Netradicinės pamokos Čiobiškyje

Mokslo metai eina į pabaigą, mokiniams vis sunkiau išsėdėti klasėse, tad ir mokytojams tenka pasukti galvas, kaip išlaikyti mokinius mokykloje ir pamokas tenka vesti kitaip. Vadovaudamiesi posakiu: „Geriau kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti“, mokytojų Kęstučio Stankevičiaus ir Jūratės Balukevičienės lydimi, aštuntokai bei devintokai, prigriebę dar keletą šeštokų penktadienį išsiruošė pas Čiobiškyje gyvenančius Povilą ir Liudmilą Malinauskus – Lietuvoje garsėjančius menininkus –  tautodailininką, medžio drožėją ir lietuviško kulinarinio paveldo puoselėtoją. Jau kelerius metus Malinauskai kuria savo skulptūrų parką. Beveik pusšimtis didesnių ar mažesnių skulptūrų vilioja, kviečia užeiti. „Malinauskų taku“ pavadinto parko ekspozicija užima nemažą plotą, čia galima pamatyti ir rūpintojėlių, ir lietuvių pasakų herojų, ir lankytojų pramogoms skirtų medžio ekspozicijų, kurios ypač sudomino mokinius. Mokiniai lankėsi medžio dirbtuvėse, kalvėje, domėjosi kokiais įrankiais ir įrengimais yra dirbama, daug įdomybių pamatė namelyje-parodų galerijoje, merginos apžiūrėjo ir miniatiūrinę L. Malinauskienės kepyklėlę „Riešutėlis“, kurioje šeimininkė kepė keksiukus, kuriais po to visi draugiškai pasivaišinome. Sumaniai tilteliu su miniatiūrinėmis koplytėlėmis ir milžinišku voru „įrėmintoje“ baloje, kurioje auga vandens lelijos, pašėrę spalvingus karosus ir padėkoję už malonų priėmimą, atsisveikinome su svetingais šeimininkais ir patraukėme Čiobiškio urvo link. Jis yra unikalus tuo, kad tai vienintelis Lietuvoje kvartero, maždaug prieš 1,8 mln. metų prasidėjusio geologinio periodo, dariniuose. Urvas susidaręs tekančio mažo Rynos upeliuko suformuotos griovos šlaite. Jo ilgis 9 metrai, aukštis iš pradžių siekia pusantro metro, o einant gilyn visiškai sumažėja. Urvas turi du viduje susisiekiančius įėjimus, jame yra daug mažų atšakų. Pasakojama, kad vietiniai jaunuoliai urve slėpdavosi nuo karo prievolės arba skirdavo pasimatymus drąsioms merginoms.

Laikas prabėgo greitai, o ir visų keliavusiųjų nuotaikos buvo puikios. Kitą savaitę laukia dar daugiau įdomių veiklų ir tokių netradicinių pamokų.