Europos kalbų diena gimnazijoje

Rugsėjo 26 dieną visi europiečiai švenčia Europos kalbų dieną, kurios tikslas puoselėti kalbų ir kultūrų įvairovę bei skatinti mokytis įvairių kalbų, kurios praturtina gyvenimą ir suteikia naujų idėjų. Gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo integruotoje anglų – rusų – lietuvių kalbų viktorinoje, kurioje klausimus reikėjo perskaityti būtent tomis kalbomis.  Gimnazistams teko prisiminti ne tik anglų, rusų abėcėles, bet ir pasukti galvą, atsakant į klausimus apie lietuvių kalbos abėcėlę ir jos autorių bei prisiminti patarles, kalbų šeimas ir kitus įdomius faktus apie kalbas. Visoms klasėms atsakius į viktorinos klausimus, paaiškėjo, kad geriausi kalbų žinovai yra IVg klasės komanda, teisingai atsakiusi į 9 iš 12 klausimų, antroje vietoje liko IIIg klasės gimnazistai, o trečioji vieta atiteko jauniausiems viktorinos dalyviams – 7 klasės mokiniams. Pasibaigus viktorinos klausimams, mokiniai rašė sveikinimus ir linkėjimus angliškai, rusiškai, lietuviškai, taip pat ir kitomis Europos kalbomis. Visą renginio veiklą vainikavo spalvingas dviratis, kviesdamas į kelionę po Europą, nes kalbos ne tik suvienija žmones, bet ir atveria kelius į platųjį pasaulį.

Jūratė Balukevičienė,

anglų k. mokytoja metodininkė