Pamokų laikas:

  1. 8.30-9.15,
  2. 9.25-10.10,
  3. 10.20-11.05,
  4. 11.25-12.10,
  5. 12.25-13.10,
  6. 13.15-14.00,
  7. 14.05-14.50.

Pamokų tvarkaraščiai

Mes naudojame

Mus rasite

Projektas „Kas kraitelėje gyvena?“

Projektas „Kas kraitelėje gyvena?“

 

Projekto reikšmė

Vis dažniau kalbama apie pasaulio kaitą: keičiasi gyvenimo lygis, tempas, technologijos ir pan. Keičiasi ir mūsų supratimas apie tradicijas, vertybių sistemą. Vis dažniau žvelgiame į ateitį pamiršdami praeitį. Tokiu būdu praeityje lieka ne tik tai, kas liečia mus asmeniškai, bet ir visa mūsų istorija (plačiąja prasme).  Šioje vietoje labai svarbu pabrėžti savo šaknų (kultūros, tradicijų, tautiškumo) svarbą, nes be supratimo, kur yra mūsų šaknys, negalėsime kurti prasmingos ir visavertės ateities.

Tautinis paveldas – svarbi šalies etninės kultūros dalis, kuri gali padėti išsilaikyti Lietuvai šiuolaikiniame pasaulyje. Išsaugoti savitą, autentišką veidą, patrauklų pasauliui ir sau galime tik atsigręžę į savo šaknis, istoriškai susiformavusias tradicijas.

Parengtas projektas skatins bendruomenės bei kredito unijos narių bendradarbiavimą, padės prisiminti ir perimti senolių tradicijas, suteiks galimybę atrasti save ir mokytis realizuoti idėjas.

 

Projekto tikslas ir uždaviniai

Bendras tikslas – mokyklos  ir rajono kredito unijos narių bendradarbiavimas ugdant finansinio raštingumo supratimą per šeimos ir krašto tradicijas.

 

Uždavinys (-ai):

1. Skatinti finansinį / ekonominį švietimą, kūrybinę veiklą mokyklos bendruomenėje, bendruomenės ir kredito unijos narių bendradarbiavimą.

2. Mažinti skirtingų bendruomenės narių socialinę atskirtį.

3. Supažindinti su istoriškai susiformavusiomis tradicijomis.

 

Numatoma projekto veikla

1. Edukacinė programa „Puodynės, puodynėlės, molinukai“.

Išvyka pas liaudies meistrus. Programos metu bus susipažinta su molio apdirbimo technologijomis, mokomasi gaminti molio dirbinius.

 

2. Vakaronė „Prakalbinkime molį“.

Vakaronė bus organizuojama mokinių tėvams ir mokytojams. Jos dalyviai bus supažindinti su molio savybėmis, apdirbimo technologijomis, mokomi kurti dirbinius iš molio. Vakaronės pabaigoje – atliktų darbų aptarimas, savęs įsivertinimas.

 

3. Pagamintų darbų paroda „Prakalbinkime molį“ kredito unijoje.

Parodoje bus eksponuojami vakaronės „Prakalbinkime molį“ metu pagaminti darbeliai.

 

4. Seminaras „Kuriu ir taupau“ (susitikimas su lektore iš kredito unijos).

Seminaro metu mokiniai skaitys iš anksto parengtus pranešimus.

 

5. Edukacinė programa „Lino kelias“.

Išvyka į Liaudies buities muziejų. Programos metu bus apžiūrima linų apdirbimo ekspozicija, pasakojama apie lino naudą, demonstruojami darbai (kai kuriuos jų siūloma pabandyti patiems), aptariamas lino praktinis pritaikymas bei jo vieta papročiuose ir apeigose.

 

6. Edukacinė programa „Aš ištapysiu kraičių skrynelę“.

Išvyka į Liaudies buities muziejų. Užsiėmimo metu bus supažindinta su tapytais baldais, baldų tapymo istorija, ornamentais, jų simbolika, dažų paruošimu, baldų dažymo ir tapymo specifika, atskleisti baldų tapymo regioniniai skirtumai, baldų puošimo štampuotine technika ypatumai, pateikta mįslių, papročių, palinkėjimų. Praktinė užsiėmimo dalis: ant popieriaus piešiami baldai, tapomi ornamentai, aptariamos atliktos užduotys.

Informaciją parengė Jurgita Striškienė