Pamokų laikas:

  1. 8.30-9.15,
  2. 9.25-10.10,
  3. 10.20-11.05,
  4. 11.25-12.10,
  5. 12.25-13.10,
  6. 13.15-14.00,
  7. 14.05-14.50.

Pamokų tvarkaraščiai

Mes naudojame

Mus rasite

Pasitikdami Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį domimės Lietuvos istorija

2017 m. spalio 25 dienos pamokos 8 ir 7  Gelvonų gimnazijos klasių mokiniams vyko netradicinėje aplinkoje.  Mes, dailės vyresnioji mokytoja Birutė Juzėnienė ir rusų kalbos vyresnioji mokytoja Jūratė Stankevičienė, pabandėme sudominti mokinius rusų kalba, daile ir istorija šiuolaikinėmis, įspūdingomis priemonėmis, todėl išvykome į Lietuvos sostinę.

Atvykę į vietą, vaikščiojome po Vilniaus senamiestį, sustodavome prie žymesnių architektūros ir turinčių sąsajų su rusų kalbos pamokų metu nagrinėjamais tekstais paminklų. Tai buvo savotiškas iššūkis mokiniams. Šioje ekskursijos dalyje buvo svarbios ir žinios, įgytos dailės pamokų metu.  Reikėjo įsisavinti informaciją, ją perpasakoti kitiems. Mokiniai stebėjo ir grožėjosi senamiesčio architektūra aplankytais objektais.

Išalkę,  paragavome Vilniaus skanėstų – sūrainių. To juk kaime irgi negausi.

 „Sustiprinkim meilę Lietuvai technologijų pagalba“- kvietė Telia Vilniaus  istorijos Nemuziejus, kuriame daugiasluoksnės kompiuterinės grafikos, lazerių ir projekcijų pagalba  atkurta 700 metų  istorija.  Svarbi mūsų tautos, mūsų sostinės  istorija papasakota vaizdiniais. Mokiniams buvo įdomi aplinka ir  galimybė dalyvauti istorijos pamokoje tokiomis aplinkybėmis. Specialios ausinės leidžia pasirinkti norimą kalbą ir įgarsintos istorijos klausytis mokinių labiau mėgstamo dainininko M. Mikutavičiaus balsu, o mokytojų –  aktoriaus G. Arbačiausko.

Per 15 minučių trunkantį istorijos seansą susipažinome su 18 kertinių istorijos momentų, atrinktų žymiausio Lietuvos istoriko Alfredo Bumblausko, kurie formavo šiandieninį Vilniaus miesto veidą. Tarp jų – Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija, barokinis miesto žydėjimas, Napoleono kariuomenės traukimasis, garsūs Vilniaus menininkai ir laisvės atgavimas. 

Pabuvojome ir VR akinių salėje, kur virtualios realybės erdvėje galėjome patys dalyvauti įvykių sūkuryje. Skridome, plaukėme, bėgiojome virtualių realybės akinių pagalba,  pažinome gražiausias Lietuvos vietoves  oro baliono skrydžio metu virš Vilniaus senamiesčio ir Trakų pilies, iš paukščio skrydžio pamatėme Kuršių neriją, Kernavę, Kadagių slėnį bei Ventės ragą. Telia Vilniaus istorijos Nemuziejuje   pasivaikščiojome po Vilniaus  Didžiąją Sinagogą. Tai reikšmingiausias žydų kultūros objektas, kuris sugriautas 1957 metais. Nepatikėsite, kokio įspūdingo dydžio buvo Sinagoga. Keliavome jos koridoriais, skridome virš kiemų, užėjome į jos vidų ir pamatėme viską iš arti.  

Nemuziejuje  istorija nesislepia už stiklo, čia svarbiausi istoriniai įvykiai palieka įspūdį ir ilgam išlieka atmintyje. Tai modernia forma papasakota istorija, kartu tai ir kitokia istorijos, dailės pamoka vaikams.

Širvintų r. Gelvonų gimnazijos

dailės vyresnioji mokytoja B. Juzėnienė