Vasaris – sveikatos mėnuo

Žmogus, kurio sode auga šalavijas, ramunėlės, medetkos, prieskoninės daržovės, gyvens 100 metų. O kodėl? Todėl, kad puoselėdamas savomis rankomis užaugintas vaistažoles, jis įgauna atsparumą ne tik ligoms, bet ir nemaloniems jausmams.

Vasaris – paskutinis žiemos mėnuo, o po jo keliauja ilgai lauktas pavasaris, kuris atneša mums ne tik šilumą, bet ir puokštę ligų. Mokykloje tradicija tapo sveikatos mėnesio paminėjimas. Ne išimtis ir šie metai. Turėjome daug veiklos, kurią galėjome pastebėti pamokų metu. Biologijos pamokose 5-8, 9-11 klasių mokiniams vesta viktorina „Sveikatos ABC“. Klausimai – iš visur ir apie viską: kaip mokiniai žiūri TV laidas, kiek skaito knygų, ar noriai dalyvauja pamokose ir girdi mokytojus. Taigi proto mūšį laimėjo 7 klasės mokiniai, antrąja vieta džiaugėsi šeštokai ir aštuntokai, o trečiąją vietą pelnė naujokai mūsų viktorinose – penkta klasė. Vyresniųjų grupėje pergalę išplėšė 11-okai, antrąją vietą laimėjo 10-okai, o 9-okai džiaugėsi trečiąja vieta. Asmeninėje rungtyje mokiniai spėjo klausimą. Kadangi buvo daug atsakymų, burtai lėmė, jog prizus laimėjo L. Ragauskaitė, A. Vaitonis, D. Jakštas, R. Jatkauskaitė, G. Sergelis, D. Babilaitė, L. Liuiza.

Dailės pamokų metu vyko logotipo „Arbatos puodelyje mūsų sveikata“ konkursas. Labai greitai išrinkome prizininkus. Jais tapo D. Smailys, T. Makauskas ir L. Ragauskaitė. Sveikiname.

Nors vasaris niūrus ir drėgnas mėnuo, bet sporto aikštelėje vyko tikros judriosios pertraukos. Krepšinis, kvadratas – pagrindinės sporto šakos, kuriomis domisi septintokai, šeštokai ir jaunesnės klasės. Gal todėl mažiausiai šie mokiniai sirgo, nes jie užsigrūdinę.

Penktokai šiemet dalyvauja respublikiniame konkurse „Sveikuoliai šaunuoliai 2016“. Mokiniai jau pateko į II etapą. I-ajame etape mokiniai nufilmavo sveiko maisto receptą ir nusiuntė į „Sveikatiados“ puslapį socialiniame puslapyje „Facebook“. Jie varžosi dėl prizo – visos klasės dalyvavimo sportinėje stovykloje.

Artėjant pavasariui sėkime gėles, auginkime daržoves, puoselėkime sodus ir būtinai prisiminkime prieskonius, kurie pagyvins mūsų pasaulį įvairiomis spalvomis. Tada mes tapsime geresni, švelnesni, supratingesni, gerbsime vienas kitą bei daugiau šypsosimės.

Biologijos mokytoja metodininkė Sondra Bartulienė