Gelvonų gimnazistai – tarp „We run Vilnius“ bėgimo dalyvių

Trečius metus nacionalinės „Erasmus+“ programos agentūros Švietimo mainų ir paramos fondas, švęsdamas atkurtos Lietuvos 100-etį ir kartu minėdamas tarptautinių švietimo mainų  Lietuvoje 20-metį, suburia bėgikų komandą dalyvauti „We run Vilnius“ bėgime. Antrus metus šiame bėgime dalyvavo ir mūsų gimnazijos „Run for Fun“ bėgikų komanda. Sekmadienį, gegužės 27 dieną, gimnazijos mokiniai Liveta Jatkauskaitė, Emilija Mikučionytė, Emilija Švedaitė, Liveta Ivanovaitė, Darija Maleckaitė, Karolina Prus, Deividas Verkauskas, Paulius Vaicekauskas, Artūras Grinevičius ir Titas Makauskas, kartu su kitais 587 komandos „Bėk su „Erasmus+“ nariais dalyvavo 5 km bėgime. Šis bėgimas subūrė gausų būrį studentų, mokytojų, dėstytojų ir mokinių ne tik iš visos Lietuvos švietimo įstaigų, bet ir iš užsienio valstybių – Baltarusijos, Portugalijos, Ispanijos, Turkijos, Italijos, Graikijos, Nigerijos, Argentinos, Kolumbijos.

Komandinę dvasią įkvėpė ir palaikė Vaida Žūsinaitė – daugkartinė Lietuvos ir tarptautinių varžybų čempionė ir prizininkė, 2016 m. Rio de Žaneiro vasaros olimpinių žaidynių dalyvė. Bėgikė ne tik pravedė apšilimo treniruotę, davė naudingų patarimų, bet ir kartu su komanda bėgo 5 km trasą.

Bėgimas  buvo pats gausiausias, jame dalyvavo net 2782 dalyviai. Oro sąlygos nelepino, kepino kaitri saulė, tačiau mūsų gimnazijos bėgikai ištvermingai kentė karštį ir sėkmingai įveikė visą distanciją. Merginų tarpe geriausiai sekėsi K. Prus, o vaikinų – D. Verkauskui. Mokiniai sakė, kad bėgti buvo tikrai sunku, tačiau vandens stotelėse atsigaivinę šaltu vandeniu, atkakliai bėgo finišo link. Pastangas vainikavo įveiktas nuotolis ir gautas atminimo medalis.

Pailsėję, atsigavę po sunkaus bėgimo, su šypsenomis veiduose, gimnazistai tvirtai nusprendė ir kitąmet  vėl prisijungti prie gausaus „We run Vilnius“ bėgikų būrio.

Jūratė Balukevičienė,

komandos vadovė