Stovykla ,,Po gimtąjį kraštą“

Birželio 10-14 dienomis Gelvonų gimnazijos pradinukai dalyvavo dieninėje stovykloje ,,Po gimtąjį kraštą“. Ją lankė 1-4 klasių mokiniai. Pirmą stovyklavimo dieną įdomiai užsiėmimą vedė Olga Gerviatovič, Širvintų PPT tarnybos psichologė. Jo metu buvo lavinami ir tiriami mokinių pažintiniai gebėjimai. Stovyklautojai šokinėjo ant batutų, lankėsi priešgaisrinėje tarnyboje. Vaikams didelį įspūdį paliko susitikimas su ūkininku Algiu Ušacku, kuris geranoriškai parodė savo gyvūnus: lamas, kupranugarius, vandens paukščius. Dar lankėmės Širvintų žirgyne. O kaipgi be maudynių! Paskui visi atsigaivinome Širvintų miesto tvenkinyje.
Birželio 13 dieną vykome į Ukmergės r. Deltuvos miestelį, kur mūsų stovyklautojams buvo paruošta žvakių liejimo edukacija. Mokiniai turėjo galimybę namo parsivežti pačių nulietas žvakutes.
O paskutinę stovyklavimo dieną vykome į Krikštėnus, kur gilinome žinias apie liną, jo apdirbimą ir naudą. Edukatorės Laimutė ir Stela mums parodė verpimo ratelį ir leido patiems pamėginti jį sukti, mokėmės šukuoti linų pluoštą. Vaikai stebėjo drobės audimą, patys nusipynė po apyrankę.
Stovyklos veiklos aptarimo metu vaikai noriai dalinosi įspūdžiais, ypač buvo patenkinti edukaciniais užsiėmimais, kurių metu labai daug sužinojo.

Violeta Grudzinskaitė ir Audronė Dabravolskienė,
pradinio ugdymo mokytojos