Edukacinė pamoka Rumšiškėse

Ankstų ir saulėtą 2014 m. rugsėjo 24 d. rytą Širvintų r. Gelvonų vidurinės mokyklos dešimtos ir vienuoliktos klasės mokiniai išvyko į Lietuvos liaudies buities muziejų. Tai jau antra išvyka į Rumšiškes, kuri finansuota Širvintų kredito unijos „Ūkininkų taupa“ projekto „Kas kraitelėje gyvena?“

Muziejuje edukacinės programos „Aš ištapysiu kraičių skrynelę“ vadovas V. Baltrušaitis vedė integruotą istorijos – dailės pamoką. Šios pamokos metu mokiniai supažindinti su tapytais baldais, baldų tapymo istorija, ornamentais, jų simbolika, dažų paruošimu, baldų dažymo ir tapymo specifika, baldų tapymo regioniniais skirtumais. Po teorinės užsėmimo dalies visų laukė praktinė užduotis. V. Baltrušaitis išdalino mokiniams skrynių trafaretus, ir pastarieji turėjo galimybę patys išdailinti skryneles. Kai visi atliko užduotį, buvo išrinkti geriausi darbai. Tų darbų autorės – Karolina Berdovaitė ir Eglė Medutytė (10 klasės mokinės).

Pasibaigus užsiėmimui, edukacinės programos vadovas pabrėžė, jog skrynios nėra atgyvena, jos vėl yra madingos ir kad šiuos medinius meno kūrinius labai perka užsieniečiai. Smagu buvo tiek daug sužinoti apie daiktą, kuris dar taip neseniai buvo svarbiausias besiruošiančios tekėti merginos atributas.

Jurgita Striškienė