Iššūkis Europai: Lenkija

Tęsiasi Gelvonų vidurinės mokyklos mokinių ir mokytojų žygis po Europą. Šį kartą Comenius projekto „Healthy body, healthy soul, helthy environment“ dalyvius pakvietė projekto koordinatoriai – Lenkijos atstovai. Mokyklos komanda, kurią sudarė direktorės pavaduotoja ugdymui Jūratė Stankevičienė, projekto koordinatorė Jūratė Balukevičienė, biologijos mokytoja Sondra Bartulienė ir mokiniai – aštuntokė Laura Rutkauskaitė, devintokės Sonata Jasaitytė, Evelina Žudytė bei dešimtokės Gitana Jankauskaitė, Skaidra Vaitonytė, dalyvavo paskutiniame partnerių susitikime Lenkijos mieste Žyrardove.

Neilga kelionė traukiniu – ir mes jau Lenkijos sostinėje Varšuvoje. Keletas minučių atokvėpio – ir greitasis traukinys veža mus Žyrardovo link. Nedidukė stotis ir linksmi, besišypsantys lenkaičių veidai, o mūsų mergaitės greitai atsiduria jas globosiančių šeimų glėbiuose.

Į Žyrardovą suvažiavo visos projekto dalyvės-partnerės – tai mokiniai ir mokytojai iš Didžiosios Britanijos, Italijos, Ispanijos, Turkijos, Bulgarijos, Vengrijos, Portugalijos, Rumunijos, Lietuvos. Susitikimo dienotvarkė beprotiškai įtempta, šeimininkai stengėsi parodyti kuo daugiau, supažindino su dauguma vietos įžymybių, suteikė galimybę aplankyti sostinę Varšuvą. Nuo ankstyvo ryto iki vakaro vyko įvairi pažintinė-kultūrinė veikla, kurios metu pamatyta daug ir sužinota nemažai. Po varginančių išvykų mokiniai turėjo puikią galimybę paplaukioti baseine ar su draugais praleisti vakarus žaisdami boulingą.

Susitikimo metu mokiniai ne tik pramogavo, tačiau, kaip jau įprasta, pristatė savo veiklą mokyklose. Šį kartą susitikimo tema buvo „Sveikatą stiprinantys fiziniai pratimai ir sportinė veikla mokyklose“. Šiai veiklai vykdyti mūsų mokyklos kūno kultūros mokytojai Žilvinas Žygė ir Sigitas Miknevičius pravedė nemažai sportinių renginių tiek sporto salėje, tiek lauke. Mokiniai dalyvavo krepšinio, tinklinio varžybose, o kadangi šiemet turėjome neblogą žiemą, tai netrūko renginių ir su slidėmis bei rogutėmis. Į šią veiklą buvo įtraukti dauguma mokyklos mokinių, tiek pradinukų, tiek dvyliktokų. Apie visą tai, paruošusios skaidrių pristatymą, mūsų komandos merginos ir papasakojo, o pabaigoje dar parodėme puikų Lietuvą pristatantį filmuką, po kurio pakvietėme savo draugus apsilankyti mūsų šalyje.

Greitai prabėgo savaitė, atėjo laikas pasakyti sudie svetingiems lenkų mokiniams ir jų tėvams, mokytojams, kitiems projekto dalyviams. Sunku buvo, pro ašaras tariami atsisveikinimo žodžiai strigo …

Tačiau mes tikime, kad tai nebuvo paskutinis mūsų žygis po Europą, gal mums pasiseks ir šiemet, ir vėl bus naujų draugų, naujų kelionių….

Jūratė Balukevičienė,
projekto koordinatorė, anglų k. vyr. mokytoja