Geografijos pamokos netradicinėje erdvėje

Baigiantis mokslo metams norisi kažko naujo, įdomaus, veiklos, kuri vyktų ne mokykloje. Nusprendėme užsidėti geografinius akinius ir su 6 – 7 klasės mokiniais išvykti pasižvalgyti po Vievio apylinkes. Šis miestelis su gražiais kraštovaizdžiais unikalus tuo, kad  jame yra įsikūręs Vievio geologinis muziejus, Kelių muziejus. Geologijos muziejuje mokiniai turėjo galimybę gyvai pamatyti uolienų kolekcijas. Vadovas papasakojo daug įdomių mums nežinomų dalykų apie geologus, gręžinius, kernus. Papasakojo, iš kurių valstybių dažniausiai atvyksta geologinės tarnybos prieš pradėdamos geologinius darbus savo šalyje. Muziejus 2015 m. reorganizuotas į Lietuvos geologijos tarnybos Žemės gelmių informacijos centrą. Artimiausiu metu bus renovuojamas ir renovacijos darbai vyks iki 2020 m. Pažadėjome po renovacijos atvykti apžiūrėti naująjį muziejų. Vėliau mūsų laukė Kelių muziejus, kuris traukia turistus iš visos Lietuvos restauruotų automobilių, kurių pagaminimo metai nuo 1956 iki 1986, kolekcija. Automobiliai ir kelių sunkioji technika yra pagaminta Rusijoje ir atgabenta dar sovietiniais laikais. Vadovas papasakojo apie kelių tarnybos darbą. Mokiniai klausėsi, atsakinėjo į klausimus. Grįžę mokiniai apibendrino netradicinės pamokos svarbą, paruošė pristatymus. Kas kartą įsitikinu, kad turiningos ir prasmingos geografijos pamokos netradicinėje aplinkoje skatina ugdytinius domėtis geografijos mokslu, būti žingeidiems ir domėtis.

Geografijos mokytoja Danguolė Savickienė