Edukacinė pamoka Kruonio HAE

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir mūsų gimnazija  dalyvauja iš Europos Sąjungos lėšomis finansuojamame projekte ,,Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“, edukacinių programų bei kūrybinių partnerysčių veikloje. Mokyklos mokiniai jau dalyvavo edukacinėje programoje ,,Miško paslaptys“. Kita programa vyko balandžio 13 d. Kaišiadorių rajone. Vyresnių klasių mokinių grupė, mokytojai Kęstutis Stankevičius ir Sigitas Miknevičius dalyvavo technologijų-kūrybinių industrijų krypties programoje „Elektros gamybos subtilybės Lietuvos elektrinėse“.  Edukacinė pamoka vyko Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje. Pamoka – ekskursija prasidėjo neįprastai – nuo asmens dokumentų patikrinimo, nes elektrinės yra padidintos saugos objektas, todėl patekimas į jas yra ypač griežtas. Pamokos metu sužinojome apie elektrinės unikalumą, veikimo principą, naujas galimybes. Tai sudėtingas inžinerinis kompleksas, turintis dvi vandens saugyklas, kurias jungia įspūdingų parametrų slėginius vamzdynus ir keturis galingus hidroagregatus. Didžiausią įspūdį paliko aukštutinio baseino apimtis, vaizdai nuo jo bei darbo rato matmenys.