ Sveikos gyvensenos piramidė“. Pirmiausia reikia išsiaiškinti kas yra sveika gyvensena. Sveika gyvensena labai plati sąvoka, kuri apima daugelį mūsų gyvenimo sričių. Yra didelis noras gyventi sveikai, bet nuo ko pradėti nežinome. Sveikos gyvensenos modelis pirmiausia turi atsirasti galvoje, o paskui imtis konkrečių darbų. Dažnai mąstome , jog vieną dieną sportuosiu, kitą dieną laikysiuosi dietos, trečią dieną daug skaitysiu, ketvirtą važinėsiu su dviračiu, o penktadienį ilsėsiuosi. Ir taip gal kokius tris kartus per metus. Klaidingi mąstymai priverčia prie organizmo išsekimo ir panašiai. Mažai žmonių stengiasi „išlaikyti“ savo sveikatą , ja rūpintis, na, o pasekmės būna brandoje, kai sveikatos atstatyti neįmanoma. Sveikos gyvensenos savaitės metu norėjau mokiniams parodyti, kad veikla, kuri susijusi su šiuo gyvenimo būdu, yra labai įvairi. Žvelgiau į tai, kad mokiniams būtų naudinga. Darbus paskirsčiau pagal klasės charakterį ir tai ką jie tikrai gali atlikti. 6-os klasės mokiniai labai charizmatiški ir impulsyvūs. Tai , kad juos suburti sugalvojau įvairius daržovių ir vaisių lankstymus, pagal Origami būdą, piešė „Sveikos mitybos piramidę“ juokingai, aprašė kuo naudingi vaisiai žmogaus organizmui. Tai puikus būdas lavinti kūrybą ir mąstymą. Darbeliai pasisekė visiems. Džiaugiausi ir aš, nes klasės mokiniai buvo susidomėję darbu. Išskirtinę galimybę turėjo 7-8 klasės mokiniai. Jiems surengiau viktoriną. Net kelias pamokas iš eilės mokiniai galėjo rungtis komandos prisistatyme, „Gudrus klausimas“ varžytuvėse, vaidinimuose, sukurti klasės emblemą pagal pateiktus pavadinimus. 9-os klasės mokiniai kelias pamokas iš eilės mąstė. Mąstymas – tai proto lavinimas. Iš pateiktų straipsnelių turėjo sudaryti 5 sakinių pristatymą apie sveikatą, automobilius, sportą. Sunkiai sekėsi kai kuriems mokiniams, nes sudėti visa tai kas svarbiausia ir logiškiausia yra sudėtinga. Mokiniai retai skaito laikraščius ir žurnalus, o ši informacija leido susipažinti su tai, kas vyksta pasaulyje iš arčiau.11-okai tyrė vandens savybes ( vandens kietumą, pH, nitratų ir nitritų kiekius, geležį ). Užduotis – paruošti pristatymus skaidrėse. Mokykloje Ž.Žygė vedė mokiniams tinklinio varžybas, tad sulaikyti po pamokų buvo sudėtinga, nes kiekvienas ginė klasės garbę naršioje kovoje. S.Miknevičius dalyvavo slidininkų varžytuvėse Puorių miške. Ištvermingasis T.Makauskas žino ką reiškia nuslysti 8 km ir nei kiek nepavargti. Net 50% mūsų sveikatos lemia gyvensena. Tad džiaukimės , kad galime judėti , mąstyti, kurti gražius dalykus, keliauti. Kaip galime išlaikyti žvalumą ir gyvenimo džiaugsmą? Sveikata ir energija žmogų gali ir turi lydėti visą gyvenimą!
Biologijos mokytoja metodininkė Sondra Bartulienė
 

 


Šimtadienis Gelvonų vidurinėje mokykloje

Vasaris – tai mėnuo, kada mokyklose vyksta viena įsimintiniausių mokyklos švenčių – šimtadienis. 100 dienų iki svarbaus įvykio abituriento gyvenime - egzaminų.
Vasario 10 d. šimtą dienų iki pirmųjų savo egzaminų šventė Gelvonų vidurinės mokyklos abiturientai bei 11-o klasės mokiniai. 12-os klasės mokiniams ši diena tarsi stotelė – metas susikaupti ir gilinti savo žinias, tačiau prieš tai privaloma pasinerti į linksmybes. Nuo ankstaus ryto visi suprato, kad šią dieną mokyklos vyriausieji švenčia, o jiems padėjo 11-okai. Lyg simbolis – studento kepuraite ir mokyklos ženkliuku pasipuošę abiturientai sakė, kad jų dienos čia paskutinės ir jų šypsenas keis susirūpinę veidai. Tad leidome jiems pasinerti į vaikystę ir pradėti nuo darželinio amžiaus žaidimų, kurie dabar atrodo tokie juokingi. Nebuvo kada liūdėti, nes pro langus stebėjo visos mokyklos mokiniai, o vyresnieji šėlo. Gelvonų vidurinės mokyklos žinios sukvietė visus į koridorių, nes čia jaunieji žurnalistai surengė tikras , filmuotas žinias apie mokyklos gyvenimą. Jose buvo paskelbta, jog sulaikyta 12-okų gauja, kuri užsiėmė smulkiu chuliganizmu. Taip tęsiant temą, kuri perėjo į teismą. Teisme dalyvavo tikri policininkai, puošni advokatė, susirūpinęs prokuroras, liūdininkai, teisėjas. Mokyklos direktorė O. Valančienė , liūdijo už 12-okus. Teigė , jog tai patys šauniausi, geriausi bene ramiausi mokiniai. Tačiau neužteko ginamosios kalbos ir kaltinamieji buvo nuteisti savo kaltes išpirkti saviraiškos kolonijoje “Atrask save “. Buvo užduodamos įvairios užduotys, kurios kėlė juoką ir patiems kaltinamiesiems , ir mokytojams. Kiekvienas mokytojas turėjo savo rolę : dizaineris , stilistas, “Proto mūšių” vedėjas, virėjas, lankytojai, sporto meistras. Nebuvo kada nuobodžiauti, nes vaidino visi. Renginio metu dalyvavo ( apšildė ) grupė “Patruliai”, cirko artistai, šiuolaikinio šokio šokėjos. Dalyvavo “presos” atstovė, kuri įamžino tikrai įspūdingas akimirkas, kurios neužsimirš ilgai. Netikėtai atėjo renginio pabaiga, kuri užsibaigė gražia kalba. “ Mieli, 12-okai, jums šioje mokykloje liko mokytis tik 100 dienų. Šiandien Jūs parodėte, kad esate “susicementavusi” klasė, vienas kitą suprantate iš pusės žodžio, klasės auklėtojas jumis didžiuojasi, su mokytojais puikus kontaktas. Tad po linksmybių artėja laikas, kai reikės parodyti įgytas žinias.”. Įteikėme pusdiplomius, 10-okai pasveikino, o 12-okai paliko ilgą, šmaikštų ir labia tikslų testament. Degant torto žvakei sudainavome “Darbingų metų”.
“Šimtadienis”- tai tarsi paskutinis stabtelėjimas prieš laukiančius darbus, kasmet keliantis jaudulį ir malonių rūpesčių dvyliktokams bei jiems nepakartojamų akimirkų sukelti vienuoliktokams, mokytojams, tėvams. Tėvai į savo vaikus žiūri su gailesčiu, o mokytojai su nostalgija “Juk tai mūsų užauginti vaikai”. Gero Jums vėjo , mieli dvyliktokai, neužmirškite, kad pirmoji mokytoja,draugystė, laimėtas konkursas ar olimpiada , varžybos buvo čia – Gelvonų vidurinėje mokykloje.
11-os klasės auklėtoja Sondra Bartulienė
 

 


Sausio 13-osios minėjimas

Pasaulis mato – pasiekta smurto ir žiaurumo viršūnė: nužudyti, tankų vikšrais sutraiškyti beginkliai žmonės, kurie niekam negrąsino, niekam nekėlė jokio pavojaus. Savo rankomis jie laikė apglėbę ne svetimą, ne užgrobtą, o SAVO žemę, jų akys buvo pakeltos į SAVO dangų, o į automatų šūvius jie atsakė skanduodami: Lie- tu- va! Tokiais žodžiais buvo pradėtas sausio 13-osios minėjimas Gelvonų vidurinėje mokykloje.
Apšviesti žvakių šviesos stovėjome ir klausėmės prasmingų žodžių, prisimindami tragiškus 1991 metų įvykius. Prisiminėme žuvusiuosius, tradiciškai pagerbėme juos tylos minute. Juk tik mūsų didvyrių dėka šiandien galime džiaugtis ir mėgautis laisve.
Renginio metu prisiminėme ne tik tragiškus įvykius ir jų dalyvius, bet turėjome galimybę pasiklausyti mokinių eilėraščių, pasigrožėti jų iliustracijomis laisvės ir kovos už ją tema. Be to, galima buvo apžiūrėti parodą, kurioje eksponuoti kitų mokyklų mokinių piešti ir J. Lučiūno nufotografuoti darbeliai. Mūsų mokyklos mokiniai bei mokytojai taip pat galėjo susipažinti su parodos autoriumi - fotografu J. Lučiūnu.
J. Lučiūnas nepagailėjo gražių žodžių mokiniams, kurie piešė, kūrė eilėraščius. Geriausių darbų autoriai buvo apdovanoti fotografo knygomis. Mokyklos direktorė O. Valančienė taip pat tarė nuoširdžius padėkos žodžius tiek svečiui, tiek jauniesiems kūrėjams.
Laikas netruko prabėgti. Renginio metu tarta daug gražių žodžių, išgirsta nuoširdžių padėkų. Gera žinoti, kad jaunoji mūsų karta yra jautri ir gailestinga, taip pat džiugu, kad turime daugybę talentų, mokančių išreikšti savo jausmus posmais ir iliustracijomis.

