Naudinga ir įdomi edukacinė programa

Lapkričio 8 dieną Gelvonų gimnazijos mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Amatų technologijos – restauravimas“. Programą sudarė dvi dalys: teorinė – ji vyko Vilniuje, Bernardinų bažnyčioje, ir praktinė – Vilniaus dailės akademijos senuosiuose rūmuose. Teorinę dalį vedė menotyrininkė Dalia Klajumienė. Ji papasakojo, kaip yra restauruojami Bernardinų bažnyčios meno kūriniai, su kokiomis problemomis susiduria restauracijos darbus dirbantys studentai, kokias dilemas ir problemas jiems tenka spręsti. Ekskursijos vadovė papasakojo apie planuojamus bažnyčios restauracijos darbus. Sužinojome, kad altoriaus restauravimas truks apie dešimt metų. Bažnyčia veikianti, tad bus galima stebėti, kaip altorius pamažu keičiasi.

Antroje programos dalyje vadovė mokinius suskirstė į penkias  grupes. Vieną valandą jie galėjo pabūti restauratoriais: auksavo, restauravo gobeleną, paveikslą, braižė atkuriamo architektūros paminklo detales. Valanda lėkte pralėkė. Mokiniai džiaugėsi įdomia programa, klausinėjo, kada vėl galės čia atvykti.

Šioje edukacinėje programoje glaudžiai susipynė dėmesingumas ir kruopštumas, dailė ir istorija.  Tai buvo puiki profesinio orientavimo pamoka.