Konkursas buvusiai Širvintų r. Gelvonų vidurinės mokyklos mokinei Rokhl Jafaitei atminti

Konkurso tema – Iš vaiko į suaugusiuosius Gelvonuose (arba Širvintose) tarpukariu, sovietmečiu ir šiandien

Konkurso dalyviai – 5-8 ir 9-12 klasės mokiniai.

Konkursas vyks nuo 2014 m. gruodžio 1 d. iki 2015 m. vasario 28 d.

Prizai:

* jaunesnio amžiaus grupės (iš 5-8 klasės) pirmos vietos laimėtojas bus apdovanotas išvyka į kino filmą ir pramoga, o vyresnio amžiaus grupės (iš 9-12 klasės) – planšete;

* antros ir trečios vietos laimėtojai bus apdovanoti diplomais.

Darbo forma – rašinys.

Reikalavimas darbams – apibūdinti tipišką jaunuolio ar jaunuolės dieną Gelvonų ar Širvintų mokykloje tarpukariu ir/arba sovietmečiu bei palyginti tai su šiandiena.

Galima vadovautis šiais pasiūlymais arba klausimais (bet nebūtinai!):

1.  Mokykloje esančiuose istoriniuose mokinių sąrašuose suraskite bendraamžį (-ę) ir apibūdinkite vieną dieną iš jo (jos) gyvenimo. Kaip tos augimo ir tapsmo  suaugusiaisiais patirtys skiriasi nuo to, kaip vaikai ir jaunuoliai gyvena šiandien?

2. Ką mokinys Gelvonuose ar Širvintose sužinotų apie pasaulį tarpukariu? Ko jie išmoktų sovietmečiu? Ko jie mokosi dabar?

3. Ar visi vaikai tuomet ėjo į mokyklą?

4. Kokia mokykla ir mokytojai buvo tais laikais/

5. Kokių tautybių žmonės gyveno Gelvonuose / Širvintose tuomet ir dabar? Kaip jie sugyveno?

6. Kokį darbą dirbdavo mokiniai, kai baigdavo mokyklą? Ką veikdavo tie, kurie jos nebaigdavo? Ar buvo tokių, kurie niekada nelankė mokyklos? Kokį darbą jie dirbdavo?

7. Kaip susiklostydavo jų gyvenimas tais laikais (tarpukariu, sovietmečiu) palyginus su šiandiena?

8. Rašinį galima papildyti istoriniais šaltiniais, tekstais, audio / vizualia medžiaga.

KVIEČIAME DALYVAUTI!