 

 


Popietė ,,Svečiuose pas pasaką”

Pasaka - tai stebuklų šalis, bekraštis fantazijos pasaulis. Pasaulis, kuriame pildosi troškimai ir svajonės. Suvokdami pasakų svarbą ir žinodami, kad Kalėdos – stebuklų metas, Gelvonų vidurinė mokykla nusprendė prieš šventes nors trumpam persikelti į fantazijos kupiną pasaulį. 2011 m. gruodžio 23 d. įvyko popietė ,,Svečiuose pas pasaką”. Renginį organizavo ir vedė Gelvonų vidurinės mokyklos dvyliktokai, visi kiti 5-11 klasės mokiniai turėjo inscenizuoti pasirinktą pasaką.
Šventė prasidėjo linksmu ,,Teletabių” saulutės, kurią parodijavo G. Balsevičius, pasirodymu. Iškart po jo pasirodė linksmosios teletabės – mūsų mokyklos dvyliktokės. Jos pademonstravo keletą šokio judesiukų, sušoko ratelį ir pakvietė aštuntokus parodyti, ką jie paruošė.
Aštuntokai vaidinimui pasirinko J. Kaupo kūrinį ,,Pasaka apie arlekino meilę ir apie burtininką be vardo”. Visus nustebino įspūdingi pasakų veikėjų kostiumai. Nesunku buvo atpažinti ,,medžiaginį” arlekiną, lėlę, švininį kareivėlį. Originaliai atrodė ir paslaptingasis burtininkas bei angelas. Gražūs buvo ne tik mokinių kostiumai, bet ir spektaklis, kuris susilaukė daug ovacijų.
Kita pasaka, kurią inscenizavo šeštokai ir jų auklėtoja J. Garnienė, buvo ,,Karalaitė ant žirnio”. Kadangi šioje klasėje mokinių mokosi gana daug, tai ir pasakų veikėjų buvo nemažai. Visi jie labai šauniai vaidino. Pagirtina ir tai, kad pastebėta ir išryškinta ne viena smulkesnė pasakos detalė. Šis spektaklis žiūrovams sukėlė nemažai juoko.
Po šeštokų šokio ir teletabių eilinio pasirodymo į sceną įbėgo trys dešimtokai, kurie vaidino pagrindinius pasakos ,,Trys paršiukai” veikėjus. Ypač daug simpatijų pelnė ,,paršiukė” L. Rutkauskaitė. Vilkas, kurį vaidino R. Čereška ir kurio taip bijojo paršeliai, žiūrovams pasirodė visai nebaisus.
Dešimtokus pakeitė gausus devintokų būrys. Pastarieji inscenizavo ,,Miegančiąją gražuolę”. Mokiniai pateikė šiuolaikinę šios pasakos versiją. Pagrindinę veikėją vaidino P. Jakimavičius, kuris susilaukė didžiulio žiūrovų palaikymo.
Po devintokų scenoje pasirodė mažiausieji – penktokai. Jie, padedami auklėtojo K. Stankevičiaus, suvaidino ,,Katinėlį ir gaidelį”. Daug ovacijų susilaukė laputė, kurią vaidino D. Smailys, taip pat katinėlio (G. Martikonytės) draugai: D. Kanopkinas, T. Makauskas, K. Maželytė, O. Miknevičius ir G. Sergelis. Spektaklio pabaigoje šie mokiniai pavaišino žiūrovus vaišėmis, kurios liko po pokylio, surengto gaidelio išgelbėjimo proga.
Ne mažiau įspūdingas buvo ir septintokų pasirodymas. Šie mokiniai pateikė kitokį pasakos ,,Raudonkepuraitė” variantą: vietoj vienos vaidino dvi raudonkepuraitės, pasakos žodžius pakeitė eiliuoti posmai. Daug dėmesio susilaukė medžiotojas J. Karaciejus, karalaitė L. Liuiza ir iškalbingasis burtininkas L. Jakimavičius.
Paskutinieji vaidino vienuoliktokai. Jie inscenizavo ,,Naujametinę pasaką”. Originalumu pasižymėjo Girinis (E. Kiecoriūtė), labai gražūs buvo zuikučiai (E. Žudytė ir V. Kudelytė). Viena iš mokinių (S. Jasaitytė) savo pavyzdžiu parodė, kokie turėtume būti: švelnūs, draugiški ir supratingi. Vyresniųjų spektaklis priminė mums visiems, kokios vertybės turėtų būti pirmoje vietoje.
Dar taip neseniai tekdavo gan dažnai išgirsti, jog jaunimas nežino tradicinių pasakų. Taip, dabartiniai vaikai gyvena kitaip – jų pasaulis pagrįstas realistiškumu ir racionalizmu. Jie sunkiai įsijaučia į žaidimą ir pasaką, į pasaulį, kuriame gyvena princai ir princesės, kuriame negyvi daiktai ,,atgyja”ir kuriame visada nugali gėris. Tačiau ši popietė ir mokinių nuoširdus darbas parodė, kad pasaka gyva, gyva ne tik mūsų širdyse, bet ir darbuose.
Jurgita Striškienė (nuotraukos autorės)
 

Akimirkos iš renginio

.

Vakaronė tėvams ir mokytojams

Lietuvos pedagoginių-psichologinių tarnybų vadovų asociacijos iniciatyva 2011-ieji paskelbti Tėvų metais. Priimta bendra veiklos programa, jos tikslas – plėtoti tėvų, ugdymo įstaigų ir tarnybų specialistų bendradarbiavimą, siekiant vaiko ugdymo gerovės. Atsižvelgiant į priimtos programos tikslus, Širvintų rajono Gelvonų vidurinėje mokykloje buvo surengta vakaronė tėvams ir mokytojams. Renginiui pasiruošti turėjo visi: mokiniai piešė tėvelių portretus, darė plakatus, gamino dovanėles, mokytojai ruošė skaidres, galvojo tėveliams nominacijas, o pastarieji gamino skanėstus.
Niūrų 2011 m. lapkričio 25 d. vakarą visi susirinko į visiškai neniūrų tėvams ir mokytojams skirtą renginį. Svečius pasitiko maloni muzika ir rodomos skaidrės iš mokinių mokyklinio gyvenimo. Sveikinimo susirinkusiesiems žodį tarė pagrindinė renginio organizatorė Sondra Bartulienė. ,,Ar žinote, ką reiškia šie akmenėliai?“ - toks organizatorės klausimas nuskambėjo, kai į rankas paėmė stiklinį indą, kuriame buvo įdėta daug įvairios formos ir dydžio akmenukų. Visi ėmė spėlioti. Taigi tokiu netradiciniu būdu renginys prasidėjo ir įsibėgėjo...
Tėvelius ir mokytojus taip pat pasveikino ir mokyklos direktorė O. Valančienė. Ji pasidžiaugė, kad tėveliai nepasididžiavo ir rado laiko vakaronei. Trumpą sveikinimo žodį tarė ir Jūratė Balukevičienė. Ji trumpai aptarė vykdomus projektus, jų reikšmę, tėveliai tuo metu galėjo pasižiūrėti vaikų nuotraukas, kuriose šie buvo įamžinti vykdomų projektų metu. Sveikinimo kalbas vainikavo nominacijų įteikimas. Neapdovanotų nebuvo.
Po oficialios dalies sekė linksmesnė, kurioje iniciatyvą į savo rankas perėmė Laima Bikulčienė. Būtent šioje dalyje tiek tėveliai, tiek mokytojai galėjo pademonstruoti aktorinius, choreografinius sugebėjimus. Pradėta nuo lengvos formos komandinių žaidimų (pademonstruoti lapelyje parašytą žodį, kurį likę komandos nariai turėjo atspėti), vėliau pereita prie ratelių su pasisveikinimo elementais. Kad dalyviai nepervargtų, duota peno ir smegenėlėms – paskaityti poezijos... Pasirodo, kai kurie iš mūsų yra visai neblogi skaitovai.
Po intelektualios pauzės vėl užgrojo Kazio Petreikio armonika, kuri kvietė į draugišką ratelį. Šįkart kojas teko pakilnoti ilgiau ir aukščiau. Kokių liaudiškų šokių elementų mes tik neišmokome! Bet čia dar nieko. Pasirodo, kad vakaro dalyviai yra ne tik puikūs poezijos skaitovai, bet ir aktoriai. Mokytojų ir tėvelių suvaidintas spektaklis šį vakarą sulaukė daugiausiai juoko ir ovacijų.
Po spektaklio dar kartą smagiai pašokome, pasivaišinome tėvelių paruoštais patiekalais. Liūdna, bet kaip ir oficialiai daliai, taip ir linksmybėms atėjo pabaiga. S. Bartulinė padėkojo L. Bikulčienei, tėveliams ir mokytojams už tai, kad dalyvavo, vadovavo ir kartu linksmai praleido laiką.
Vakaro programa buvo skirta tiems, kurie neabejingi savo vaikams arba mokiniams, kurie jaučia stiprų norą palaikyti ir stiprinti draugiškus tarpusavio santykius. Manau, jog vakaronės metu tikrai suartėjome ir draugiškai praleidome laiką.
Gelvonų vidurinės mokyklos
mokytoja Jurgita Striškienė


