Pamokos kitaip: aplankytas Ukmergės kraštotyros muziejus

Mūsų gimnazijos mokiniai jau yra pripratę prie pamokų, kurios vyksta netradicinėse erdvėse. Tad ir balandžio 28 dieną 7 ir 11 klasės mokiniai dalyvavo istorijos pamokoje, kuri vyko Ukmergės kraštotyros muziejuje.

Muziejus pristato krašto istorijos chronologiją. Mokiniai, gido pagalba, susipažino su Ukmergės piliakalniais, pilkapiais, senkapiais, „prisilietė“ prie akmens, geležies amžiaus bendruomenių gyvensenos ypatumų, galėjo apžiūrėti įvairių radinių. Apžiūrėdami etnografijos ekspoziciją, klausėsi  pasakojimo apie nagingus, išradingus ir dvasingus Ukmergės krašto žmones. Mokinius sudomino XVIII – XIX a. baldai, indai, aksesuarai, meno dirbiniai, menantys miestietišką bei dvaro kultūrą. Muziejaus ekspozicijose pristatomas spaudos draudimo laikotarpis, slaptos mokyklos, atsispindi Nepriklausomybės laikotarpis, prasidėjęs ir pasibaigęs su prezidentu Antanu Smetona. Mokiniai rado informacijos apie miesto tarpukario pramonę, švietimą, buitį, visuomenines organizacijas, taip pat Ukmergės žydų bendruomenę, rezistencines kovas ir tremtį, susidomėję apžiūrėjo ekspozicijas, skirtas sovietmečio ir Nepriklausomybės atgavimo laikotarpiui.

Ekskursijos pabaigoje miesto panorama pasigrožėjo pakilę į senąjį gaisrinės bokštą. Laikas, praleistas muziejuje, neprailgo, o įgytas žinias mokiniai tikisi panaudoti istorijos pamokų metu.

Jūratė Garnienė,
11 klasės auklėtoja