Akcija ,,Draugauju aš, draugauk ir tu”

Vykstant ugdymui nuotoliniu būdu, gimnazijoje nemažas dėmesys skiriamas mokinių saugumo virtualioje aplinkoje užtikrinimui, bendravimo ir draugystės tarp vaikų skatinimui.  Akcijos ,,Draugauju aš, draugauk ir tu”  metu auklėtojai su mokiniais kalbėjosi apie bendravimą, saugų elgesį elektroninėje aplinkoje.

Elektroninėms patyčioms pradėti pakanka vieno veiksmo (negražaus komentaro, žeidžiančio laiško, juokingos nuotraukos), vėliau ši informacija gali plisti virtualioje erdvėje, kiti žmonės gali ją komentuoti ir persiųsti savo pažįstamiems bei draugams. Net ir pašalinus informaciją iš virtualios erdvės, prieš tai padarytos jos kopijos gali būti platinamos toliau, kitaip tariant, elektroninės patyčios gali vykti 24 valandas per parą. Greitas informacijos plitimas lyg atkartoja patyčių situaciją, kas labai žeidžia patyčias patiriantįjį ir gali versti dar ir dar kartą išgyventi baimę, gėdą bei kitus neigiamus jausmus.

Siekiant sumažinti patyčių problemas, mokykloje vykdyta įvairi prevencinė veikla. Kas yra elektroninės patyčios ir kaip elgtis virtualioje erdvėje, klasės valandėlės metu diskutavo  6 klasės mokiniai su auklėtoja Lina Jakštiene. Klasės valandėlės pabaigoje  mokiniai peržiūrėjo filmuką   ,,Be patyčių”, kuris privertė susimąstyti, apgalvoti savo elgesį.

,,Draugystės pyragas”, kurį  kepė mokiniai, padedami  technologijų mokytojos J. Garnienės, žadino viltį greičiau sugrįžti į mokyklą ir pasidalinti  draugystės  pyrago gabalėliu su draugais.

Pirmos klasės mokiniai renginio ,,Linkėjimai draugui”, kurį organizavo mokytoja V. Vansevičienė, metu siuntė savo draugams nuoširdžiausius  linkėjimus.

Antros klasės mokiniai su mokytoja L. Žitlinskiene kalbėjo apie tai, koks turi būti  geras draugas, kaip svarbu padėti ir užjausti.

Trečios ir ketvirtos klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos V. Grudzinskaitės surengė piešinių parodėlę ,,Mano draugas”.

2021-04-26