Žiema, žiema bėk iš kiemo… Užgavėnių šventė Gelvonų gimnazijoje

Paskutinę žiemos dieną pati gamta, nepašykštėjusi gero oro, sukvietė Gelvonų gimnazijos pačius mažiausius ugdytinius į žiemos palydas – Užgavėnes. Į mokyklos kiemelį rinkosi patys mažiausi ir aktyviausi mokyklos mokinukai bei jų mokytojos. Su pakilia nuotaika išsirikiavo mokyklos darželinukai su auklėtoja Edita Sėjūniene ir padėjėja Ramune Rutkauskiene, smagiai nusiteikę būriavosi priešmokyklinės ir mišriosios grupės vaikučiai su savo mokytoja Regina Miknevičiene. Spalvingom kaukėm pasidabinę rikiavosi mokyklos pradinukai su savo mokytojomis Violeta Grudzinskaite ir Audrone Dabravolskiene. Šventę organizavo ir vedė mokyklos 10 klasės mokinės Evelina Dindaitė ir Karolina Prus, kurios trumpai papasakojo šventės dalyviams apie Užgavėnių šventę, jos tradicijas mūsų krašte. Netrukus po įžanginės šventės dalies pasirodė vaikų laukiamiausi šventės veikėjai Kanapinis ir Lašininis, kurie visus nuteikė dar linksmiau. Šventės dalyviai stebėjo šių veikėjų dvikovą spėliodami, kas gi nugalės, o nugalėjo Kanapinis, kuris simbolizuoja ateinantį pavasarį. Auklėtiniai ir mokiniai smagiai šoko, linksminosi drauge su šventės personažais, kurie po Morės sudeginimo visus vaikučius vaišino labai gardžiais blynais. Mokinius linksmino, mokė Užgavėnių ratelį Gelvonų gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja Audronė Dabravolskienė.