Mokinių pažintis su Širvintų sporto mokykla

erasmuslogo

Mūsų mokyklos mokiniai mėgsta sportuoti, ypač jaunesniųjų klasių. Berniukai yra labiau aktyvūs nei mergaitės. Dauguma jų lanko mokykloje esančius sporto būrelius, ruošiasi ir dalyvauja įvairių sporto šakų varžybose.

O ką mėgsta mūsų rajono mokiniai, kokios sporto šakos tarp jų yra populiarios? Norėdami tai išsiaiškinti, 5-9 klasių mokiniai, ERASMUS+ tarptautinio projekto „Fairplay4EU“ („Garbingas žaidimas ES“) dalyviai, lankėsi Širvintų sporto mokykloje. Čia juos maloniai sutiko laikinai einanti direktoriaus pareigas Alina Zapolskienė ir direktoriaus pavaduotojas Algimantas Kmitas. Mokiniams buvo pristatyta sporto mokyklos veikla, bazė, sportininkų pasiekimai. Mokiniai susipažino su sporto mokyklos istorija, sužinojo, kad mokykla veikia nuo 1974 metų ir tuo metu veikė tik du skyriai: lengvosios atletikos ir stalo teniso. Vėliau atsirado futbolo, žolės riedulio, plaukimo, o nuo šių mokslo metų ir krepšinio skyrius. Pasirodo, kad mūsų rajono jaunieji sportininkai yra tapę ir Lietuvos čempionais, ir prizininkais, nemažai jų dalyvavo ir dalyvauja tarptautinėse varžybose, ir čia taip pat neblogai pasirodo. Sporto mokykloje mokiniai matė daug taurių ir kitų sportinių trofėjų, parsivežtų iš šalies ir tarptautinių varžybų. Vadinasi, nors esame iš mažo rajono, bet turime gabių ir talentingų jaunųjų sportininkų, kurių pasiekimais galime pasidžiaugti.

Vėliau mokiniams buvo pasiūlyta patiems sudalyvauti kai kurių sporto šakų treniruotėse. Pirmiausia užsukome į stalo teniso treniruotę, kurią vedė trenerė Virginija Lisevičienė. Ir pažintis su tenisu prasidėjo nuo taisyklingos raketės laikymo, trenerė pamokė mokinius kaip ją laikyti, kaip paduoti kamuoliuką, kaip smūgiuoti, kaip atmušti ir trumpai pristatė  žaidimo taisykles. Pusvalandis prie žaliųjų stalų prabėgo linksmai ir greitai, o mūsų jau laukė žolės riedulio trenerė Aušra Janutaitė. Ši sporto šaka mokiniams pasirodė nauja ir neįprasta, nes žaisti reikia su labai keistomis lazdomis. Trenerė Aušra parodė, kaip ją reikia laikyti, kaip valdyti, kaip varytis kamuoliuką ir kaip smūgiuoti. Pabandę ir apsipratę su tokiu neįprastu inventoriumi, mokiniai pabandė sužaisti 2 prieš 2. Tos kelios minutės tarpusavio kovos sukėlė nemažas aistras. Kai kuriems visai neblogai sekėsi, nors sakė, kad labai keistai atrodė tos lazdos rankose, o  ir bėgioti daug reikia. Prasibėgioję su lazdomis, toliau mokiniai keliavo į futbolo treniruotę, kuri vyko L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos salėje. Čia jau laukė futbolo treneris Vytautas Skirmantas su savo jaunaisiais futbolininkais. Po trumpos, bet smagios pramankštos, keleto futbolo pratimų, mokiniams buvo pasiūlyta pasivaržyti su jaunaisiais sportininkais. Rungtynės buvo atkaklios, mūsiškiai beveik visi turėjo galimybę išbėgti į aikštelę ir pajusti tą žaidimo atmosferą. Žinoma, sporto mokyklos auklėtiniai buvo stipresni ir teko nusileisti gana solidžiu rezultatu, visgi tą garbės įvartį pavyko įmušti. Na, o pabaigoje, biologijos mokytojos Sondros Bartulienės rašyto projekto dėka, visą dienos nuovargį mokiniai paliko plaukimo takeliuose, kur galėjo atsipalaiduoti, panardyti ir pašėlti vandenyje.

Nors ši diena mokiniams buvo labai ilga, pamokos mokykloje, o ir vėliau gana intensyvi sportinė veikla, tačiau didelio nuovargio jų veiduose nesimatė. Mokiniai džiaugėsi turiningai, aktyviai prabėgusia diena, ne vienas norėtų ir dar kartą tai pakartoti. Na, o mes, mokytojai Jūratė Balukevičienė ir Žilvinas Žygė, džiaugėmės, kad bent geram pusdieniui mums pavyko atitraukti mokinius nuo kompiuterių ir išmaniųjų telefonų, ir norime padėkoti visiems treneriams, kurių dėka mokiniai pasisėmė gerų emocijų ir puikiai praleido dieną.

Jūratė Balukevičienė,
projekto koordinatorė