Atverkime pavasariui duris

Kaip ir kiti metų laikai, taip ir pavasaris ateidamas priberia pilnus laukus žibučių ir išeina, palikdamas visų veiduose šypsenas. Pavasaris….kiek gražių emocijų ir nuotaikų sukelia vis aukščiau ir aukščiau bekylanti saulė. Lyg iš žemės gelmių veržiasi nauja gyvybė beržuose. Sula – gyvenimo ir jaunystės eliksyras. Kiekvienu gurkšniu jauti kaip norisi gyventi ir džiaugtis. Pavasario laukia ir gamta, pumpurai tiesia savo galūnes link saulės sakydami „ Duokite gyvybės lapams bei žiedams“.

Žmogus taip pat laukia pavasario. Velykos – tai gamtos atbudimo ir linksmybių šventė. Mūsų protėviai tikėjo, kad atėjus pavasariui, vėlės atsikelia iš žemės .

Ypatingai šios šventės laukia vaikai. Mokykloje ruošiamės iš pagrindų. Šiais metais gaminome kiaušinį . Netradicinis kiaušinis su lietuviškais simboliais. Jame puikuojasi mažesni kiaušiniai, kuriuos mokiniai piešė nuo pačio mažiausio mokinuko iki gražios jaunystės sulaukusio žmogaus.

Prieš pavasario šventę aplankėme Kernavės Kerniaus barą, kuriame penktokams buvo vedama „Kiaušinių marginimo“ edukacinė pamokėlė. Lietuviškais ornamentais vašku margino kiaušinukus, paskui minė mįsles. Daugiausia emocijų sukėlė kiaušinių ridenimas. Mokiniai išmoko kaip taisyklingai dažyti kiaušinius, o mokytojai – gražus laikas gėrėtis auklėtiniais.

Labai džiagiamės šia edukacine pamoka. Šiais metais turėsime galimybę mokinius supažindinti su įvairesne netradicine veikla. Mokykloje startuoja proejektas „ Mokyklos formulės pliusas- sveikata“. Projekto tikslas – drąsinti mokinius dalyviai įsijungti į bendrą veiklą, sužinoti apie profesijas, kurios žmogų daro laimingu ir sveiku. Tai mūsų pirma ekskursija pagal projektą, kuri paskatino mažuosius mokinius pamąstyti apie grožį bei bendravimo kultūrą.

Visiems pavasaris atneša tyrą svaiginantį džiaugsmą. Pakvips miškai , akį džiugins pievų žaluma, vieversys praneš apie naują gyvybę ….