Dovana – tautiniai kostiumai

Tautinis drabužis – viena svarbiausių tautinės tapatybės išraiškų. Šio drabužio dėvėjimas – tai vienas iš būdų puoselėti ir gerbti savo tautą, jos tradicijas bei papročius. Žmogui, ypač jaunam, tokį kostiumą dėvėti yra didelis džiaugsmas ir garbė, dar daugiau – gauti tautinius drabužius dovanų.
Toks džiaugsmas Širvintų r. Gelvonų gimnazijos mokinius aplankė 2018 m. balandžio 23 d. Džiugią nuotaiką kartu su tautiniais drabužiais atvežė Lietuvos ir Širvintų rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas, mūsų kraštietis Kazys Visackas. Svečias pasidžiaugė suteikta galimybe įteikti jauniesiems gimnazistams brangią dovaną, kurią skyrė labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. Fondo, kurio steigėjai yra dainininkas Andrius Mamontovas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, iniciatyva platinami dizainerio Juozo Statkevičiaus sukurti vaikiški tautiniai kostiumai.
Visais laikais įvairių tautų tautinių drabužių formas lėmė klimato sąlygos, tradicijos, papročiai. Tautiniai drabužiai kurti ne vieną šimtmetį. Šiandien galime džiaugtis moderniais, bet tuo pačiu ir tradicines ypatybes išlaikiusiais drabužiais, kuriuos galės dėvėti mūsų jaunoji karta. Juk tautinis kostiumas – tai tautos materialios ir dvasinės kultūros simbolis.