Sausio 13-osios minėjimas Širvintų r. Gelvonų vidurinėje mokykloje

Praėjo 25-eri metai nuo Loretos Asanavičiūtės klausimo: „Daktare, ar aš dar gyvensiu?“ Prieš 25-erius metus žodžiais: „Nieko man neatsitiks…“, nerimaujančią žmoną guodė Virginijus Druskis, Sausio 13-osios naktį išbėgdamas iš namų televizijos bokšto link. Negera nuojauta ir žinia prieš 25-erius metus aplankė 14-likos žuvusiųjų artimuosius.

Žuvusiesiems atminti mokykla dalyvauja pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Akcijos metu mokiniai ir mokytojai tradiciškai ankstų rytą uždega žvakeles ir, užgesinę šviesas, mintimis apmąsto tragiškus įvykius. Šiais metais taip pat uždegtos žvakeles ir į atlapus prisisegtos Sausio 13-osios simboliu tapusios neužmirštuolės.

Po keturių pamokų mokiniai rinkosi mokyklos fojė, kur vyko Sausio 13-osios minėjimas. Renginio vedėja Brigita Samušytė (12 klasės mokinė) pakvietė sugiedoti Lietuvos himną, skaitė liudininkų prisiminimus. Vėliau mokiniai ir mokytojai, grojant Bethoveno simfonijai, stebėjo akimirkas iš 1991 m. sausio įvykių, prisiminė žuvusiųjų, kuriuos pagerbė tylos minute, vardus ir pavardes. Laurynas Liuiza (12 klasės mokinys), Emilija Mikučionytė (8 klasės mokinė), Emilija Švedaitė (6 klasės mokinė), Deividas Verkauskas (6 klasės mokinys), Adomas Vaitonis (6 klasės mokinys) deklamavo eilėraščius, 9 klasės mokinė Evelina Dindaitė skaitė savos kūrybos eilėraščius. Po gražių posmų apie Sausio 13-osios įvykių svarbą mums ir mūsų tolimesnei ateičiai kalbėjo mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Jūratė Stankevičienė. Ji taip pat įteikė padėkas ir knygas mokiniams, kurių darbai piešinių konkurse „Piešiu Laisvę“, skirtame Laisvės gynėjų dienai paminėti, pripažinti geriausiais. Padėka įteikta ir E. Dindaitei už eilėraščius ir jų iliustracijas, skirtas Sausio 13-ajai atminti.

Po iškilmingos minėjimo dalies, visi rinkosi mokyklos kieme, kur prie laužo dainuotos dainos ir gerta arbata, kalbėtasi.

Jurgita Striškienė ir Daiva Taučiuvienė,
Širvintų r. Gelvonų vidurinė mokykla