Akcija „Draugauju aš, draugauk ir tu“

Kaip ir kasmet, aktyviai įsitraukėme į Veiksmo savaitę be patyčių, kurią organizavo gimnazijos Vaiko gerovės komisija. Šia iniciatyva siekiame suburti mokinius ir suaugusiuosius, kurie neabejingi vaikų problemoms, bendram darbui. Gimnazijoje buvo organizuojami užsiėmimai, klasės valandėlės, piešinių paroda, renginiai ir veiklos, kurios skatina draugiškus ir pagarbius santykius.

Įvyko susitikimas su Širvintų r. policijos bendruomenės pareigūnėmis. Policijos bendruomenės pareigūnės Ginta Čepienė, Olesia Fedotova ir policijos rėmėja Gerda Šalkauskaitė kalbėjo su mokiniais apie tai, kas yra patyčios, kokios gali būti jų formos. Aptarė su mokiniais vietas, kuriose dažniausiai vyksta patyčios, kokiu metu. Įvardijo patyčių priežastis, pateikė skriaudžiamų mokinių ir skriaudėjų psichologines charakteristikas. Mokiniams buvo pateiktos rekomendacijos ką daryti, kaip elgtis patyčių situacijoje arba tai pastebėjus.

Kaip jau tapo  tradicija, mūsų mokyklos aštuntokai vedė renginį 5-8 klasių mokiniams. 8 klasės mokinė Emilija Mikučionytė paruošė ir pristatė skaidres „Patyčios internete“. Taip pat vyko darbas grupelėse, kuriose mokiniai  atsakinėjo į klausimus, diskutavo, bendravo. Po diskusijų tęsėme „Vaikų linijos“ filmuko (su Donatu Mantvydu) peržiūrą ir aptarimą „Nelauk, kol sunkumai užaugs. Papasakok.“ Mokytoja Lina Jakštienė ir socialinė pedagogė Anfija Bartkevičienė apibendrino diskusiją. Jos pabrėžė, kad pagalbos kreipimasis nėra silpnumo ženklas. Kad pasidalinti savo sunkumais, jausmais dažnai prireikia nemažai drąsos. Patarė mokiniams, kur reikia kreiptis ir nelaukti, kol situacija taps dar sudėtingesnė. Po diskusijos mokiniai papuošė medelį lapeliais, kuriuose surašė gražius žodžius ir savo mintis. Renginį baigėme draugiškumo žaidimu kiemelyje, o Draugystės šypsena, kurios negailėjome vieni kitiems, šviečiant saulytei vainikavo renginį.

Lina Jakštienė ir Anfija Bartkevičienė