Sveikatos takais

Vasara…. Kiek įdomių ir naudingų bei reikšmingų dalykų galima nuveikti. Vien jau braidžiojimas po upę. Akmenukai smaigsto iki skausmo pėdas, tačiau vėsi upės tėkmė nuplauna jautrias vietas. Pievoje smilgos ir drėgna žolė laukia išsiilgusi žmogaus rankos. Perbraukiu ranka pievą. Pažadinu mažuosius gyvius, kurie laukia gaivaus vandens. O žemuogės lyste lenda į burną, viliodamos savo kvapais, spalva bei aromatu. Vasara…Ir kaip nesidžiaugti tokiais sielos ir kūno malonumais.

Gelvonų vidurinėje mokykloje vykdomas projektas „ Sveikatos takais“ leidžia mokiniams pajusti netradicinės pamokos svarbą ir naudą. Susiplanuojame. Čia kaip dramblį sunumeruoti ir pradėti didelį darbą. Mokiniai klasėse išsikelia tikslus, kurie būtų susiję su sveikata.

Baidarės jau laukia Širvintos pakrantėje. Mokytojas S. Miknevičius mokiniams rodo kuo sudėtingesnį kelią. Įdegę , įraudę, bet smagiai nusiteikę randa taip ilgai laukto kranto. Daug įspūdžių, o dar daugiau kūniško malonumo.

Mokytoja J. Garnienė ir D. Savickienė mokinius palydėjo iki botanikos sodo Vilniuje. Tiek grožio ir estetikos vienoje vietoje įkvepia prasmingiems darbams.

O kiek daug naudingos veiklos nuveikė mūsų mažieji pradinukai. Padedami mokytojų A. Dabravolskienės, V. Grudzinskaitės, R. Miknevičienės mokiniai susipažino su augalais, kurie auga ir bręsta mokyklos aplinkoje. Išmoko gaminti herbarus, nustatyti ligotus augalus. Savo svajones išpildė ne ant popieriaus lapo, bet piešdami ant asfalto. Gamta buvo neįnoringa, tad mažieji visas dienas praleido kaitindamiesi saulės voniose.

Gelvoniškiai K. Stankevičiaus padedami, numynė su dviračiais į Jaskaudžius, kur aplankė R. ir R. Puzinų sodybą. Didelį įspūdį mokiniams suteikė masyvūs senoviniai rakandai, kitame kambaryje gyvenančios lėlės. Šioje vietovėje gyvena ir dirba labai kūrybingi žmonės.

Rubrikoje „ Mūsų mokyklos sveikatos šviesuoliai „ norėčiau parašyti apie kūno kultūros mokytoją Ž. Žygę. Tai mokytojas, kuris nežiūrėdamas savo laisvo laiko mokos sporto gudrybių, kurios pasireiškia varžybose, konkursuose, turistinėse popietėse bei išvykose su dviračiais. Niekada neapsieiname be mokytojo pagalbos pravedant sporto ir turizmo varžybas. Mokiniai mokytoją gerbia ir klauso nurodymų. Mokytojo pagalba pelnėmė ne vieną prizinę vietą Širvintų rajone, o kur dar varžybos respublikos mastu. Stengiamės dalyvauti visuose renginiuose. Ne išimtis ir dalyvavimas Upninkuose turizmo sąskrydyje. Mokiniai dalyvavo draugiškose tinklinio varžybose. Sveikatos savaitę vainikavo sportinės užduotys. „ Sveikapompoliados“ metu žaidė ir maži, ir dideli.

Svarbu mokėti įvertinti savo sveikatą ir ją stiprinti, nes dažnai jauni žmonės gyvena fizine ir psichine prasme užterštoje aplinkoje, kur vartojamas alkoholis, narkotikai, rūkoma, patiriama prievarta ir nuolat susiduriama su situacijomis, kurios nepasiruošusiems, neturintiems tvirtų nuostatų jaunuoliams gali būti pražūtingos. Mokykloje organizuojami sveikatinimo renginiai įprasmina mokytojų darbą , suteikia mokiniams įvairesnės mokyklinės veiklos.

Biologijos mokytoja metodininkė S.Bartulienė