Informacija

Mūsų mokykla nuo 2012 m. lapkričio mėnesio  dalyvauja projekte „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“.

Projekto tikslas –  sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, būtinas sėkmingam mokymosi krypties, profesijos ar darbinės veiklos pasirinkimui, perėjimui iš mokymo aplinkos į darbinę aplinką, tolesnei profesinei raidai ir mokymuisi visą gyvenimą.

Karjera – visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo patirčių seka.

Karjeros kompetencijas galima ugdyti jau šiandien išsikeliant ir įgyvendinant įvairius tikslus, lankant būrelius, dalyvaujant įvairių jaunimo organizacijų veikloje, savanoriaujant.

Projektas inicijuoja karjeros planus, kurie padeda atrasti ryšius tarp kasdieninių veiklų ir įvairių karjeros kompetencijų.

Pagrindiniai dokumentai:

Metodinė literatūra:

Karjeros paslaugų sistema mūsų mokykloje

Ugdymo karjerai darbo grupė:

1. Ona Valančienė – mokyklos direktorė,
  2. Regina Ramaškevičienė – bibliotekos vedėja,
  3. Birutė Juzėnienė – 12 klasės auklėtoja,
  4. Anfija Bartkevičienė – socialinė pedagogė,
  5. Sigitas Miknevičius – ugdymo karjerai koordinatorius.

201 kabinete įkurtas Ugdymo karjerai centras. Čia teikiamos individualios ir grupinės konsultacijos mokiniams, mokytojams, tėvams karjeros klausimais, vyksta įvairūs užsiėmimai, paskaitos.

Konsultacijų metu galėsite:

– išsiaiškinti savo gyvenimo prioritetus, vertybes, interesus, gebėjimus, kritiškai juos vertinti ir taikyti planuojant ir įgyvendinant karjerą;

– geriau pažinti mokymosi ir karjeros galimybes, sužinoti bei išmokti rasti reikalingą informaciją apie profesijas, tolesnį mokymąsi, darbo paieškos ir įsidarbinimo galimybes;

– priimti geresnius mokymosi ir karjeros sprendimus, juos koreguoti, atsižvelgiant į asmeninius ir aplinkos pokyčius;

– įveikti kliūtis, trukdančias sėkmingai siekti karjeros (efektyvus laiko bei veiklų planavimas, atidėliojimo įveikimas ir t. t.);

– lavinti mokslams ir darbui reikalingus įgūdžius.

Naudingos nuorodos: