Tarptautinis eTwinning projektas

eTwinningLogoFlat

Šiais metais mokykla pradėjo vykdyti eTwinning projektą „Being a teenager and a secondary school pupil in Europe today“ ( „Europos paauglys ir mokinys šiandien“). eTwinning – tai elektroninis Europos mokyklų bendradarbiavimas. Ši programa skatina mokyklų bendradarbiavimą Europoje naudojantis informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis, teikdama paramą, įrankius ir paslaugas, kad mokyklos galėtų lengviau užmegzti ilgalaikes ir trumpalaikes partnerystes bet kuria tema.

Kadangi projektas integruotas į anglų kalbą, buvo ieškoma partnerių su kuriais galėtume bendrauti ir bendradarbiauti anglų kalba. Projektas „Being a teenager and a secondary school pupil in Europe today“ jungia 9 mokyklas iš Lietuvos, Čekijos, Ispanijos, Prancūzijos, Graikijos, Lenkijos, Islandijos, Norvegijos, Turkijos. Projekto veikla – lyg virtuali kelionė po šias šalis, miestus, mokyklas. Projekto veikloje dalyvauja 10 mūsų mokyklos mokinių iš 7-9 klasių, kurie yra pasiryžę papasakoti apie šiandienos paauglį ir mokinį Lietuvoje, pristatyti savo šeimas, pomėgius, veiklą mokykloje ir laisvalaikio metu, o taip pat papasakoti apie mokyklą, miestelį bei Lietuvą. Projekto pradžioje mokiniai, naudodamiesi informacinėmis technologijomis, kūrė skaidres, kuriose pasakojo apie save, savo šeimą, pomėgius ir talpino jas virtualioje klasėje TwinSpace. Tą patį darė ir projekto partneriai. Tokiu būdu mokiniai susipažino tarpusavyje. Toliau laukia skaidrių, filmukų kūrimas apie mokyklą, miestelį, įvairią veiklą mokykloje. Tad darbas tęsiasi.

Jūratė Balukevičienė,
anglų kalbos mokytoja metodininkė