Kovo ketvirtoji Gelvonų vidurinėje mokykloje

2014 metų kovo ketvirta diena Širvintų rajono Gelvonų vidurinėje mokykloje buvo turininga: buvo varoma iš kiemo žiema, vyko Kaziuko mugė, susitikta su poetu Eugenijumi Ališanka.

Po pirmos pamokos kiekviena klasė nešė pagamintą lėlę – paskirto personažo iškamšą. Vėliau mokiniai fotografavosi prie savo kūrybinių darbų, kartu su istorijos mokytoja D. Taučiuviene ir dešimtokais rinko originaliausius personažus. Pati didžiausia ir gražiausia, tradicine tapusi lėlė Morė konkurse nedalyvavo, nes ji vėliau turėjo būti sudeginta. Tad konkursą laimėjo devintos ir septintos klasės mokiniai, kurie buvo padarę giltinę ir kareivį. Lėlės eksponuotos visą savaitę, tad jas apžiūrėti ir pasigrožėti galėjo visi.

Per paskutinę pamoką vyko smagi Užgavėnių šventė. Čia pirmu smuiku grojo muzikos mokytojas Kazys Petreikis. Nuo jo neatsiliko ir vienuoliktokės, kurios aktyviai kvietė mokinius šokti ratelius aplink Morę.

Kol vieni sukosi šokių rateliuose, kiti galėjo apsipirkti tuo metu vykusioje Kaziuko mugėje. Mugėje prekiauta įvairiausias gaminiais: pradedant moliniais varpeliais, baigiant sūriu su kmynais. Mažesniems mokiniams prekiauti padėjo ir tėveliai.

Tą pačią dieną įvyko susitikimas ir su rašytoju E. Ališanka pagal projektą Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM), VP1-2.2-ŠMM-10-V-02-005. Susitikimo metu poetas, eseistas, vertėjas kalbėjo tema „Literatūrinio gyvenimo scena ir užkulisiai“. E. Ališanka išsamiai supažindino mokinius su rašytojo darbo subtilybėmis: kokiu būdu parašomi tekstai, kokia tikroji jų kaina ir vertė, koks vieno ar kito kūrinio kelias į visuomenę. Pabrėžė tai, kad ne visi „stiprūs“ tekstai pasiekia skaitytoją, o ir pastarajam sunku atsirinkti, kuri knyga verta dėmesio, o kuri ne.

Mokiniams šis susitikimas buvo kiek kitoks. Mokykloje ne taip jau dažnai apsilanko rašytojai, todėl pamokos dalyviai galėjo pasikalbėti su rašytoju akis į akį, paprašyti autografo. Esame dėkingi rašytojui už šiltą susitikimą, įdomią literatūros paskaitą ir dovanas: leidinius ne tik lietuvių, bet ir anglų, rusų kalbomis.

Jurgita Striškienė