Pamokų laikas:

  1. 8.30-9.15,
  2. 9.25-10.10,
  3. 10.20-11.05,
  4. 11.25-12.10,
  5. 12.25-13.10,
  6. 13.15-14.00,
  7. 14.05-14.50.

Pamokų tvarkaraščiai

Mes naudojame

Mus rasite

Kaip gelvoniškiai kalbino molį…

Nuo 2014 m. Širvintų rajono Gelvonų vidurinėje mokykloje pradėtas vykdyti projektas „Kas kraitelėje gyvena?“ Projektas parengtas kredito unijos „Ūkininkų taupa“ lėšomis. Parengtos programos tikslas – skatinti bendruomenės bei kredito unijos narių bendradarbiavimą, padėti prisiminti ir perimti senolių tradicijas, suteikti galimybę atrasti save ir mokytis realizuoti idėjas.

2014 m. vasario 21 d. mokykloje vyko vakaronė „Prakalbinkime molį“. Ši vakaronė – viena iš numatytų projekto veiklų. Ją organizavo lietuvių kalbos mokytoja Jurgita Striškienė ir dailės mokytoja Birutė Juzėnienė.

Vakaronės pradžioje mokytoja J. Striškienė tėvelius ir mokytojus supažindino su svarbiausiomis molio savybėmis, jo apdirbimo technologijomis, panaudojimu praktikoje. Dalyviai, klausydamiesi trumpo pranešimo, taip pat prisiminė įvairias molio panaudojimo galimybes. Po trumpos diskusijos, buvo paaiškinta, koks kelias laukia, norint pasigaminti suvenyrą iš tikro molio.

Po pranešimo pradėtas praktinis darbas, kuriam vadovavo mokytoja B. Juzėnienė. Darbui pasirinktas natūraliai džiūstantis molis. Mokytoja paaiškino dalyviams, kad įprastas lipdymo priemones galima pakeisti analogiškomis buitinėmis. Ši pastaba paskatino visus pasidalinti kuo originalesnėmis idėjomis. Puikus to pavyzdys – mėsmalė, kurià galima pakeisti molio presą. Presas skirtas išgauti įvairios formos juosteles.

Išgėrę kavos, pasivaišinę, išgirdę nemažai naudingos informacijos bei įdomių idėjų, vakaronės dalyviai pradėjo lipdyti. Skatini nereikėjo. Vieni kočiojo blynus, kiti voliojo rutuliukus, treti rinkosi tinkamas priemones. Žodžiu, gerų darbų ir minčių traukinukas pajudėjo…

Minėtasis traukinukas ne tik pajudėjo, bet po kurio laiko ir gerokai įsibėgėjo. Vienas molio gaminys keitė kitą. Mokytojai ir tėveliai neapsiribojo vienu darbeliu: padarę kavos pertraukėlę, vėl kibdavo į darbą ir naujas mintis paversdavo konkrečiu dirbiniu.

Smagiai leidžiamas laikas netruko prabėgti. Norėjosi ne tik patiems palipdyti, bet ir kaimynų darbelius apžiūrėti. O pasižiūrėti tikrai buvo į ką, nes rezultatas pranoko lūkesčius. Vakaronės dalyviai prilipdė išties įdomių meno kūrinėlių.

Kadangi lipdymas nėra paskutinis etapas, gaminant molio dirbinį, tad pasiūlyta tėveliams ir mokytojams po kelių dienų susitikti ir padekoruoti bei nulakuoti savo kūrinėlius. Dalyviai su malonumu sutiko. Bet kad nebūtų liūdna grįžti tuščiomis namo, jiems buvo įteiktos simbolinės dovanėlės – baravykai.

Nuoširdžiai dėkojame vakaronės dalyviams, kurie nepasididžiavo ir rado laiko kartu pabūti, bei mokytojai B. Juzėnienei, kuri padėjo organizuoti vakaronę.

Jurgita Striškienė

no images were found