Mokykloje apie …..AIDS

Gruodžio 1 d. pasaulyje minima AIDS diena. Tai tik nedaugelis faktų, kurie byloja, jog ši liga lyg nesibaigiantis „šaltasis karas“, kuriame dalyvauja žmonės : „Virusas pirmą kartą aptiktas 1980 m. Kalifornijoje. JAV pripažino „AIDS“ kaip ligą 1981-aisiais, po to kai grupelė iki tol sveikų jaunų vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, mirė nuo plaučių uždegimo, kuris, kaip  vėliau paaiškėjo, išsivystė dėl imuninės sistemos pažeidimų.“

„Kiekvienais metais pasaulyje ŽIV infekcija diagnozuojama daugiau nei 2 mln. gyventojų (iš jų daugiau nei 200 tūkst. vaikų), iki 2 mln. žmonių kasmet miršta dėl viruso sukelto įgyto imunodeficito sindromo – AIDS. Skaičiuojama, kad 2013 m. iš viso pasaulyje su ŽIV gyveno 35 mln. žmonių.“

„Lietuvoje pirmasis užsikrėtęs ŽIV, buvo jūreivis iš Klaipėdos 1988 m. Tuomet Lietuvoje dar nebuvo įmanoma atlikti tikslių laboratorinių tyrimų ŽIV infekcijai nustatyti, todėl ligonio kraujo mėginys buvo pasiųstas tirti į Maskvos Virusologijos institutą, kur ir paaiškėjo, kad žmogus tikrai užsikrėtęs ŽIV.“

Pamokų metų užsimename, jog yra tokia liga, kuria gali sirgti kiekvienas žmogus, paminime kaip galima užsikrėsti, tačiau plačiau ir nuodugniau pasiaiškinome viktorinoje – proto mūšyje „Kas įveiks žmoniją?“. 9-12 klasių mokiniai suglumę žiūrėjo į nuotraukas, klausimus, kurie buvo pateikti viktorinos metu. Suglumę, nes sergančiųjų skaičiai didėja kiekvienais metais. Manau, jog viktorinoje mokiniai galėjo pareikšti savo nuomonę , parodyti  išprūsimą, na ir aišku pakovoti tarp klasių.