Sportas ir laisvalaikis

erasmuslogo

Mokykla pradeda naujuosius mokslo metus džiugia naujiena – dalyvausime tarptautiniame „Erasmus+“  tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekte „Fairplay4EU“ („Sąžiningas žaidimas ES“). Tai jau trečiasis tarptautinis partnerystės projektas, kuriame dalyvaus mūsų mokykla. Pirmieji du COMENIUS projektai leido mokiniams susipažinti su įvairių Europos valstybių istorija, gamtos apsauga ir jos  problemomis, mokiniai gilinosi į įvairius sveikos gyvensenos komponentus. Šiame projekte, kuriame be mūsų dar dalyvauja mokyklos iš Prancūzijos, Italijos, Olandijos ir Vokietijos, mokiniai sportuos, dalyvaus tarptautiniuose futbolo turnyruose, mokysis kiekvienos šalies tradicinių sportinių žaidimų bei kalbės apie sąžiningą žaidimą, susipažins su dopingo sąvoka ir jo pasekmėmis, mokysis sąžiningai rungtyniauti, nesukčiauti sportinių varžybų metu, sąžiningai laimėti ir garbingai pralaimėti.

Mokykloje jau suburta projekte dalyvausiančių mokytojų bei mokinių komanda. Jau pačiomis pirmomis rugsėjo dienomis mokiniai pradėjo aktyviai dalyvauti pirmojo susitikimo, kuris vyks lapkričio mėnesį Vokietijos Oberhausen mieste, programoje „Sport and freetime“ („Sportas ir laisvalaikis“). Mes neįsivaizduojame savo laisvalaikio be dviračio, tad ir pirmoji mūsų išvyka buvo dviračiais. Pasibaigus pamokoms, nemaža grupė 5-9 klasių  bei keli 10 klasės mokiniai išvykome maršrutu Gelvonai – Liukonys – Gelvonai, aplankydami Mikalajūnų kaimą, Liukonių kryžių bei mitologinius akmenis, malūną bei turko kapą. Numynę prie Širvintos upės, mokiniai mokėsi žaisti įvairius žaidimus, kurie puikiai tinka poilsiui gamtoje.

Nemažiau įdomi programa laukė mokinių rugsėjo 14 dieną, kai visi 5-9 klasių mokiniai dalyvavo sportinėje-edukacinėje išvykoje Maskoliškių kaime prie Širvintos upės. Drąsiausiųjų laukė  iššūkis plaukiant baidarėmis, nes jau ruduo ir vanduo upėje šaltokas, na o mažiausieji padėjo mokytojoms paruošti stovyklavietę žaidimams ir laukė baidarininkų. Oras ir saulė lepino, tad mokiniai aktyviai įsijungė į žaidimus, kitą sportinę veiklą. Net trys komandos susibūrė žaisti lauko tinklinį, o kas nemokėjo, galėjo mokytis žaisti kitų smagių žaidimų, kurių paprastai mokiniai nežaidžia, nes tikriausiai patys populiariausi mūsuose yra krepšinis, kvadratas. Šį kartą šių žaidimų vengėme, nes ir be jų yra daug nesudėtingų ir smagių žaidimų, skirtų žaisti gamtoje, naudojant kamuolius, paprastą virvę ar tiesiog apsieinant  be jokio sportinio inventoriaus. Dauguma žaidimų buvo grupiniai, skirti mažesniam ar didesniam žaidėjų skaičiui, nesivaržant, o tiesiog suteikiantys galimybę būti kartu, susilieti su gamta, pajusti žaidimo dvasią ir azartą.

Greitai pralėkė laikas ir tik atvykę mokykliniai autobusiukai priminė, kad jau laikas grįžti į mokyklą. Aptarę nuveiktus darbus, šiek tiek pavargę, bet su plačiomis šypsenomis grįžome į mokyklą. Džiaugiamės ir dėkojame mokytojoms Linai Jakštienei ir Birutei Juzėnienei už skanią košę, mokytojui Sigitui Miknevičiui už suteiktą galimybę susipažinti su baidarėmis ir mokytojui Žilvinui Žygei  už sportines veiklas.

Tai tik pirmieji veiklos žingsniai, laukia kita įdomi veikla, išvykos, kelionės, pažintis su naujais žmonėmis, šalimis, žaidimais bei įspūdžių kupini 2016-2018 metai.

Jūratė Balukevičienė,
anglų kalbos mokytoja,