Akcija ,,Draugauju aš, draugauk ir tu“

Kovo 19-23 dienomis mokykloje vyko akcija „Draugauju aš, draugauk ir tu“. Ją organizavo mokyklos Vaiko gerovės komisija. Akcijos metu stengėmės suburti mokyklos bendruomenę bendrai veiklai, geriau pažinti vienas kitą, skatinti draugiškumą ir savitarpio supratimą. Mokykloje buvo organizuojami užsiėmimai, klasės valandėlės, renginiai ir veiklos, kurios skatina draugiškus ir pagarbius santykius. Klasės kūrė Draugystės knygas, į kurias sudėjo mintis apie draugystę, piešinius, pamąstymus, klasės draugų portretus ir palinkėjimus draugams.
Įvyko 9-11 klasių mokinių susitikimas su Širvintų r. policijos bendruomenės pareigūne Ginta Čepiene. Susitikimo tema „Turiu teisę būti saugus“. Ji kalbėjo su mokiniais apie tai, kas yra patyčios, kaip elgtis patyčių atveju ir kaip padėti draugui. Daug dėmesio susitikimo metu skyrė pačių mokinių atsakomybės jausmo už savo elgesį ugdymui.
PPT psichologė Olga Gerviatovič pravedė užsiėmimus 5-8 klasių mokiniams ,,Ar reikia mokytis draugauti?“ Užsiėmimų metu mokiniai mokėsi spręsti konfliktines situacijas, bendrauti ir bendradarbiauti.
Klasių auklėtojai su savo auklėtiniais vedė pokalbius „ Aš ir mano klasės draugai“.
Kaip jau tapo tradicija, mūsų mokyklos aštuntokai vedė popietę 5-8 klasių mokiniams. 8 klasės mokiniai ir jų auklėtoja Birutė Juzėnienė šiais metais pasirinko temą „Būk mano draugas“. Aštuntokai sukūrė ir parodė popietės dalyviams pačių sukurtą filmuką apie patyčias, po to diskutavo ir kalbėjo visiems aktualia skriaudos tema. Po filmo aptarimo ir diskusijos aštuntokai organizavo žaidimus, kurių metu mokiniai atliko užduotis, išsakė mintis apie draugystę. Popietę vedė 8 klasės mokinė Liveta Jatkauskaitė. Mokiniai smagiai praleido laiką, mokėsi bendrauti, kartu atlikti užduotis. Visi popietės dalyviai gavo padėkas už aktyvų dalyvavimą.

Vyresnioji socialinė pedagogė Anfija Bartkevičienė