Turistinis žygis „Širvintų upės pakrančių takais link“

Rugsėjo 19 d. 9 valandą mes, Širvintų r. Gelvonų vidurinės mokyklos mokiniai, pajudėjome nuo Gelvonų miestelio link Liukonių kaimo. Buvo labai džiugu, jog atsirado daug savanorių, norinčių dalyvauti pirmąjame projekto „Bendravimas – mūsų stiprybė“ renginyje. Jo metu mūsų laukė istoriniai paminklai: Liukonių kryžius, mitologiniai akmenys, Turko kapas. Aplink kryžių tvarkėme aplinką, taisėme suoliukus bei informacinį užrašą, perklojome takelio plyteles, iškirtome medžių atžalas.

Vėliau keliavome link Turko kapo. Ten mokytojas Sigitas Miknevičius papasakojo įdomią istoriją apie kapo atsiradimą. Išklausę istoriją, sugrėbėme aplink kapą esančius lapus. Taip pat nusprendėme, jog apie šį kapą pranešime Turkijos ambasadai.

Darbine nuotaika užsikrėtė ir mūsų skrandžiai. Pabaigę darbus, skanavome ant laužo keptomis dešrelėmis prie Širvintos upės. Vėliau mūsų laukė tinklinio varžybos ir įvairiausi lauko žaidimai. Keliaudami atgal, aptarėme darbo rezultatus ir likome jais labai patenkinti.

Dėkojame mokytojui Sigitui Miknevičiui už suteiktą galimybę pabūti gamtoje kartu su gera draugų kompanija ir puikiai bei turiningai praleistą laiką.

Gintarė Bartkevičiūtė,
12 klasės mokinė