Apšerkšniję mūsų žiemos,
Balta, balta kur dairais.
Ilgas pasakas mažiem mums
Seka pirkioj vakarais...
S. Neris
Šalti žiemos vakarai, jaukus ir šiltas kambarys, švelni mamos arba močiutės šypsena ... ir, žinoma, paslaptingas pasakų pasaulis, kuris mus lydėjo nuo vaikystės. Pasakas vaikystėje mėgome visi, o jų pabaigos dažniausiai būdavo laimingos. Tikriausiai nesuklysiu pasakiusi, kad šiandieniniai vaikai knygų skaito vis mažiau, jų mintis ir laisvalaikį vis sparčiau užkariauja informacinės technologijos.
Norėdama dar kartą prisiminti knygos svarbą, vieną lapkričio savaitę paskelbiau ,,Pasakų savaite“. Ketvirtokai kiekvieną dieną pristatinėjo įdomiausią pasaką, o pirmokai buvo ne tik klausytojai, bet piešė pasakų personažus, padėjo ketvirtokams ruoštis vaidinimui. Savaitės pabaigoje buvo suvaidinta vengrų liaudies pasaka ,,Karaliaus sakalas“. Vaidinimui ruošėsi visi mokiniai, jie patys pasiskirstė vaidmenimis, rūpinosi kostiumais. Esame labai dėkingi bibliotekininkei Reginai, kuri eilinį kartą mums padėjo savo patarimais.
Tikiu, kad tokios netradicinės pamokos lavins mokinių akiratį, skatins domėtis knygomis, mokiniai mokės išreikšti vaidindami save .

Gelvonų vidurinės mokyklos pradinių
klasių mokytoja Audronė Dabravolskienė

 

 


Tolerancijos diena Gelvonų vidurinėje mokykloje

2011 m. lapkričio 16 d. - Tarptautinė tolerancijos diena. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.
Mūsų mokykloje buvo taip pat paminėta ši diena. Mokiniai ta proga atliko įvairias užduotis. 1-4 klasės mokiniai piešė laivus, diskutavo, ką pasikviestų keliauti kartu, ko ir kodėl nepriimtų į savo laivą. Vyresnieji rinko sentencijas apie toleranciją / netoleranciją, jas rašė ant gražių lapelių ir klijavo ant savo auklėtojų klasės durų. Nepamiršti buvo ir mokytojai, kurie auklėjamųjų klasių neturi.
Kitas etapas – sentencijų aptarimas. Mokytojai skyrė dalį pamokos laiko diskusijoms toreancijos tema. Diskusijų metu buvo kalbama apie tai, kas yra tolerancija, kokie mes – tolerantiški ar ne, buvo aptartos parašytos sentencijos. Mokiniai išsakė savo mintis apie likimo nuskriaustuosius, kaip su jais paprastai elgiasi jie patys ir aplinkiniai. Diskutuota ir apie tai, koks visuomenės požiūris į kitokius žmones. Kiek mažiau kalbėta apie toleranciją skirtingų tautybių žmonėms.
Dauguma diskusijos dalyvių pritarė, jog visuomenė tampa vis tolerantiškesnė, tačiau dar daug tokių, kurie vis dėlto užgaulioja likimo nuskriaustuosius arba silpnesnius už save. Pritarčiau vieno mokinio nuomonei, jog ,,žmogus neturi priprasti prie patyčių, nesėkmių ar nelaimių. Jis turi kovoti už save, savo laisvę, įsitikinimus, pažiūras.“

Jurgita Striškienė
 

 


,,Sveikata per turizmą“

Sveikata yra pats svarbiausias dalykas pasaulyje. Nuvalkiota frazė? Galbūt... Žinoma, sveikata – dar ne viskas, tačiau be sveikatos viskas yra niekas. Kai nėra sveikatos, negali pasireikšti mintis, neįmanoma atsiskleisti menui, nebėra jėgų kovoti, turtai pasidaro nenaudingi, o protas neveiklus. Suvokdami sveikatos reikšmę, 2011 m. rugsėjo 30 d. buvo surengta netradicinio ugdymo diena ,,Sveikata per turizmą“.
Rugsėjo trisdešimtosios rytas prasidėjo įprastai: visi labinomės, šnekučiavomės koridoriuje, aptarinėjome orus. Nuskambėjus skambučiui, susirinkome mokyklos foje. Renginio organizatorė mokytoja S. Bartulienė pasakė gražią įžanginę kalbą, paaiškino, kodėl mokykloje šiandien netradicinė diena, ir kokius darbus mokiniai turės atlikti. Pasiskirstę darbus, mokiniai išsiskirstė po klases. Kurį laiką girdėjosi tik intensyvaus ir kruopštaus darbo šurmulys.
Mokiniai dirbo tikrai nuoširdžiai: rašė rašinius ,,Įsimintiniausia kelionė“, kūrė reklamas Gelvonų miesteliui, emblemas ir atributikas savo komandoms, darbus konkursui ,,Rudens išdaiga“. Veiklos daug, o laiko – mažai. Teko skubėti ir greitai suktis. Smagiausia buvo į visą šį šurmulį pasižiūrėti iš šono: kas bėgo į miškelį lapų, šakų ir pan., kas kūrybiškai nusiteikęs sėdėjo prie klasės lango, o kai kas spėjo visame darbų sūkuryje ir papozuoti vietiniams žurnalistams (kalbame apie šeštokę Moniką Grigelevičiūtę ).
Kita programos dalis – stovyklavietės įkūrimas. Reikėjo pastatyti suoliukus, šiukšliadėžes, paruošti laužavietes ir sveikuolišką patiekalą. Štai čia ir pasireiškė mokinių originalumas! Smagu buvo apžiūrėti šeimininkų puodus: vienoje stovyklavietėje garavo arbata, kitoje vietoj puodų buvo padėti naminiai kepiniai, trečioje skambėjo tuštutėliai kibiriukai (turizmas per sveikatą?). Bet juk ne tai svarbiausia. Smagu pasėdėti, pakalbėti kitoje aplinkoje. Iš šono pažiūrėjęs į prie mokyklos esantį miškelį, net nebūtum pagalvojęs, kad ten knibždėte knibžda šitiek mokinių!
Tam, kad būtume sveiki, neužtenka vien sveiko maisto. Reikia ir pasportuoti. Todėl trečioji renginio dalis buvo susijusi su sportu. ,,Kliūčių ruožo“ užduotys buvo nesudėtingos, tačiau reikalaujančios ne vien fizinės ištvermės, bet ir loginio mąstymo, komandinio darbo. Šiame renginio etape geriausiai pasirodė šeštokai.
Nieko nėra be pabaigos. Štai ir renginio finalas. Visi laukė nesulaukė, kol bus suskaičiuoti taškai ir paskelbti rezultatai. Nugalėtojai – vienuoliktos klasės mokiniai. Sveikiname ir linkime būti sveikais bei ištvermingais ir toliau.
Esama kūno ligų, bet esama ir gyvensenos ligų. Geriausi vaistai nuo jų – grynas oras, šaltas vanduo, pjūklas ir kirvis. Tad ,,sveikatinkimės“ į sveikatą! 

Gelvonų vidurinės mokyklos mokytoja
Jurgita Striškienė
 

.

Konferencija Gelvonų vidurinėje mokykloje

 

Baigėsi dar vieneri mokslo metai. Nelaužome tradicijų, tad vėl susirinkome mokyklos kiemelyje. Susirinkome parodyti, ko išmokome ir pasiekėme per 2010 – 2011 mokslo metus, padėkoti, apdovanoti, kai kurių ir atsiprašyti...

