Geografijos pamokos auksinio rudens prieglobstyje

Gražus auksinis ruduo kviečia mokinius išeiti iš klasių, tradicines pamokas pakeisti į buvimą gamtoje. Čia mokiniai pritaiko įgytas teorines žinias. Gamtos supratimo potyriai formuoja mokinio požiūrį į mus supantį pasaulį. Pamokos gamtoje – tai puiki proga atlikti tyrimus, stebėjimus, aplankyti vietoves, pamatyti jas. Vėliau šis reiškinys ilgai išlieka mokinių atmintyje.

Su 6 ir 8 klasių mokiniais apsilankėme Ukmergės rajono Sukinių kaime. Pamatėme didžiulį Moko riedulį, kuris Lietuvoje užima 4 vietą pagal savo dydį. Iš kaimo gyventojų sužinojome padavimų apie šį akmenį, išgirdome apie mistinius reiškinius. Apsilankėme prie Žuvintės šaltinio, kuris turi nepaprastų  jėgų, jo vanduo nuolat kunkuliuoja. Tai yra valstybinis gamtos paveldo objektas. Buvome ir apžvalgos aikštelėje, kuri įrengta ant Šventosios upės skardžio. Nuostabiu vaizdu žavėjomės, kalbėjome apie gamtos galybę. Vėliau nuvykome į Veprius. Šis miestelis garsėja gražia Veprių ežero panorama, akmeninių skulptūrų parku.

Netoli nukeliavome, bet išvydome daug gražių, įspūdingų vaizdų  ir įgijome žinių. Jaunųjų keliautojų būrelio narius tai motyvavo domėtis mus supančia rudenine gamta ir objektais.

2021-10-13