Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d., Širvintų r. Gelvonų gimnazija paminėjo tolerancijos dieną.
Paklausus mokinių, kas jiems yra tolerancija, išgirsti daugumos atsakymą – pagarba vienas kitam. Iš tiesų, šių dienų visuomenėje svarbiausia yra gerbti vieniems kitus ir surasti raktą į žmogaus širdį, kad tvyrotų darni atmosfera bei tarpusavio supratimas.
Mažiausi mokyklos mokiniai dieną praleido su vyresnėliais: spalvino raktus, rašė prasmingus žodžius.
Turėjome svečių iš pedagoginės psichologinės tarnybos, psichologę Olgą Gerviatovič, kuri bendravo su gimnazistais tolerancijos tema.
Trečios pamokos metu vyresnieji gimnazijos mokiniai žiūrėjo filmą apie benamystę, ką patiria bei išgyvena žmonės, kurie gyvena gatvėse ar nakvynės namuose. Diskusijos metu, aptariant filmą, dauguma pasisakė, jog iš naujo pamilo savo namus.
Baigiamasis dienos akordas – orientacinės žaidynės. Kiekviena klasė gavo po užuominą ir jos vedami turėjo surasti raktą. Visiems susirinkus reikėjo iš visų, ant kiekvieno rakto esančių žodžių, sudėlioti sakinį: ,,Žmogiškumas geriausia galimybė pelnyti kito palankumą.“
Juk taip gera daryti kitam gerą. Tad elkis su kitais taip, kaip nori, kad ir su tavimi elgtųsi.