Problemos mokykloje. Kaip padėti vaikui?

Mokinių destruktyvaus elgesio apraiškos yra visose šalies mokyklose. Tai yra neišvengiama ir auganti problema. Nesutramdomas vaikas klasėje daugeliui tampa rakštimi, o rasti išeitį sunku. Tad nenuostabu, kad dažniausiai ieškoma lengviausio kelio – kaip padaryti, kad tokio vaiko klasėje neliktų. Mūsų gimnazijoje taip pat yra mokinių, kurių elgesys kelia problemų ne tik mokytojams, klasės draugams, bet ir gimnazijos administracijai. Tačiau mes nesirenkame to lengviausio kelio, o stengiamės jiems padėti, bendraudami su tėvais, bendradarbiaudami su kitomis vaiko gerovės tarnybomis, teikdami psichologinę ir socialinę pagalbą, ieškodami įvairiausių metodų bei veiksmų, kurie būtų paveikūs ir priverstų mokinius susimąstyti, pakeisti savo elgesį. Ši veikla atneša naudą tik daliai bendruomenės, o žvelgiant iš visos gimnazijos pozicijos, yra mažai efektyvi. Matydama tai, gimnazijos direktorė Sondra Bartulienė kartu su visa gimnazijos bendruomene pakvietė dalykiniam susitikimui – diskusijai institucijų atstovus, į kurias dažniausiai yra kreipiamasi pagalbos. Vasario 21 d. susitikime dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėja, Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro vadovė, Krizių ir pagalbos teikimo padalinio darbuotojos, Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovės, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė ir Širvintų rajono Policijos komisariato atstovai. Susitikimo metu svečiai pristatė savo institucijų funkcijas ir veiklas. Nagrinėjant konkrečius atvejus, buvo aiškinamasi, ką dar galima padaryti ir kokios dar yra priemonės, kurios būtų veiksmingos ir padėtų įveikti iškilusias problemas. Diskutuojant paaiškėjo, kad visos tarnybos atlieka savo darbą, tačiau atkreipėme dėmesį, kad tėvų požiūris į savo vaiko problemą yra minimalus. Diskusijos pabaigoje prieita išvados, kad norint tikėtis sėkmės, būtina panaudoti priemonių komplektą išnaudojant visų bendruomenės narių bei socialinių partnerių galimybes, sukuriant preventyvią ugdymo ir socializacijos sistemą. Gimnazijos bendruomenė tikisi tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo ir konkrečios pagalbos sprendžiant iškilusias problemas.

2024-02-21