Rudenėlis vėl pas mus

Gražią, tikrai rudenišką lapkričio 6 dieną Gelvonų vidurinės mokyklos pradinių klasių mokinukai, mokytojos, mamos, mokyklos vadovai rinkosi ten, kur vyko Rudenėlio šventė. Pirmiausia apžiūrėjome iš gamtinės medžiagos vaikų ir jų tėvelių kartu sukurtus paveikslėlius.

Šalna ir Vėjas pradėjo šventę prisistatymu ir viktorinos klausimais apie metų laikus. Vėliau buvo sudarytos komandos iš mokinukų ir vienos mamos. Komandos turėjo atlikti penkias užduotis: galvoti rudeniškus žodžius, atpažinti medžių lapus, iš gamtinės medžiagos suverti gražią girliandą. Vaikai smagiai pabėgiojo estafetėje „Bulviakasis“. Trečiokai visą savaitę kūrė projektą apie daržoves. Šventės metu Luka, Raminta ir Benas kartu su mamomis pristatė savo projektus. Visi sužinojome įdomių dalykų: kada į Europą atkeliavo bulvės, kas yra topinambas, kuo naudinga morka ir cukinija.

Apie kelionę į Mikėnų kaimą ir duonutės kepimą papasakojo Adomas Vaitonis. Jo pasakojimą papildė nuotraukos. Tada buvo atneštas duonos kepalėlis. Pasakojimo metu sužinojome, kad senovėje duonos pirmą riekelę riekdavo šeimos galva arba seniausias šeimos žmogus. Mūsų šventėje duonutę suraikė mokyklos direktorė Ona Valančienė. Skanavome duonutę ir gyrėme ją kepusią šeimininkę – vienos priešmokyklinukės močiutę.

Šventė neprailgo. Du naujai įgytomis žiniomis ir gera nuotaika skirstėmės į klases. Dėkojame pradinių klasių mokytojoms: V. Grudzinskaitei, A. Dabravolskienei ir R. Miknevičienei už įdomią šventę ir gerą nuotaiką.

Gelvonų vidurinės mokyklos bibliotekininkė Regina Ramaškevičienė