Prabangos ir elegancijos kelionė po dvarus

Tęsiame savo keliones po Širvintų rajoną.  5-9 klasių mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti Lapšių, Narvydiškių, Bartkuškio bei Šešuolėlių dvarus, kurie dvelkia prabanga ir didybe. Šeimininkai mums mielai leido apžiūrėti Lapšių dvaro rezidenciją. Įspūdingai atrodė viduryje kiemo augantis šimtametinis ąžuolas,  nuokalnė link Širvintos upės.

Svetingai mus pasitiko Narvydiškių dvaro savininkas. Jis papasakojo dvaro istoriją, paskatino vaikus apžiūrėti didelį parką, tvenkinyje besipliuškenančias žuvis. Erdvė, kuri supa dvarą, tiesiog užgniaužia kvapą. Taip ir norisi įsivaizduoti važiuojančias girgždančias karietas, pasipuošusias šiurenančiomis sukniomis ponias, elegantiškus vyrus, kurie lenkiasi prieš kiekvieną įeinantį į dvarą svečią. Man labai patiko šis dvaras, susižavėjau nuostabaus grožio prabangiais bijūnais.

Bartkuškio dvaras renovuojamas, tačiau mokiniai įžvelgė tam tikras architektūros detales. Dvaras įsikūręs šalia vandens telkinio, yra keli pastatai. Storos sienos mena, jog dvaras pastatytas labai seniai ir ten būta savų paslapčių.

Šešuolėlių dvaras, gražioji rezidencija, pulsavo turtingumu bei elegancija. Nuostabios apylinkės mena, jog čia gyveno tikri ponai, tarnai, arklidžių darbuotojai.

Mes su mokytoju Kęstučiu mokiniams norėjome parodyti, koks gražus Širvintų kraštas, kiek jame paslapčių, kiek daug gerų ir turtingų žmonių. Net nereikia keliauti į tolimesnius kraštus, siūlau apžiūrėti tai, ką mes turime savame rajone. Mokytojas Kęstutis – puikus kelionės gidas ir kompanionas. Jis papasakojo daug įdomybių, o mes dairėmės į visas puses, stengėmės kuo daugiau pamatyti. Ne visi mokiniai domėjosi istorija, tačiau daugelis ilgai prisimins kelionę po kelių šimtų metų istorinius laikus