Geografijos pamoka kitaip

Tapo tradicija geografijos pamokas vesti netradicinėje aplinkoje. Šį kartą išvykome į Asvejos regioninį parką Molėtų rajone. 6 – 7 klasės mokiniams vyko kūrybinė pamoka, integruota su geologija ir įvairiais bendrojo lavinimo mokykloje dėstomais dalykais. Mokiniai turėjo progos pamatyti gyvai ilgiausią Asvejos ežerą, pabendrauti su vietiniais žvejais, kurie tuo metu žvejojo ant gerai žinomo medinio Dubingių tilto, nutiesto per Asvejos ežerą. Aplankė Dubingių piliavietę, kuri įtraukta į archeologinių vietų sąrašą. Aplankėme Dubingių miestelį, kuris siejamas su garsiais Radvilų giminės atstovais. Apžiūrėjome naujai statomą bažnyčią, sužinojome, kas šios bažnyčios projekto autorius. Vykome Asvejos pakrante maždaug 10 km. Pėsčiomis teko eiti pusė kelio, bet nesigailėjome. Aplankę Žalktynės įlanką pasidžiaugėme, kad šiame gamtos prieglobstyje pamatėme labai gražių kraštovaizdžių, nuostabius rudenėjančius miškus. Geografijos apibendrinamoji pamoka vyko užkopus ant Dubingių piliakalnio. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, tarpusavyje varžėsi 6 ir 7 klasės mokiniai. Mums netradicinėje pamokoje ir kelionėje talkininkavo bei ruošė užduotis 9 klasės mokiniai Rita Jatkauskaitė ir Viktoras Juzėnas. Netradicinei veiklai turime pritarimą iš mokyklos administracijos, kuri skatina taikyti naujoves, todėl ir vedame pamokas kitaip. Mokinių nuotraukos liudija apie naujomis žiniomis praturtintą geografijos pamoką.

Geografijos mokytoja Danguolė Savickienė