Tęsiame pamokas netradicinėje erdvėje

Mokslo metai galingu greičiu lekia į vasarą. Po truputį baigiame pamokas nuotoliniu mokymu. Mokiniai pasiilgę draugų, bendravimo, juokų, kelionių. Kelionių, kuriose mokomės būti mandagūs, protingi, šmaikštūs, stebintys aplinką ir dalyvaudami ugdomojoje veikloje. Gelvonų gimnazijos 1-4 ir 5-6 klasių mokiniai dalyvauja pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“, kuri yra Europos Komisijos iniciatyvos „Farmed in the EU“ dalis. Programos organizatoriai dalyvius pakvietė į VDU žemės ūkio akademiją Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto akvakultūros katedrą. Dėstytojai mokiniams pasakojo apie žuvų fiziologiją, vandens specifiką, kuriame gyvena eršketai, karpiai, lydekos ir kt. žuvys. Atrodo tiek daug žinome apie žuvis, tačiau šio mokslo reikia mokytis net 4 metus. Dėstytojas teigė, jog jis ištisai domisi apie naujas žuvų veisles, ligas, gyvenimo būdą, o ir pats yra „užkietėjęs“ meškeriotojas. Jo suburta komanda Europos meškeriojimo varžybose užėmė pirmą vietą. Tai buvo didelio komandinio darbo, talento, sumanumo pelnyta vieta Europoje. Smagu keliauti, susipažinti su žymiais žmonėmis, praplėsti savo akiratį. Šį kartą buvo smalsu ir gera žiūrėti į besišypsančius ir laimingus vaikus. Tai yra pats patikimiausias ugdymo metodas – padaryti juos laimingais.

Biologijos mokytoja metodininkė Sondra Bartulienė

2020-06-04