Dailyraščio konkursas ,,Gražiausi žodžiai Lietuvai“

Nors kasdien naudojamės kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais, tačiau rašymas yra neatsiejama mokinio darbo dalis.

Bendrabučio taryba vasario mėnesio pradžioje paskelbė dailyraščio konkursą ,,Gražiausi žodžiai Lietuvai“. Šio konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius.

Puoselėti rašymą ranka elektronikos ir klaviatūrų  amžiuje yra nepaprastai svarbu. ,,Siekimas rašyti dailiai ugdo daugelį asmens charakterio bruožų: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, tvarkingumą, estetinį skonį. Šių savybių šiandienos gyvenime labai reikia, nes dėl itin greito gyvenimo tempo ir padidėjusio informacijos srauto, jas vis sunkiau išsiugdyti,“ – sako Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja akademikė profesorė Grasilda Blažienė.

Konkursui darbus pateikė beveik visi bendrabučio gyventojai, kai kurie – net po kelis. Vasario 7 d. darbai buvo paskelbti stende, kur visi galėjo pasižiūrėti, palyginti, įvertinti savo ir kitų darbus.

Vasario 15 d. darbus vertino bendrabučio auklėtojos, atsižvegdamos į teksto išdėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką bei taisyklingumą. Gražiausiai rašančiais pripažinti: Žydrūnė Sapronaitė, Saulius Naraškevičius, Gintarė Duoblytė, Giedrė Šeduikytė, Auksė Stundžaitė.

Sveikiname nugalėtojus. Dėkojame bendrabučio gyventojams, aktyviai dalyvavusiems dailyraščio konkurse. Rašykime dailiai, nes gražiai parašytas tekstas ir mieliau skaitosi, ir sudaro palankią nuomonę apie rašiusįjį.

Žydrūnė Sapronaitė, IVg kl. mok.