Europos Sporto savaitė gimnazijoje

Mėgsti bėgioti, žaisti krepšinį, o gal stalo tenisą? Nuo rugsėjo 23 iki 30 dienos visi norintys galėjo dalyvauti Europos Sporto savaitėje  – Būk aktyvus! Žinoma, tokios progos nepraleidome ir mes, Erasmus+ projekto FairPlay4EU dalyviai. Ši savaitė buvo puiki pradžia pradėti vykdyti antrųjų projekto metų veiklas. Po vasaros atostogų grįžę projekto dalyviai buvo kupini jėgų ir pasiryžimo vėl sportuoti, kurti, keliauti.

Pirmiausia atidavėm duoklę futbolui. Kiek išdrąsėjom ir nusprendėm surengti futbolo varžybas už rajono ribų. Tad į Maišiagaloje vykusį Erasmus+/FairPlay4EU futbolo turnyrą sugužėjo jaunieji futbolininkai iš Širvintų sporto mokyklos (treneris Vytautas Skirmantas), Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos (kūno kultūros mokytojas Viačeslav Verbovik), Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos ir Gelvonų gimnazijos (kūno kultūros mokytojas Žilvinas Žygė). Keturias valandas aikštėje virė atkakli kova. 8-9 klasių mokiniai, palaikomi sirgalių, demonstravo gražų žaidimą, rodė pagarbą vieni kitiems, laikėsi garbingo žaidimo taisyklių. Po įtemptų kovų I vietą iškovojo jaunieji Maišiagalos LDK Algirdo gimnazijos futbolininkai (mokyt. Ž.Žygė), antroje vietoje liko Maišiagalos kun. J.Obrembskio gimnazijos sportininkai, treti – Širvintų sporto mokyklos jaunieji futbolininkai. Turnyro organizatoriai gelvoniškiai liko ketvirti. Visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais, diplomais bei rėmėjų  Hörmann Lietuva atminimo dovanėlėmis.

Kaip žinia, futbolas nėra pati mėgiamiausia sporto šaka mūsų gimnazijoje, tačiau ir kitas surengtas turnyras buvo ne krepšinio. Naudodamiesi “bobų vasaros” teikiama šiluma, Širvintų paplūdimyje surengėme paplūdimio tinklinio varžybas, kuriose vėl aktyviai dalyvavo projekto dalyviai. Mokytojas Ž.Žygė trumpai supažindino mokinius su žaidimu, taisyklėmis, na, o mokiniai, pasiskirstę į komandas, pradėjo atkaklias kovas dėl nugalėtojų vardo. Visos rungtynės buvo atkaklios, azartiškos, netrūko aistrų ir nepasitenkinimo šūksnių po padarytų klaidų. Visgi stipriausia tapo “Baltų Žirgų” komanda, kurioje žaidė Deividas Verkauskas, Kipras Mockus, Paulius Vaicekauskas ir Karolis Kudelis. II vietą užėmė komanda “Levata”, savo sudėtyje turėjusi dvi mergaites Livetą Jatkauskaitę ir Emiliją Mikučionytę. Taip pat žaidė Ignas Gezevičius ir Lukas Radzevičius. Trečioje liko – “Stulpų” jaunieji tinklininkai, tai Dignė Žilinskaitė, Arūras Grinevičius, Audrius Motiejūnas ir Vigmantas Kanopkinas. Ketvirti – “Velniai” ir Darius Sapitavičius, Darius Kanopkinas, Edvinas Amulis bei Gytis Čiesiūnas. Visi sportininkai buvo apdovanoti diplomais ir padėkomis bei saldžiosiomis dovanėlėmis.

Tuo “Būk aktyvus!” savaitė nesibaigė. Kadangi trečiasis partnerių susitikimas vyks Sicilijoje, Italijoje, tad mokiniai domėjosi kokios sporto šakos yra populiariausios šioje šalyje, kokie sportininkai ir komandos garsina šalį Europoje ir pasaulyje. Surinkta daug informacijos ir buvo nuspręsta sudaryti TOP 10 sporto šakų Italijoje. Čia daugiausiai pasidarbavo Liveta Jatkauskaitė, Raminta Žukauskaitė ir Luka Ragauskaitė, mokinės, kurios atstovaus mūsų gimnaziją spalio 8-14 dienomis vyksiančiame susitikime Priolo Gargallo mieste Italijoje.

Jūratė Balukevičienė,

projekto koordinatorė,