„Pilietiški, žingeidūs, aktyvūs“

Gelvonų gimnazijos mokiniai yra drąsūs ir įgyvendina pilietines idėjas. Jie šaunūs, nes konkurse „Tėvyne mūsų“ laimėjo antrąją vietą.

Rugsėjo 12 d. mokiniai mėgavosi prizu – kelione į Valdovų rūmus. Ten 5 ir 6 klasių mokiniams vyko edukacinė programa „Vytis mūsų vėliavose“, o vyresnieji mokiniai buvo pakviesti į programą „ Liublinas – Lietuvos ir Lenkijos miestas“.  Mokiniai daug sužinojo apie šlovingą mūsų šalies praeitį. Klausydamiesi gidų pasakojimų, jie apžiūrėjo įspūdingai įrengtas ekspozicijas: archeologinius radinius, rastus tyrinėjant Vilniaus žemutinės pilies Valdovų rūmų teritoriją, autentiškas istorines kultūros ir meno vertybes, Valdovų rūmų įsigytus ir dovanotus eksponatus. Mokiniai liko sužavėti Valdovų rūmais. Po įspūdingų edukacijų visi vyko pietauti į Pilies gatvėje esantį restoraną „Grey“, kuriame sukurta jauki ir patraukli atmosfera.

Skaniai papietavę restorane, vyresnieji mokiniai su mokytoja Egle Mačiuliene vyko į bažnytinio paveldo muziejų, kuriame dalyvavo edukacinėje programoje „Lobyno paslaptis“, o mažesnieji su mokytojomis Daiva Taučiuviene ir Lina Jakštiene vyko į edukacinį užsiėmimą „Vilniaus bastėjos baziliskas ir kitos legendos“, kuris vyko autentiškame kultūros bei istorijos objekte – Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Mokiniai sužinojo legendą apie savanaudę mergaitę, kuri, pagal pasakojimą, ir dabar įkalinta bastėjos požemių šulinyje. Taip pat susipažino su pagrindiniu bastėjos akcentu – mitine būtybe bazilisku.

Gidas edukaciją vedė išties šauniai ir žaismingai. Smagu keliauti kartu su draugiška kompanija, o dar smagiau, kai gamta lepina geru oru.

Lina Jakštienė,

2019-09-16