Rekomendacijos

Mokiniams

1 Pasitikrinkite savo elektroninį paštą ir prisijungimą prie dienyno – per šiuos ryšio kanalus gausite visą reikalingą nuotoliniam mokymuisi informaciją.

2. Gavę elektroninį laišką, būtinai atsakykite: „Gavau“. Taip siuntėjas žinos, kad informacija jus pasiekė.

3. Kurdami paskyras ir prisijungimo vardus, naudokite savo vardą, pavardę, kad būtumėt atpažįstami ir mokytojui nereikėtų spėlioti, kas prisijungė.

4. Visur, kur reikia, stenkitės jungtis naudodami savo, o ne tėvų paskyras, nes galite dalies informacijos nematyti.

5. Pasiruoškite savo darbo vietą ir priemones: vadovėlius, sąsiuvinius, kompiuterį ar telefoną su interneto ryšiu.

6. Laikykitės dienotvarkės: iki 9.00 val. jau turite būti savo darbo vietoje, privalote peržiūrėti mokytojų įkeltas tos dienos užduotis, pradėkite planuoti savo dienos darbą.

7. Jei turite brolių ar sesių, labai svarbu, kad netrukdytumėte jiems mokytis, draugiškai susitarkit dėl naudojimosi kompiuteriu.

8. Tarp pamokų darykite pertraukas: jei geras oras, apibėkite aplink namus J, suvalgykite ką nors, pailsėkite.

9. Dienos pabaigoje aptarkite tai, ko mokėtės su tėvais, globėjais, močiutėmis (kas pavyko, kas nelabai sekėsi ir kas galėtų padėti).

10. Nebijokite klausti.

Tėvams

1. Namuose parenkite vaikui mokymosi erdvę: paruoškite stalą, ant kurio jis tvarkingai susidės vadovėlius, sąsiuvinius ir kitas mokymuisi reikalingas priemones. Labai svarbu, kad mokymasis nevyktų lovoje ar žiūrint televiziją.

2. Siūloma, kad kambaryje būtų laikrodis, taip vaikas žinos, kiek laiko skirti pamokai.

3. Skatinkite vaiką laikytis dienotvarkės: jis turėtų keltis tokiu laiku, kad papusryčiavęs ir iki 9.00 val. jau galėtų pradėti planuoti savo dienos darbą (vaizdo transliacijas, savarankišką mokymąsi, konsultacijas). Tarp skirtingų pamokų privalo daryti pertraukas.

4. Pratinkite vaikus susitvarkyti savo darbo vietą, mokykite netrukdyti šalia besimokantiems broliams ar seserims.

5. Jei tėvai nori palaikyti aukštą savo vaikų mokymosi motyvaciją, rekomenduojama kartu su vaiku aptarti nuveiktus darbus ir dienos pasiekimus.

2020-03-26