Renginį pradėjo aštuntokai (juos jau galime vadinti devintokais) Rūta Daunoravičiūtė ir Matas Paliukėnas gražiais sveikinimo žodžiais. Vėliau antrokė Emilija Mikučionytė uždainavo savo ,,raganišką“ dainelę. Taip šventė ir įsibėgėjo: dainas keitė šokiai, šokius dainos...

Tarp gražių pasirodymų mūsų mokyklos direktorė O. Valančienė įteikė pradinio ugdymo baigimo pažymėjimus ketvirtokams, pagrindinio ugdymo I pakopos išsilavinimo pažymėjimus aštuntokams ir pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus dešimtokams. Įteikė padėkos raštus geriausiai besimokančioms mokyklos mokinėms: S. Jasaitytei, E. Kiecoriūtei, L. Rutkauskaitei, M. Vaitonytei ir G. Vindašiūtei. Taip pat nepamiršta padėkoti ir kitiems mokiniams už įvairius nuopelnus: gerą mokymąsi, lankomumą, aktyvią visuomeninę veiklą ir t.t. Nepamiršti ir mokytojai, kiti mokyklos darbuotojai: valytojos, sekretorė, buhalterė, valgyklos ir bendrabučio darbuotojai. Visiems buvo įteiktos gėlės – saldainiai. Tikrai malonu, kai tavęs neužmiršta, įvertina tavo triūsą ir nuopelnus.

Po sveikinimo žodžių panorome vėl paganyti akis. Mus išgelbėjo darbščiosios technologijų būrelio mergaitės, kurios pademonstravo savo kūrybinius darbus. Madas demonstravo žaviosios mūsų mokyklos penktokės ir dešimtokės. Visi likome be žado, o kai kuriems ir apatinis žandikaulis atvipo nuo akinamo merginų grožio.

Pabaigoje visi iškilmingai sugiedojome valstybinį himną, geriausiai besimokančios mokinės nuleido vėliavą. Renginį vainikavo džiaugsmingas mokinių šurmulys ir plojimai.

 

Gelvonų vidurinės mokyklos

Jaunųjų žurnalistų būrelis

 

 


Paminėjome Vaikų knygos dieną

Visi tikriausiai žino, kad knyga tai langas į pasaulį. Kad mokiniai domėtųsi knygomis, jas norėtų skaityti, mes, pedagogai taip pat privalom kartu su jais tobulėti, domėtis įvairiomis naujovėmis.  Balandžio 2 -oji, yra paskelbta kaip vaikiškos knygos diena. Vieną penktadienį, buvo surengta popietė 3-4 klasių mokiniams Mokiniai jai ruošėsi išanksto. Kiekvienas turėjo galimybę trumpai pristatyti savo perskaitytą knygęlę, trumpai papasakoti, apie ką ji, kokio žanro, ką naujo sužinojo. Visi mokiniai minė mįsles, Dovydas padeklamavo jam labiausiai patikusį eilėraštį, tai Justino Marcinkevičiaus,, Važatkiemis“. Justinas pasekė pasaką be galo.  Mokyklos bibliotekininkė Regina trumpai pristatė naujausias knygutes, leido mokiniams jas pavartyti.
   Ji išvardijo daugiausiai knygelių perskaičiusius mokinius , juos pagyrė.
  Visi kartu nusprendėme, kad panašią popietę surengsime ir mokslo  metų pabaigoje, išsirinksime ,,knygų karalių“. Manau, kad tokie renginiai  mokiniams labai reikalingos, tai didelė paskata, savotiškos varžytuvės, kurios  skatina mokinius labiau pamilti knygą.

 Pradinių klasių mokytoja Audronė Dabravolskienė


Mūsų mokykla kovo 21-25 dienomis dalyvavo akcijoje „Savaitė be patyčių“.  Mokykloje šią akciją pavadinome „ Būkim draugais“. Visą savaitę vyko renginiai, kuriuose  noriai dalyvavo ir pradinių klasių, ir  aukštesniųjų klasių mokiniai. 7,8,9 klasių mokiniai  seminaro „Gyvenkime be patyčių“ metu mokėsi bendravimo įgūdžių. Pradinių klasių mokiniams buvo skirta popietė „ Kartu su visais“. Popietę vedė vaikų grupė „Bendraamžiai“. Daug dėmesio sulaukė piešinių paroda “Gyvenkime be patyčių“. Klasių auklėtojai su savo auklėtiniais kalbėjo apie draugystę su klasės mokiniais, apie pagalbą klasės draugams. Akciją  užbaigėme popiete „ Duok draugui ranką“. Ją labai įdomiai vedė aštuntos klasės mokiniai, vadovaujami klasės auklėtojo Sigito Miknevičiaus.

 Akcijos ,,Būkim draugais“ akimirkos


Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje. Šią dieną Lietuvos Aplinkos ministerija organizuoja šventinius reginius, kūrybines akcijas, išvykas į parkus, miškų tvarkymą, inkilų kėlimo akcijas ir kt.

Kovo 19 dienos išvakarėse buvo paskelbta, jog kitą dieną Gelvonų vidurinėje mokykloje bus netradicinio ugdymo diena – Žemės diena. Mokiniai buvo iš anksto informuoti, kokių priemonių reikės, kokius darbus turės atlikti, kokios medžiagos savo darbams pasirinkti. Viskas buvo kuo aiškiausiai surašyta ir renginio programoje.

Kitą rytą, t. y. kovo 19 dieną, nuskambėjus skambučiui, visi susirinkome mokyklos foje. Renginio organizatorė mokytoja S. Bartulienė pasakė gražią įžanginę kalbą, paaiškino, kodėl mokykloje šiandien netradicinė diena ir kokius darbus mokiniai turės atlikti. Pasiskirstę darbus, mokiniai išsiskirstė po klases. Kurį laiką girdėjosi tik intensyvaus ir kruopštaus darbo šurmulys.

Nuskambėjus antram skambučiui į pamoką, prasidėjo šeštos – septintos klasės viktorina. Mokiniai joje dalyvavo tikrai aktyviai ir buvo be galo patenkinti. Vėliau viktorinoje, žinoma, jau kiek sudėtingesnėje, dalyvavo ir aštuntos bei devintos klasės mokiniai. Ketvirtos pamokos metu vyko tarpklasiniai debatai. Debatų dalyviai – dešimtos, vienuoliktos ir dvyliktos klasės mokiniai. Jie aptarė aplinkosaugos problemas Lietuvoje (šiai temai turėjo pasiruošti iš anksto).

Tuo tarpu, kai vieni mokiniai dalyvavo viktorinose, kiti intensyviai atlikinėjo paskirtas užduotis. Užduotys buvo panašios: kiekviena klasė turėjo atlikti po projektinį darbą ir sudaryti kryžiažodį arba skaidres. Projektinių darbų temos buvo įvairios, pvz.; ,,Su paukščiais kilkime į saulę” (padaryti paukštelius), ,,Papuoškime savo mokyklą”. Vyresniųjų temos buvo sudėtingesnės: ,,Katastrofos: Japonija. Ar prisikels šalis gyventi?”, ,,Turizmas, rekreacija Žemėje”, ,,Ar Žemė kerštinga?”.

Darbai darbais, bet visada už juos reikia atsiskaityti. Vėl susirinkome foje. Mokiniai pristatė atliktas užduotis, pademonstravo atliktus darbelius. Stengtis buvo tikrai verta, nes geriausiai pasirodžiusieji buvo apdovanoti dešimtukais. Pristatę atliktus darbus, mokiniai nuėjo ruoštis civilinės saugos varžyboms.

Varžybas organizavo kūno kultūros mokytojas Ž. Žygė ir civilinės saugos mokytojas K. Stankevičius. Visos klasės turėjo išsirinkti po penkis mokinius, kurie dalyvaus rungtyse. Rungtys buvo tikrai įdomios ir susijusios su civiline sauga. Mokiniai turėjo galimybę pademonstruoti ne tik savo drąsą, greitį, jėgą, bet ir civilinės saugos žinias.

Taigi renginys, skirtas Žemės dienai, buvo tikrai įdomus. Esame tikrai dėkingi šį renginį organizavusiems mokytojams ir mokiniams, kurie jiems padėjo. Tą dieną savo galimybes ir sugebėjimus pademonstruoti turėjo visi: ir tie, kurie mėgsta sportuoti, ir tie, kurie mėgsta piešti, ir tie, kurie labiau linkę mokytis. Tokių renginių norėtume daugiau ir tikimės, kad šis – ne paskutinis. O tiems, kurie nebuvo mokykloje, tegu graužia iš gaislesčio nagučius.

Gelvonų vidurinės mokyklos

jaunieji žurnalistai

 

.

