Susitikimas su fotomenininku A. Aleksandravičiumi

2014 m. balandžio 8 d. Širvintų rajono Gelvonų vidurinėje mokykloje įvyko ketvirtasis projekto Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM), VP1-2.2-ŠMM-10-V-02-005 susitikimas. Šį kartą mokykloje svečiavosi Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas Algimantas Aleksandravičius.

Susitikimas pradėtas mūsų mokyklos direktorės Onos Valančienės sveikinimo žodžiu. Direktorė pasidžiaugė sėkminga projekto veikla, taip pat tuo, jog mūsų mokyklos mokiniai turi galimybę susitikti su žymiais menininkais, su jais pabendrauti.

Po O. Valančienės įžanginės kalbos fotomenininkas pratęsė susitikimą su vyresnių klasių mokiniais. Paskaitos metu svečias kalbėjo apie tai, kaip gimsta meniška nuotrauka. „Būtina turėti idėją“, taip, rodydamas pirmąją nuotrauką, kalbą pradėjo A. Aleksandravičius. Fotomenininkas atkreipė dėmesį į tai, kad kartais užtenka detalės, kad būtų atpažintas žmogus. Taip pat pastebėjo, kad žinomus žmones įamžinti visada paprasčiau. Taip pat pasijuokė, kad sunku padaryti meniškas nuotraukas moterų, nes jos visada nori atrodyti gražios.

A. Aleksandravičius susitikimo metu kalbėjo ir apie šviesą, nuotaiką, kurie dažnai būna svarbūs fotografuojant. Pastebėjo, kad ne visada reikia įmantrių priemonių, kad būtų padaryta meniška nuotrauka. Kartais užtenka paprastos stalinės lempos. Pagal tai svečias fotografus skirsto į dvi rūšis: tuos, kurie kalba apie aparatūrą, ir tuos, kurie dirba iš širdies. A. Aleksandravičius atkreipė dėmesį, kad aparatūra – dar ne viskas.

100 personalinių parodų surengęs A. Aleksandravičius teigė, kad „menai yra mumyse, to neišmokysi“, kad niekada nevėlu imtis naujos veiklos. Menininkas, cituodamas S. Gedos žodžius, taip pat pabrėžė: „Jei nori sukurti kažką nekasdieniško, pasiskolink akis iš žvėries ar iš paukščio…“

Jurgita Striškienė