Žemės diena gimnazijoje

Tapo ne tik populiaru minėti Žemės dieną, bet tiesiog privalu. Vis dažniau kalbame apie tokias žmoniją kankinančias problemas kaip globalinis atšilimas, vis aiškiau suprantame, kad šios problemos – tai mūsų visų netinkamo elgesio pasekmė. Mes kuriame gigantiškus pramoninius miestus, norime važinėti kiekvienas su automobiliu, nerūšiuoti atliekų, netaupyti elektros energijos ir t. t.  Šiais metais kovo 20 d. geografijos pamokas paskyrėme darbams, kurie turės visokeriopos reikšmės tiek vyresnių klasių mokiniams, tiek mažiesiems draugams – pradinukams. Devintokai paruošė konferencinę medžiagą ir pristatė ją 1 – 2 klasės mokiniams. Mokinukai klausėsi, diskutavo, atsakinėjo į klausimus. Taip pat pasakojo, kaip prisideda prie mūsų planetos išsaugojimo, kaip rūšiuoja buitines atliekas. Pažiūrėję filmuką, atsakė į klausimus. Dešimtokai paruošė taip pat įdomius darbus ir pristatė 6 klasės mokiniams, kurie klausė naujų lektorių susidomėję. Po pristatymų šeštokai paruošė kūrybinį darbą – žemei linkėjimus ir pasižadėjimus, kad ne tik žodžiu, bet ir darbais gražins mūsų Žemę. Geografijos pamokos neprailgo, o ir mokiniams teko galimybė realizuoti savo gebėjimus. Žemės dienos paminėjimo pabaigą vainikavo iškelti inkilai, kuriuos mokiniai pagamino patys. Kiti mokiniai žiūrėjo filmą apie Žemės problemas, dalyvavo civilinės saugos varžybose.

Geografijos mokytoja D. Savickienė