 


 

Kovo 11- osios minėjimas 

 

Kovo 10 d. mūsų mokykloje buvo skirta minėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – Kovo 11-ajai.

Mokyklos koridoriaus sienas  puošė piešiniai, plakatai ir karpiniai minintys šią svarbią datą Lietuvos istorijoje.

Pasibaigus pamokoms, vyko minėjimas, kurio metu buvo skaitomas pranešimas, kalbėjo mokyklos direktorė, o kiekvienos klasės atstovai skaitė prasmingas eiles ir dainavo patriotines dainas.

Šitaip, kupini gražių minčių apie tėvynę, pabaigėme minėjimą.

 


Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

 

2011 metų 4-osios rytas buvo nuostabus. Ryškiai švietė graži saulutė, buvo pakankamai šilta ir puiki diena. Puiki diena žiemos išvarymui.

Išvaryti žiemą mažieji mūsų mokyklos mokiniai nusprendė nedelsiant. Kaip tarė, taip ir padarė. Kartu su ,,pradinukėm“ (taip mes vadiname priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokytojas) jie šiltai apsivilko ir išdūmė į kiemą. Žiemos ,,varytojus“ palydėjo linksmas šurmulys ir juokas.

Pirmiausia suruošė slidinėjimo žygį, kuriam vadovavo mokytojas Sigitas Miknevičius. Žinoma, kai kuriems iš ,,slidininkų“ ant slidžių teko stoti pirmą kartą, tad kitiems, jau turintiems patirties, buvo juoko, bet juk ne verkti mokiniai ir susirinko.

Šiek tiek paslidinėję ir tvarkingai sudėję slides į vietą, pramogautojai išsitraukė labai svarbų žiemos atributą – roges. Kokia žiema be rogių? Štai čia ir prasidėjo visos linksmybės: iš pradžių mūsų mažėliai tampė ir stumdė vieni kitus, bet vėliau, kai jau privargo ir pritrūko jėgų, į pagalbą pasikvietė vyresniuosius mokinius. Vyresni yra vyresni, jiems lygių nėra! Rodos, rogės įgavo visai kitokį pagreitį: čiuožė su vėjeliu!

Taip smagiai papramogavę, pradinukai išalko, tad nusprendė pasistiprinti valgykloje, žiemos išvarymo linksmybes pratęsė kartu su vyresniais mokiniais per Užgavėnes sudegindami Morę (o gal Gavėną?).

Taigi žiemos išvarymo šventė buvo tikrai smagi. Mokiniai buvo tikrai patenkinti ir be galo dėkingi ,,pradinukėms“ R. Miknevičienei, A. Dabrovolskienei ir V. Grudzinskaitei. Mes taip pat tikimės, kad linksmos mažųjų žiemos palydėtuvės neliks be pėdsakų, ir žiema netruks pasitraukti, nes tikrai labai pasiilgome P-A-V-A-S-A-R-I-O!

Jaunieji Gelvonų vidurinės mokyklos žurnalistai

 


 

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA MŪSŲ MOKYKLOJE

2011 m. sausio 13 d. Gelvonų vidurinėje mokykloje vyko netradicinio ugdymo diena, skirta Laisvės gynėjų dienos 20-čiui paminėti. Ją pradėjome pilietiškumo akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija“.

Akcijos metu uždegėme žvakutes, užgesinome klasėse šviesas. Kas nepatingėjo ir išbėgo į kiemą, tas pamatė nepakartojamą vaizdą – mokykla buvo paskendusi žvakių šviesoje. Visur tvyrojo ramybės ir susikaupimo nuotaika...

Pagerbę sausio 13-osios aukas, nuėjome žiūrėti tiesiogiai per televiziją transliuojamos pilietiškumo pamokos. Jos metu daug kas turėjo galimybę prisiminti, o mažesnieji – pirmą kartą pamatyti, kas vyko prieš dvidešimt metų. Žinoma, tai tik nuotrupos iš visos įvykių grandinės, bet tos nuotrupos mums, lietuviams, yra labai brangios ir svarbios.
    Pasibaigus pilietiškumo pamokai, nuskubėjome į klases, nes turėjome daug darbo, o laiko – mažai. Reikėjo parašyti rašinius, sukurti eilėraščius, nupiešti plakatus laisvės tema. Penktokai ir šeštokai sudalyvavo net sporto varžybose, kurios buvo skirtos Laisvės gynėjų dienai paminėti. Žodžiu, dirbome išsijuosę.

Tuo metu, kai mes piešėme, rašėme iš anksto surinktus artimųjų bei kaimynų pasakojimus, prisiminimus, rašinius, devintos klasės mokiniai su savo auklėtoja jau buvo Vilniuje ir degė žvakeles prie televizijos bokšto, vėliau dalyvavo iškilmingame vėliavos nešime „Vėliava prieš tanką“  .

Atlikę užduotis, visi susirinkome koridoriuje, kuriame turėjo būti renginio baigiamoji dalis. Perskaitėme sukurtus eilėraščius, gražiausias rašinių mintis, prisiminimus, pademonstravome piešinius. Tarp pristatymų buvo dainuojamos dainos.
    Dieną, skirtą 1991 metų sausio 13-ajai, praleidome tikrai turiningai ir nuotaikingai. Buvo įdomu grįžti į praeitį, pasiklausyti kitų minčių, apmąstyti šiandieninę Lietuvos padėtį.


Sveikatos miesto mugė 

  Ar pamenate vaikystę? Ar pamenate, kaip ryškiai šviesdavo saule, kiek buvo energijos ir noro pažinti pasaulį ? Kaip norejosi begti, judeti ir visur suspėti? Kaip nieko neskaudėjo? Tą žvalumą ir gyvenimo džiaugsmą? Kažkodėl bėgant metams šie jausmai linkę blėsti, tačiau taip neturi būti. Sveikata ir energija žmogų gali ir turi lydeti visą gyvenimą!

Rugsėjo ir spalio menesį Gelvonų vidurinės mokyklos mokiniai šurmuliavo, koridoriuose skambėjo dainos, blyksėjo fotoaparatų blykstės. Mokykloje gyvenimas virte virė. Kol oras geras ir ne taip mokslai spaudžia, sugalvojome visą eilę konkursų, kuriuos apibendrinome pavadinimu „Sveikatos miesto mugė”.

Turizmą mūsų mokykloje mėgsta visi. Einame su vaikais pėsčiomis, plaukiame baidarėmis, žiemą vaikai slidinėja. Mokytojas S.Miknevičius Pasaulinės turizmo dienos proga mokyklos teritorijoje sugalvojo ypatingas užduotis. Mokiniai lipo virvėmis, statė laikui palapinę, į lanką turejo sulysti visa klasė. Ši rungtis reikalavo kūrybiškumo, išminties, supratimo. Juokingai atrodė 12okai, kurie vienas ant kito lipo, krito, bet rungtis buvo įveikta. Po renginio paklausiau vaikų „Kuo ši diena jums ypatinga?“. Štai mokinių mintys „Aš esu stiprus ir kad bet kokiose situacijose galiu išsisukti. Įrodžiau, kad galiu dirbti komandoje. Įveikiau aukščio baimę, nors ir drebėjo kojos .Džiaugiaus, jog nulipau ant žemės, bet aš įveikiau. Ir vis dėl to oro pagalvės suveike.” Ir dar daug minčiu, kurios parodo, jog vaikai bijodami, merginų net kojos tirtejo, įveikė visas kliūtis ir ne tik jas, parodė, jog jie stiprūs, azartiški. O aš pagalvojau, kad taip moksluose, bet nusišypsojau ir tariau sau - tegul būna mažos pergalės, atsiras ir didesnės.

Kaip paskelbiau, jog spalio 22 dieną vyks Gelvonų mokyklos sveikatos mugė, masčiau ar nepersistengiau ir konkursų gausa. Tačiau ....mano nuostabai mokiniai buvo žiauriai gerai pasiruošę. Mūsų šventės atidaryme dalyvavo Širvintų pagrindinės mokyklos 3-4 klasių choristai ir mokytoja Sonata Žilinskiene. Kas girdejo šiuos vaikus dainuojant supranta, kad ašara, klausant šių angeliškų balsų, tikrai skruostu nuriedi. Mažieji choristai buvo įvertinti labai gerai. Buvo nuostabu.

Pirmasis dainos  konkursas. Klasės dainuoja savo kūrybos dainas, repuoja, muša su būgnais. Vaikai labai išradingi. Vyksta nuožmi kova, nes nugalėtojai važiuos į Širvintų baseiną. „Sportinio šokio ritmu” šoka ir merginos ir vaikinai. Stengiasi pagal savo jegas. Įdomūs klausimai buvo užduoti klasių auklėtojams. Mokiniai kvapą užgniaužę laikė, kol jų „dievukai” atsakinejo. Buvo smagu klausyti painių klausimų, o atsakymų tuo labiau. Antroje renginio dalyje mokiniai vaišino patiekalais iš daržovių.

Jei buvo dainų, šokių konkursas tai kaip be vaidybos? „Išvaizda+liežuvis=gera nuotaika” mokiniai vaidina mini spektaklius.

 Visada stengiuosi įtraukti tėvelius. Aš jų klausiu „Kaip būti gerais tevais?“ O jie man rašo :

“….Nereikia iš vaikų tikėtis tobulumo, kaip ir manyti, kad patys esame tobuli. Klaidos yra augimo ir sėkmingo vaikų auklėjimo dalis. Vaikai neužaugs stiprūs, jeigu viskas klosis pernelyg lengvai. Jie nesugebes pripažinti, jog nėra tobuli, jeigu negaus daugybės progų atleisti tėvams už klaidas ir netobulumą. Tegul užauga savimi pasitikinčiais, paslaugiais ir jautriais žmonemis …..„Verta paskaityti ir susimąstyti. Širdyje džiaugiuosi, jog tėvai neabejingi mokyklai ir savo vaikams.

Nuotraukose „Sveikiausia klasė”, kuriose reikėjo pavaizduoti, jog jie tikrai visi sveiki ir žvalūs. Auklėtojai pasakojo, jog jie važiavo dviračiais, lankėsi baseine, šiaip gerai praleido laiką. Labiausiai už savo mokinius pergyveno auklėtojai. Stengėsi išsukti auklėtinius iš keblių situacijų.

Renginį vainikuoja apdovanojimai. Laimėtojai nustebina ne vieną. Tokia atrodo tyli, niekuo neišsiskirianti klasė laimėjo „Sveikiausios klasės” titulą ir kelionę i baseiną. Tai septintokai ir jų klasės aukletoja Daiva Taučiuvienė.

Tikrasis būdas tapti laimingais yra myleti savo darbą ir juo mėgautis. Noriu padėkoti visiems aukletojams už genialias mintis, nuoširdų darbą rengiantis „Sveikatos miesto mugei“.

Gera širdyje, kai matai šypsenas, skaudu, kai mokinių akyse žiba ašaros. Pagalvoju, reikia padaryti nors truputį daugiau, negu gali ir viskas klostysis kuo puikiausiai.

„Sveikatos miesto mugės” organizatorė biologijos mokytoja metod. Sondra Bartulienė

nuotraukos M. Balukevičiūtės

.

 

 

 


Baigiamoji konferencija „Gelvonai vakar, šiandien ir rytoj“

Mokyklos istorija – mūsų kasdiena. Kas šiandien įvyko, gera ar bloga, rytoj – praeitis, kurios neištrinsi. Todėl labiausiai noriu padėkoti tiems, kurie tą istoriją, įvykius užrašo: klasių metraščiuose, mokyklos laikraštėlyje. Dėkoju mokytojams, tvarkantiems internetinį puslapį, mokytojams ir mokiniams, rašantiems į rajoninę ar respublikinę spaudą.

Pasižiūri į medžius – juk juos sodino mokiniai, mokytojai. Mokyklos suolai, takai... Juos taip pat įrengė mokyklos šeimininkai.

Prieš 12 metų dabartiniai dvyliktokai buvo pirmokėliai. Kiekvienas atliko bent po vieną gerą darbą per metus. Tai jau dvylika gerų darbų. Ar jie užrašyti? Juk šiais metais išlydime 60-ąją abiturientų laidą.

Mokykla tampa matoma. Ne tik rajone, respublikoje, bet ir Europoje. Tarptautinis projektas Comenius - didžiulė parama jauniesiems, mokantis kalbų ir iniciatyvų. Tereikia svajoti, norėti, siekti ir dirbti - norėti tapti lyderiu savo gerais darbais. Juk maži kasdieniai pokyčiai ilgainiui virsta milžiniškais postūmiais. Pritrenkia atsakymas: „Aš nežinau, ko noriu“, „Dar nenusprendžiau“, „Ar man to reikia“, „Mokytojai nežino, ko nori“... Reikia visko, bet svarbiausia - svajonės, kuri veda į priekį.

Gyventi be tikslo, be svajonių – negalime. Reikia ieškoti savojo kalno, į kurį užkopę galėtume palikti gražių ir gerų darbų visiems - ne tik sau.

Kviečiu - rašykime istoriją ateities mokyklai.

Mokyklos direktorė Ona Valančienė

Birželio 3 d. mokykloje apibendrinome dar vienų mokslo metų darbą. Tapome protingesni, išmintingesni, daugiau patyrėme ir sužinojome. Tai, ką nuveikėme šiemet, susikūrėme patys – niekas ant lėkštutės neatnešė.

Konferencijos metu pristatėme savo veiklos rezultatus: šokome, dainavome, deklamavome eiles. Mokyklos fojė lankytojai galėjo pasidžiaugti įspūdinga paroda, kurią surengė visi mokytojai. Šventės metu buvo įteiktos padėkos visiems labai gerai ir gerai besimokantiems mokiniams, geriausiai dirbantiems mokytojams.

Fojė lankytojai galėjo pasidžiaugti įspūdinga paroda, kurią surengė visi mokytojai

Direktorės pavaduotoja ugdymui Jūratė Stankevičienė apibendrina mokslo metų rezultatus

Bibliotekininkė Regina Ramaškevičienė pristato knygų skaitymo karalius ir karalienes

Vaikinų ansamblio dalyviai dėkoja muzikos mokytojui Kaziui Petreikiui

Abiturientas Deividas Jeremičas dėkoja mokyklos direktorei Onai Valančienei už šilumą ir supratingumą

Dainuoja merginų ansamblis

 

Savo gyvenimą kuriame patys

 

Paėmę mokyklos metraštį, kurį patys kruopščiai tvarkėme, pabandėme suskaičiuoti, kiek renginių, konkursų, susitikimų, koncertų šiemet vyko mūsų mokykloje, su kuo mes bendradarbiavome, kokius projektus įgyvendinome, o kokių vykdymą tęsėme... Paskaitykite, ir Jums bus malonu, kad nesnaudėte visus metus.

Mokyklos vykdomi projektai: COMENIUS (išvykos į Italiją ir Lenkiją), „Draugystė be sienų“, „Patirtis jauniems“, „Mes už...Mes prieš...“, „Gerų darbų savaitė“.

Dalyvavome rajone organizuotose akcijose: ECOSERVICE (stiklas ir popierius), „Mūsų širdys plaka išvien“, „Linksmiausia Širvintų krašto klasė“, „Gelvonų seniūnijos kultūros diena“, „Darom 2010“, „Tarptautinės šokio dienos minėjimas“.

Šiemet bendradarbiavome su: Širvintų rajono policininkais, gaisrininkais, krašto apsaugos darbuotojais, Seimo nariu Linu Karaliumi, psichologais (pravesti keli seminarai mokiniams).

Mokykloje surengtos šventės: Rugsėjo pirmoji, Mokytojo diena, „Dovanok šypseną“, Savaitė be patyčių, „Patirtis jauniems“, „Stebuklinga Tūkstantmečio naktis“, Šimtadienis, Sausio 13-osios minėjimas, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios minėjimai, Kaziuko mugė, Motinos dienos šventė (pradinukai).

Susitikimai su įdomiais žmonėmis: Tremtiniais, LR Seimo nariu Linu Karaliumi, Vaiko teisių apsaugos kontroliere Rimante Šalaševičiūte, rašytoju Vytautu Račicku.

Mokykloje surengti koncertai: Sigutės Trimakaitės koncertas.

Mes nepaminėjome išvykų su auklėtojais, netradicinių ir labai įdomių pamokų, kurias vedė beveik visi mokytojai, čia nekalbame ir apie daugybę konkursų, kuriuose mes dalyvavome. O jau mūsų sportininkai... Visas rajonas skambėjo... Tad nesiskųskime, kad mūsų mokykloje niekas nevyksta, kad niekas mumis nepasirūpina. Pasirūpinkime patys savimi... Gyventi taps lengviau ir įdomiau.

 

 


Kaip gera žemėje būti vaiku

Vaikų rašytojos A. Lindgren knygos „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ personažas Karlsonas kvietė visus kartu paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir pasilinksminti seniūnijos tradicinėje vaikų šventėje „Neskubėk užaugti“, kuri vyko Gelvonų kultūros namuose.

Į šventę sugužėjo miestelio mažyliai drauge su mamomis ir tėčiais, kartu su mokytojais atėjo nemažas būrys Gelvonų vid. mokyklos priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokinių, į svečius atvyko Zibalų dešimtmetės mokyklos priešmokyklinio ugdymo mokytoja V. Dilienė su savo auklėtiniais ir Kiauklių kultūros namų vedėja A. Amankevičienė.
Belaukdami atskrendančio Karlsono kieme ant asfalto vaikai su kreidelėmis piešė jo portretą. Visi nekantriai laukė, kada burgzdamas pasirodys didžiausias pasaulyje išdykėlis Karlsonas. O kai tik šis pasirodė, tada ir prasidėjo visos linksmybės...

