„Physical Education – Active Lifestyle“/ PEALS – virtualus susitikimas Čekijoje

Pandemija pakoregavo projekto veiklas. Negalėdami išvykti į planuotą paskutinį susitikimą Nove Strašece, Čekijoje, projekto dalyviai susitiko virtualiame susitikime Teams platformoje balandžio 19-21 dienomis. Kas mokyklose, o didžioji dauguma prie kompiuterių ekranų. Susitiko mokyklų komandos iš Čekijos, Graikijos, Latvijos, Lietuvos ir Vengrijos. Pirmąją susitikimo dieną susipažinome su čekų mokykla, mokėmės greitakalbių vengrų, latvių, čekų, graikų kalbomis, taip pat mokėme ir lietuviškai, ir galiausiai, pristatėme namų darbus – prisiminėme įspūdingiausius kiekvienos šalies sportininkų startus olimpinėse žaidynėse. Tęsdami projekto virtualias veiklas, antrąją dieną mokiniai susipažino su fizinio ugdymo programa ir pamokos struktūra čekų mokykloje, grupėse diskutavo apie nuotolinį mokymą(si), jo teigiamas/neigiamas puses, susidomėję išklausė čekų mokinių Lusie ir Nicolas pristatymus apie jų sportinę veiklą, karjerą ir pasiekimus. Paskutinę virtualaus susitikimo ir projekto dieną taip pat netrūko veiklos, įvairių žaidimų ir ašarų. Mokiniai grupėse prisiminė įdomiausius, linksmiausius įvykius, rašė padrąsinančius žodžius tiems, kurie bijo ar abejoja tokių projektų nauda, o mokytojai tarpusavyje diskutavo apie fizinio aktyvumo veiklas, pamokas karantino metu, kokiais būdais bandoma sudominti mokinius būti aktyviais, neužsisėdėti prie kompiuterio ar telefono ekranų. Susitikimą užbaigė viktorina „Viskas apie PEALS“ Kahoot platformoje. Projektas baigėsi, bet liko daug nuostabių akimirkų, naujų draugų ir ateities planų.

2021-05-03