PEALS. Susitikimas Budapešte, Vengrija

Spalio 11-17 dienomis įvyko pirmasis Erasmus+ projekto PEALS partnerių susitikimas Vengrijos sostinėje Budapešte, į kurį atvyko partneriai iš Čekijos, Graikijos ir Latvijos. Į susitikimą vyko gimnazijos Ig-IIIg klasių mokiniai Deividas Verkauskas, Emilija Mikučionytė, Emilija Švedaitė, Fausta Sapitavičiūtė, Viktoras Juzėnas ir kūno kultūros mokytojas Žilvinas Žygė bei projekto koordinatorė, anglų k. mokytoja Jūratė Balukevičienė. Susitikimo programa buvo labai įvairi ir plati.

Pirmoji diena buvo skirta susipažinimui, mokiniai pristatė savo šalis, miestus, mokyklas. Po to sekė sportinė veikla – mokiniai žaidė įvairius sportinius žaidimus, taip pat pristatė savo pasirodymą Sporto talentų šou. Pamatėme, kad į susitikimą suvažiavo daug talentingų ir sportiškų mokinių, kurie demonstravo savo kūno lankstumą, jėgą, įdomiai atliktas akrobatikos figūras, ištvermę meninės gimnastikos, akrobatikos pasirodymuose, šokiuose ant stulpo (pole dance).

Antroji diena pareikalavo iš dalyvių ištvermės, kadangi visa diena buvo skirta dviračiams. Vykome į pažintinę išvyką aplink Velencei ežerą. Puikus oras, gražūs vaizdai, nedidelis važiavimo tempas leido dalyviams sėkmingai įveikti 31,5 km.

Trečioji diena buvo skirta pažinčiai su Budapešto miestu. Mokiniai, pasiskirstę į tarptautines grupes ir gavę užduotis, lankė žymiausias miesto vietas, siejo jas su sportinėmis veiklomis. Antrą dienos pusę mokiniai praleido bendraudami su šeimomis, kuriose gyveno.

Ketvirtąją dieną laukė tikras iššūkis – kelionė dviračiais maršrutu Budapeštas – Szentandre – Budapeštas. Į žygį išsiruošė 45 mokiniai ir 11 mokytojų. Maršrutas driekėsi palei Dunojaus upę. Įveikta buvo 54 km.

Penktąją susitikimo dieną lankėmės pamokose – mokiniai dalyvavo kūno kultūros pamokose, sportavo, o mokytojai stebėjo anglų k., IT bei kūno kultūros pamokas. Taip pat susitikome su triskart olimpiniu čempionu, vandensvydininku Kiss Gregory. Susitikimas paliko didelį įspūdį, mokiniai aktyviai domėjosi sportininko veikla, uždavė daug klausimų.

Greitai prabėgo penkios dienos svetingoje vengrų mokykloje.  Vizitas paliko neišdildomus prisiminimus ne tik apie šalies grožį, bet ir joje gyvenančius žmones, jų kultūrą. Mokiniai susirado naujų draugų, patobulino anglų šnekamosios kalbos įgūdžius, o mokytojai susipažino su vengrų švietimo sistema, įgavo naujų idėjų, kūrybinių metodų darbui pamokose.

Jūratė Balukevičienė,

anglų k. mokytoja metodininkė,

projekto koordinatorė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.