Patys pirmieji koncertuoti panoro pradinukai. Smagiai dainavo vaikų pop grupė „Kakadu“ (vad. A.Dabravolskienė), šoko vaikų tautinių šokių kolektyvas „Gelvinta“ (vad. R. Maslinskienė), o jiems grojo muzikos mokytojas K.Petreikis.

Šioje šventėje ketvirtokai atsisveikino su savo mokytoja ir perdavė simbolinį raktą trečiokams. Skambėjo dainos, posmai, skirti ketvirtos klasės mokytojai O.Purvaneckienei. Visi buvo sužavėti trečiokų pagamintais keramikiniais varpeliais, kuriais jie apdovanojo mokytojus, ketvirtokus ir svečius. Šventėje dalyvavusi mokyklos bibliotekininkė R. Ramaškevičienė paskelbė šių mokslo metų geriausius mažuosius skaitytojus ir juos apdovanojo knygelėmis. Knygų Karaliaus titulą pelnė pirmokas Edvinas Amulis, o Knygų Karaliene tapo penktokė Laura Jatkauskaitė. Mažieji pasakų mėgėjai atidžiai stebėjo nuotaikingą Kiauklių kultūros namų vaikų dramos būrelio (vad. A. Amankevičienė) spektaklį „Vilkas ir septyni ožiukai“  ir karštai plojo. Paskui šios pasakos personažė Ožka ( mokyt. V. Dilienė ) paskelbė mįslių ir minklių konkursą, kuriame vaikai noriai ir aktyviai dalyvavo. Teisingai atsakę buvo apdovanoti saldainiais.

Pats geriausias pasaulyje piešėjas Karlsonas apžiūrėjęs kieme vaikų piešinius liko labai patenkintas- jam patiko visi darbeliai. Už tai vaikams Karlsonas įteikė dovanėlių. Paskui prasidėjo žaidimai ir visokios išdaigos : vaikai pūtė balionus, paskui juos kartu su Karlsonu sprogdino, šoko, dūko, kol pavargo. Vyko ir burbulų pūtimo lenktynės: kas daugiau į orą išpūs muilo burbulų. Vieni vaikai pūtė, o kiti juos gaudė. Tai bent visi paišdykavo!

Geriausias pasaulyje Karlsonas atsisveikindamas su vaikais palinkėjo šiltos vasaros, smagių atostogų ir pažadėjo sugrįžti vėl. Vaikai linksmai pasitiko vasarą.

Šventė būtų skurdi, jei nebūtų rėmėjų. Šiuo sunkmečiu, nors ir kukli parama, bet labai reikalinga. Nuoširdžiai dėkoju už supratimą ir paramą V.Pilkauskienės PĮ, L. Lebedinskienės PĮ, Kiauklių kultūros namų vedėjai A. Amankevičienei ir Gelvonų krašto bendruomene

Kultūros namų direktorė, pradinių klasių mokytojos


Laimingos „finišo tiesiosios“, abiturientai

 

Penktadienį, gegužės 28 d., mūsų mokykloje, kaip ir visoje Lietuvoje, nuaidėjo paskutinis skambutis. Dvyliktokus palydėti susirinko visi mokytojai, mokiniai, dauguma tėvelių. Skambėjo eilės, liejosi dainos, šokiai...
Abiturientus sveikinę mokytojai, tėveliai nubraukė ne vieną ašarą. Ašaros spindėjo ir dvyliktokų akyse.

Paliekama mylima mokykla, fantastiškos auklėtojos, geri mokytojai... Toliau teks keliauti patiems. Niekas nežino, koks bus tas kelias - „finišo tiesioji“. Direktorė Ona Valančienė mokinius ir mokytojus paskatino užrašyti savo atsiminimus apie laiką, praleistą mokykloje, kad po daugelio metų visa tai galima būtų parodyti savo vaikams, vaikaičiams. Abiturientams buvo linkima sėkmės, gražaus ir turiningo gyvenimo, gerų atsiminimų.

Paskutinis skambutis į pirmą klasę išlydėjo ir priešmokyklinio ugdymo klasės vaikučius, kuriuos moko mokytoja Regina Miknevičienė.

 

Dvyliktokai su auklėtojomis Birute Juzėniene ir Jūrate Garniene

Paskutinis skambutis į pirmą klasę išlydėjo

ir priešmokyklinio ugdymo klasės vaikučius, kuriuos moko mokytoja Regina Miknevičienė


 

Sėk, sesute, skaisčią rožę,
Sėk sesute rūtą -
Mes čia šoksim ir dainuosim,

Žilvitėli tūta...
L. Žitkevičius

Puoselėjant liaudies tradicijas, Gelvonų vidurinės mokyklos komanda dalyvavo šalies etnokultūros projekto ,,Mūsų kraitis Europoje“ konkurse, kuris vyko Panevėžio rajono Velžio bendruomenės namuose. Konkursą organizavo Lietuvos jaunimo turizmo centras. Projektu buvo siekiama skatinti mokinius pažinti gimtojo krašto tradicinę kultūrą, ugdyti pagarbą etninės kultūros tradicijoms ir poreikį jas tęsti Europos Sąjungos kontekste.
Konkursui komanda turėjo pasiruošti septynioms rungtims:

komandos prisistatymui,

- trumpai pristatyti savo regiono tautinį kostiumą,
- tautosakos rungtis (padainuoti dainą arba visus išmokyti šokti mūsų regiono ratelį)
- kulinarijos paveldo rungčiai reikėjo atsivežti mūsų krašto patiekalą.
 - ,,auksinio liežuvėlio“ konkurse galėjo dalyvauti vienas iš komandos narių.
- ,,išmonės rato“ rungčiai privalėjome sugalvoti po du klausimus priešininkų komandoms.

Į konkursą buvo atvykę Panevėžio miesto, Panevėžio rajono (Velžio), Vilniaus rajono, Molėtų komandos.

Mūsų komandą sudarė patys šauniausi mokyklos mokiniai: Greta Alsevičiūtė - 7 klasė, Gintarė Bartkevičiūtė - 7 klasė, Linas Rutkauskas - 9 klasė, Mintautas Kudelis - 9 klasė, Evelina Žudytė - 9 klasė, Sonata Jasaitytė - 9 klasė ir Birutė Juzėnaitė - 11 klasė.

Komandą į konkursą lydėjo šokių mokytoja Raminta Maslinskienė ir pradinių klasių mokytoja Audronė Dabravolskienė. Komandai sekėsi puikiai, nesitikėjome, kad būsime apdovanoti, tačiau laimėjome III-čiąją vietą ir tuo labai didžiuojamės.

Esame dėkingi mokyklos direktorei Onai Valančienei už palaikymą ir dovanotą kelionę į tikrai vertingą konkursą.
Mokiniai ir mokytojos.


 

Motinos diena

              Motinos diena į mūsų namus ateina kartu su pavasariu, su pirmaisiais žibučių žiedais, su sodų žydėjimu, su gamtos atbudimu. Smagu stebėti gatvėse įvairaus amžiaus žmonių judėjimą. Jų rankose gėlės, o lūpose šypsena. Ir visai nesvarbu kiek žmogui metų. Jam visada reikia mamos, jos šilto žvilgsnio. Nieko nėra gražesnio Žemėje už motinos meilę, nieko stipresnio už jos pasiaukojimą savo vaikams. Motinos atiduoda savo jėgas, savo tvirtybę, kad stiprūs užaugtų vaikai, kad sūnūs būtų atkaklūs, o dukros išdidžios ir švelnios. Todėl visi skubame pasveikinti mylimas mamas, mielas močiutes.

Pradinių klasių mokiniai padovanojo Mamytėms prisiminimų puokštę apie savo, nors ir neilgą, bet jau nueitą takelį nuo kūdikystės iki pradinės mokyklos. Vaikučiai visa savo širdele mamos švelniai ir atvirai išsakė savo jausmus ir mintis, džiugino šokiais ir dainomis.

Sveikatinimo projektas „Nedelsk“ vykdomas Lietuvoje jau 7 metus. Šio projekto iniciatorė Agnė Zuokienė. Projekto tikslas – raginti moteris nebūti abejingomis sau ir savo sveikatai, rasti laiko užkirsti kelią ligai. Visame pasaulyje daugybė žmonių remia kovą prieš ligas. Mamas sujaudino jų vaikų kreipimasis į Jas su palinkėjimais būti sveikomis.

Lai mamytėms niekada netrūksta vaikų dėmesio ir meilės.

