Šiais mokslo metais IIg klasės mokiniai dalyvavo projekte „Mokomės įdomiai“, kurio metu gilino žinias netradicinėje aplinkoje ir tobulino skaitmeninius įgūdžius. Pirmosios projekto dalies tikslas buvo pagilinti mokinių žinias ne mokyklinėje aplinkoje. Šiuo tikslu mokiniai vyko į Kauno VII fortą. Forto laboratorijoje mokiniai gavo žinių apie kraujo gamybą, kraujo ląsteles, išsamiai susipažino su kraujo grupėmis ir jų nustatymo būdais, kraujo donorystės svarba.
Praktinės dalies metu, padedami laborančių, mokiniai galėjo patys nustatyti savo kraujo grupę. Žinoma, tam reikėjo paimti kraujo iš piršto. Vėliau mokiniai išmoko naudotis mikroskopu ir apžiūrėjo žmogaus bei įvairių gyvūnų kraujo mėginius, galėjo pamatyti, kuo skiriasi žmonių ir gyvūnų kraujo ląstelės. Apsilankymą Kauno VII forte mokiniai įvertino kaip labai įdomų.
Antrosios projekto dalies tikslas buvo patobulinti mokinių skaitmeninio raštingumo įgūdžius. Mokiniai mokėsi kurti skaitmeninį turinį, naudodami internetinį dizaino įrankį Canva.com. Šis įrankis mokytojams ir mokiniams suteikia nemokamą prieigą prie didelių grafinio dizaino resursų. Mokiniai turėjo galimybę išmokti kurti įvairių tipų vizualus: plakatus, infografikus, paveikslėlius, savo idėjoms panaudoti šablonus, dizaino elementus, dirbtinio intelekto funkcijas.
Geriausi IIg klasės mokinių sukurti darbai, pristatantys kelionę į laboratoriją ir įgytas žinias apie kraują bei kraujo donorystę, papuošė mokyklos erdvę.
Projektą įgyvendino pedagoginę praktiką gimnazijoje atlikusi KTU Pedagogikos studijų studentė Lina Muleronkaitė.
2024-05-16