Gelvonų gimnazijos mokytojai ir mokiniai dalyvauja iniciatyvoje ,,Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Tai savanoriškas Lietuvos mokyklų bendruomenių renginys, kurio tikslas – atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą.

Pirmoji savaitė (rugsėjo 16-20 d.) buvo skirta judėjimo galiai, antroji (rugsėjo 23-27) – klimatui ir sveikatai. 8, Ig ir IIg  klasių mokiniai per chemijos pamokas su mokytoja J.Garniene žiūrėjo filmus apie gamtos taršą, patys rinko informaciją, diskutavo ir ieškojo būdų, kaip galima prisidėti prie gamtos taršos mažinimo. Mokiniai sužinojo, kad net toks dalykas kaip triukšmas sukelia širdies, kraujagyslių, psichikos ligas. Pramonės, žemės ūkio, transporto išmetamos dujos skatina šiltnamio efektą. Dėl žemės, oro ir vandens taršos vyksta gamtos anomalijos. Tai didelis pavojus ne tik gamtai, bet ir sveikatai.

Kuo gi mes galime prisidėti? Po aptarimo ir nuomonių išsakymo nusprendėme, kad  prie gamtos taršos mažinimo prisidedame rūšiuodami šiukšles, dalyvaudami švarinimo akcijose. Pasižadame naudoti mažiau plastiko gaminių, naudoti daugkartinius maišelius, važinėti dviračiais ir kuo daugiau  vaikščioti pėsčiomis.

Pradinių klasių mokiniai su mokytoja A. Dabravolskiene rinko įvairių spalvų kamštelius ir kūrė darbelius, kuriais pasidžiaugė visa mokykla.

IIg klasės mokinė L.Jatkauskaitė