 


Ateities vaikai 

Per Lietuvą ritantis patyčių ir smurto bangai, vis svarbiau tampa akcentuoti gyvenimą, kuriame svarbi pagarba vienas kitam, tolerancija, pagalba. Gelvonų vidurinės mokyklos Mokinių taryba ir Vaikų grupė, vadovaujami socialinės pedagogės Anfijos Bartkevičienės, prieš smurtą kovo 22-26 dienomis suorganizavo Savaitę be patyčių „Aš moku draugauti“. Renginiuose dalyvavo ir mokytojai, ir mokiniai.

Pirmadienį visi stengėmės padėti draugams, kuriems sunkiai sekasi mokytis. Jiems padėjome atlikti namų darbus, paaiškinome nesuprantamas temas. Antradienį skyrėme draugystei. Gaminome draugystės apyrankes ir dovanojome vieni kitiems. Trečiadienis – tolerancijos diena. Stengėmės susitaikyti su draugais, su kuriais buvome susipykę. Ketvirtadienį žaidėme su pradinukais – mokėme juos linksmų, draugiškų žaidimų. Penktadienį fotografavomės bendrai mokyklos nuotraukai.

Savaitei be smurto ilgai ir kruopščiai ruošėmės. Kovo 18 d. mūsų mokykloje vyko renginys „Mes prieš..., mes už...“, kuriame dalyvavo 9-11 klasių mokiniai. Devintokai pasivadino „Ateities vaikais“ ir pristatė nuostabią meilės istoriją apie vaikiną, kuris dėl merginos atsisakė žalingų įpročių. Dešimtokai, kurie savo komandą pavadino „Anapus durų“ pristatė vaidinimą apie mokinių gyvenimą mokykloje ir už jos ribų. Vienuoliktokai – komanda „Juoda balta“ - vaidino istoriją apie jaunimą, kuris dar sugeba surasti gyvenimo prasmę ir atsisakyti žalingų įpročių.

Po ilgos kovos nugalėjo devintokai – „Ateities vaikai“. Kovo 24 d. jie važiavo į Širvintų rajono policijos komisariatą, kur vyko lemiama kova dėl atstovavimo rajonui pusfinalio etape. Ir čia paaiškėjo, kad į pusfinalį važiuos ir mūsų rajono garbę gins “Ateities vaikai” – Gelvonų vidurinės mokyklos devintokai, kuriuos parengė mokytoja Sondra Bartulienė.

Labai norėtųsi, kad ne tik mūsų mokykloje, bet ir visose Lietuvos mokyklose nereikėtų organizuoti Savaičių be smurto ir patyčių. Labai džiaugtumės galėdami gyventi draugiškai – juk visi turime vienodą teisę augti linksmi, sveiki ir laimingi.

 Gelvonų vidurinės mokyklos Jaunieji žurnalistai

 

Konkurso „Mes prieš..., mes už...“ nugalėtoja - 9-os klasės komanda „Ateities vaikai“

Mes už gyvenimą be patyčių!

11-os klasės mokinės kalba su pirmokais apie pagalbą draugui

 

 


 

„Šviesoforo“ varžybos

Mokykloje įvyko 1-4 klasių mokinių „Šviesoforo" varžybos. Dalyvavo visi mokiniai.

Kiekvienas su kelionės lapu sustodavo keturiuose  patikros punktuose:

* Situacijos maketuose

*Kelio ženklai

*Nereguliuojama pėsčiųjų perėja

*Šviesoforu reguliuojama sankryža

Laimėtojai buvo apdovanoti. Geriausi ir daugiausiai surinkę taškų mokiniai atstovaus mokyklą rajono"Šviesoforo" varžybose.

Renginio pabaigoje mokiniai rodė meninę programą, skirtą saugiam eismui.

Mokinius ruošė pradinių klasių vyr, mokytojos V.Grudzinskaitė, A.O.Purvaneckienė, A.Dabravolskienė . Varžybose talkino žmogaus saugos mokytojas metodininkas K. Stankevičius

.

 


Būk pasveikinta, Lietuva

 

Švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį. Prieš dvidešimt metų išsipildė mūsų senelių, tėvelių, kovojusių dėl valstybės laisvės, svajonė. Jie mums užtikrino gyvenimą laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje.

Mūsų mokykloje, kaip ir visoje Lietuvoje, kovo 10-ąją dieną, 11 val. visi susirinko į neeilinį gimtadienį – Lietuvos dvidešimtmetį. Visi giedojome himną, po to istorijos vyr. mokytoja Daiva Taučiuvienė vedė istorijos pamoką.

Per šeštą pamoką vėl visi susirinkome į šventinį koncertą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui. Stebėjome teatralizuotą koncetą apie tai, kaip „Europos vidury“ yra tokia šalis, apie kurią „Eina garsas“ ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

Koncerte dalyvavo ir maži, ir dideli. Mokinius koncertui rengė mokytojai A.Dabravolskienė, R.Maslinskienė, K.Petreikis. Scenarijų kūrė lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Marytė Dižavičienė.

Mes, visi mokiniai ir mokytojai, didžiuojamės savo valstybe, branginame Tautos laisvę. Mes gyvename ir dirbame vardan TOS – LIETUVOS.

Šokis Tėvynei.

Ir žiūrovai, ir šventės dalyviai džiaugiasi

dvidešimtuoju Lietuvos gimtadieniu

Istorijos pamoka, skirta Kovo 11-ajai,

nepaprastai sudomino mažuosius mokinukus

Tautinė nuotrauka - „Geltona, žalia, raudona"


Kovo 4-ąją Lietuvoje švenčiamos Kazimierinės. Visur vyksta mugės, turgūs. Net liaudies dainose dainuojama: „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų...“

Mūsų mokykloje kovo 4-ąją taip pat vyko didelis turgus. Visi mokiniai per technologijų, dailės ir kitas pamokas ką nors sukūrę, visaip stengėsi parduoti, kad ateinantys metai kuo geresni būtų.

Penktokės buvo prikepusios sausainių, prinėrusios servetėlių, vyresniosios panelės prekiavo rankų darbo papuošalais.

Ir pardavėjai, ir pirkėjai – visi turėjo kur akis paganyti, „galėjo save parodyti ir į kitus pažiūrėti“.


 

2010m.kovo 2 dieną pas mus lankėsi VVU fizikos fakulteto studentai Donatas Meškauskas, Andrius Kanaporius ir Artiomas Košelis.

Vyresnių klasių mokiniai stebėjo įdomius fizikos, biologijos eksperimentus.


Dovanok šypseną

Gelvonų vidurinė mokykla dalyvauja tarptautiniame projekte „Draugystė be sienų“, kurį įgyvendina visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“. Projekto, vykdomo mūsų mokykloje, organizatoriai: socialinė pedagogė, mokytoja Anfija Bartkevičienė, Mokinių taryba bei Vaikų grupė prieš smurtą.

Tik nuskambėjus rugsėjo pirmosios skambučiui, mūsų mokykloje darbas ėmė virte virti. Visą rugsėjo mėnesį rengėmės susitikimams, šventėms, kūrėme scenarijus. Rugsėjo 25 dieną įvyko susitikimas su LR Seimo nariu Linu Karaliumi. Susitikime dalyvavo 9-12 klasių mokiniai.

Spalio 1 d. 6-8 klasių mokiniams buvo suorganizuotas seminaras „Gyvenimas be skriaudos“, kurį vedė psichologė Viktorija Jakševičiūtė.

Spalio 5-9 dieną mokykloje vyko gerų darbų savaitė, kurioje dalyvavo ir vieni kitiems gerus darbus darė 9-11 klasių mokiniai.

Projekto renginių maratoną spalio 22 d. vainikavo Šauniausios klasės rinkimai-popietė “Dovanok šypseną”. Šis renginys jau tapo tradicine mūsų mokyklos švente. Mokiniai draugiškai varžėsi įvairiose užduotyse: rengė prisistatymus, namų užduotis, dalyvavo vaivorykštės savaitėje, darė gerus darbus. Nugalėtojais tapo 10 klasės mokiniai, antri liko vienuoliktokai, treti – devintokai.

Įvairius renginius ir šventes mes organizuojame tam, kad būtų linksmiau gyventi, kad sužinotume daug dalykų, kuriuos aplinka mums gali pateikti, jei tik norėsime priimti. Visos mūsų mokykloje organizuojamos šventės atmintyje išlieka ilgam. Dėkojame mokytojams, kurie dirba ir gyvena tam, kad mums būtų geriau, linksmiau, įdomiau...

 

Gelvonų vidurinės mokyklos Jaunieji žurnalistai

Rugsėjo 25 dieną įvyko susitikimas su LR Seimo nariu Linu Karaliumi. Susitikime dalyvavo 9-12 klasių mokiniai.

Spalio 1 d. 6-8 klasių mokiniams buvo suorganizuotas seminaras „Gyvenimas be skriaudos“, kurį vedė psichologė Viktorija Jakševičiūtė

Į viršų