Integruota lietuvių kalbos ir matematikos pamoka, skirta paminėti Lietuvių kalbos kultūros metus

2017-uosius Seimas paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais, o matematika -neatsiejama nuo lietuvių kalbos. Matematikos mokytoja Lina Jakštienė ir lietuvių kalbos mokytoja Jurgita Striškienė vasario 27 d. organizavo ekskursiją į Lietuvių kalbos institutą. Ekskursijos tikslas – parodyti mokiniams tarpdalykinį mokomųjų dalykų ryšį, ugdyti domėjimąsi lietuvių kalba kaip viena svarbiausių nacionalinės tapatybės ir pilietiškumo  sąlygų. Institute 7-8 klasių mokiniai aplankė unikalų Kalbos muziejų, kuriame turėjo galimybę apžiūrėti archyvinius dokumentus, kalbininkų asmeninius daiktus, kitą autentišką intriguojančią medžiagą, elektronines vartykles su išsamia informacija apie įvairias kalbotyros sritis: kalbos istoriją, dialektologiją, leksikografiją, kalbų kontaktų tyrimus, raštijos istoriją, terminologiją, dabartinę vartoseną, kalbotyros istoriją, lietuvių gestų kalbą ir kt., išbandyti kompiuterinius kalbos žaidimus, tarmių karaokė, patrauklias  kompiuterines  knygas, kalbos žaislus – unikalius eksponatus, kurie leidžia kalbą liesti rankomis.

Lina Jakštienė ir Jurgita Striškienė